De mast die niet bestaat, en de afgelopen 10 jaar ook niet bestaan heeft, heeft een hoogte van 41 meter volgens de tag. Op GSMmasten.nl staat echter voor de hoogste mast aangegeven 51 meter.
Nu kan ik de niet-bestaande mast weghalen en bij de echte mast de hoogte aanpassen. Maar dan zit ik nog met het probleem van de tags.
Beide masten zijn getagd met technology=UMTS Er hangt echter ook GSM in de mast.
In mijn buurt staat ook veel GSM masten getagd. Dat is ooit meen ik door Stefan de Koning en bulk gedaan. Voor iedere frequentie is hierdoor een mast ontstaan die echter boven op elkaar staan. Omdat op iedere node/way geen gelijk waardige tags geplaatst kunnen worden, was dat wellicht de meest elegante oplossing.
Is dit ook de situatie bij jou?
Deze import van masten zal waarschijnlijk ook wel sneuvelen bij de komende opschoning i.v.m. de nieuwe licentie. Ik zou er voor dit moment dus ook niet al te uitgebreid naar kijken.
Maar dan kan je ook bij bvb bankjes het matriaal weglaten.
Bij trappen het aantal treden.
Bij spoorlijnen de bovenleidingsspanning
Bij paden of het een zand, grint of houtsnipperspad is⊠enz. enz. enz.
Dat is misschien goed, er zitten aan de huidige import nog wel wat probleempjes. Zo ben ik er via mijn werk aan de OSM Renderer for ArcGIS achtergekomen, dat eigenlijk al die GSM masten, als âtowerâ zijn opgenomen, i.p.v. onder de ook gedocumenteerde tag man_made=mast. Nu zijn er best wel een aantal âtowersâ, maar de bulk van de zenders zit toch echt aan gebouwen geplakt, of op kleine masten op platte daken. Een default van âtowerâ, is dus wat ongelukkig (de Wiki noemt iets pas een tower als het minimaal 1 platform heeft, i.t.t. de âmastâ zonder platform, wat denk ik niet zoân heel slechte grens is als je toch ergens een onderscheid wilt maken).
Ook staan er nog wel wat verkeerd, zo staat er een GSM âtowerâ midden op het grasveld van het museumplein in Amsterdam;):
en ben ik ze ook midden in het water tegengekomen⊠Die positieproblemen zullen denk ik niets met de import, maar met de brondata van doen hebben. Ik zie die misplaatste mast van het museumplein ook op de antenneregister site (waar die misplaatsting niet duidelijk wordt omdat de grove achtergrond kaart niet eens het grasveld toont, maar de zuidoostelijke helft daarvan zelfs als bebouwd gebied weergeeftâŠ)
Mboeringa, tja ik heb daar eens hele discussies over gevoerd, na het gebruik van een ingeburgerde notatie als de semicolon ( Sindsdien heb ik een blinde vlek ontwikkeld voor die dingen, 't behoort bij de fundamenten van OSM, historisch dus. Geen aandacht aan schenken er is nog genoeg te doen.