Wizualizacje i analiza danych

I kolejny kościół do ściągnięcia z błędnego denomination - grecko/rzymsko- katolicki kościół Świętej Trójcy w Rzeszowie way 295188019

A ja się trochę wetnę w tę listę linków z pytaniem: może mi ktoś polecić serwis internetowy bazujący na OSM, która wyświetla dodane tagi z Wikipedii, linki do obrazów z Wikimedia Commons + ew. informacje kontaktowe przy obiektach (np. w postaci dymków)? Chciałbym sprawdzić dodane przez siebie (i nie tylko) dane obiektów w OSM.

Jest tego trochę:

Większość jest ładnie zebrana tutaj:

https://tools.wmflabs.org/geohack/geohack.php?project=osm&pagename=%C5%81%C3%B3d%C5%BA&language=pl&params=51_46_36_N_19_27_17_E_type:city

Ja znam jeden. Tylko dla obiektów historycznych i tylko z linkami do Wikipedii (wikipedia), Commons (tagi photo/image/commons) i z wartości tagów url/website/contact:website. Kolejność tagów nieprzypadkowa - brana jest pod uwagę wartość ostatniego z występujących.

Jeśli nie ma takiego serwisu dla wszystkich obiektów (oczywiście w PL) z takimi tagami (plus kontaktowe) i jest zainteresowanie, to można taki poczynić (nie wydaje się to skomplikowane).

W sumie na razie to mi wystarczy. Chciałem sprawdzić działanie. Dla Białegostoku jest mizeria (link), ale będę oczywiście sukcesywnie uzupełniał.

Ad. 1. Orientujesz się może jak często renderują się wprowadzone dane z OSM? Bo przesłałem kilkanaście godzin temu na serwer nowe dane (uzupełnione tagi obiektów), które renderują się na OSM Classic, a na OSMapie Historycznej jeszcze ich nie ma. Czy renderują się tak samo często jak sama OSMapa (raz, na jakiś - bliżej nieznany mi - czas)?

Ad. 2. Serwis OSM24.eu ma zakładkę Other (teraz akurat jest tam kategoria Wheelchair) i może by tam można dodawać obiekty historyczne? Czynne są z reguły 24h na dobę (przynajmniej z zewnątrz do oglądania przez turystów).

Other to filtr. Jak już coś to musi być w pierwszej części. Jeśli ogarniesz tagi, ikonki i filtry to mogę dodać.
Przykład jak wyglądał commit dla tourism. Coś analogicznego można dodać dla historic.
https://github.com/dotevo/osm24/commit/cf5928cb246ee5e8c170554d942c8ed48614fde5
Dodatkowe filtry jakie przychodzą mi do głowy to czy jest na liscie zabytków, wiek budowy i takie tam. Na wiki trzeba poszperać.

Serwer mi się trochę zapchał i musiałem postawić bazę od nowa, co spowodowało dobowe opóźnienie (już jest ok). Datę aktualizacji na tych mapach masz u góry. Ta akurat aktualizuje się w okolicy północy. Jednak z tego co widzę, dane do mapy wyciągają się 4 minuty więc zagęszczam na co godzinę.

Krystek: http://osmapa.pl/w/
Czyli o północy każdego dnia.

Tego linku do poszczególnych kategorii na warstwach OSMapy PL mi brakowało. Dziękuję, przemas75

Mapa przedstawiająca obiekty w OSM z wprowadzonymi danymi linkującymi do Wikipedii, commons lub zdjęcia oraz danymi kontaktowymi (strona www, e-mail, telefon).
Warstwy opisane są w zmieniarce warstw (lewy dolny róg mapy). Jeśli któryś obiekt posiada kilka tagów ikonki będą się nakładać z określonym przeze mnie priorytetem. Roboczo, dla zoom=16+ pojawia się wartość tagu, również z określonym priorytetem (np. jeśli obiekt ma tagi photo i image, to pojawi się wartość tagu image - ważność określona w zmieniarce warstw). Napisy są ucinane i nie będę tego poprawiał - docelowo raczej chciałbym dymek (teraz pojawia się dymek tylko dla obiektów historycznych ;)).

EDIT: Niestety, dane generują się chwilkę, więc nie wiem jak często mapa będzie aktualizowana.
EDIT 2: Przygotowane są warstwy z zarysami obiektów. Niestety renderują się bardzo powoli, więc na razie z nich zrezygnowałem, a przy Wikipedii, gdzie link dotyczy całej PL, województw, itd., nie ma za bardzo to sensu.

Dobrze, dobrze. Teraz czekam na rendery z dzisiejszej nocy :wink:

A co się stało, że dymki przestały się wyświetlać na OSMapie Historycznej?

U mnie się wyświetlają.

EDIT. Może przybliż mapę.

Przybliżone maksymalnie i nic. Powłączałem Wiki, zdjęcia i obiekty z Rejestru Zabytków. Nie pokazuje dymków. Sprawdziłem na dwóch przeglądarkach.

Resetowałem przeglądarki, sprawdziłem na komputerze w innej lokalizacji, z innym IP. To samo. Dymki nie wyskakują, nawet na maksymalnym powiększeniu. Coś się zje^h^H^psuło…

Wrzuć jakiś link (wciśnij spinacz w prawym górnym rogu i wklej tutaj adres). Poprosimy kogoś o sprawdzenie, jak to działa. Może piszemy zupełnie o czymś innym.

Ale co mam sprawdzać? Sprawdzałem na dwóch komputerach - jeden ten, na którym pracuję na co dzień. Drugi - oddalony o 200 km (zalogowałem się zdalnie). Na każdym z nich na 2-ch różnych przeglądarkach. Po wybraniu z menu listy wyboru kategorii (wikiedia, ruiny, zabytki-tourism itd.) w lewym dolnym rogu strony i wyświetleniu obiektów z wybranych kategorii na mapie, po najechaniu kursorem myszy na konkretny obiekt na mapie i kliknięciu weń lewym klawiszem nie pojawiał się dymek z opisem punktu i ikonkami odesłań do innych serwisów (np. Wikipedii lub strony z opisem tagów przypisanych do danego punktu-węzła w serwisie OpenStreetMap). Na zrzucie ekranu nie zaprezentuję przecież braku dymków, bo mam same punkty na mapie.

Na szczęście już wszystko działa tak, jak przedtem. Nota bene zauważyłem, że zmieniłeś listę kategorii do wyboru dla punktów w tym menu na dole po lewej, bo kategoria wikiedia została przeniesiona na samą górę, a była chyba na dole, na przedostatniej, lub przed-przedostatniej pozycji). Jeśli coś grzebałeś przy tym serwisie to może to było przyczyną. Żeby nie było: nie zarzucam niczyjej złej woli, ale może gdzieś w kodzie pojawił się błąd i coś, co działało przedtem, po poprawkach i zmianach - przestało.

Tak to wygląda u mnie w Krakowie
Od zoom=13 (1km)
http://polhome.com/test/Kleparz.PNG
Od zoom=17 pokazuje się obrys.

@Krystek
Kompletnie nic nie ruszałem na w/historyczne (domyślam się, że o to chodzi – dlatego prosiłem o link). Na kolejność warstw w zmieniarce nie mam wpływu. Wiem tylko, że po kliknięciu właśnie na spinacz włączone zmieniają położenie.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że “klik” działa tylko na obiektach z tagiem historic. Dla tourism bez historic – nie.