Skasowano moją pracę

JEśli robisz to przez copy-paste tracka, idzie to raz dwa. Musisz mieć po prostu wyrysowanego najpierw tracka, co jest najcięższą robotą. Potem to dosłownie 5-10 sekund skopiować i tagi przerobić.
edit: w josm rzecz jasna :slight_smile: kto by się męczył w jakichś webowych toolach…

W JOSM skorzystałem z dublowania lini (od razu przesunięcie się ustawia). Zajmuje to kilka sekund przy regularnych wałach.

Raczej cztery linie, gdyż powierzchnia wału jest płaska i ma szerokość.

Ktoś usunął bardzo duży obszar lasu na Magórce Wilkowickiej - prawdopodobnie niedawno bo na 12 ZL jeszcze go widać…

http://www.openstreetmap.org/#map=12/49.7765/19.1562

Konkretnie 6 dni temu: http://www.openstreetmap.org/changeset/24920714
Po obejrzeniu podkładu geoportalu w tym miejscu nie uważam, aby poprzednia wersja była istotnie lepsza, ale rzeczywiście “trochę” lasu przydałoby się dorysować ;).

Skoro komentarz do zmiany brzmi “Usuwam stary niedokładny obszar lasu, który został zastąpiony przez dane lasów państwowych.” to może brakujące lasy są prywatne i dlatego ubyło? Tak czy inaczej należy uzupełnić.

Zupełnie nieświadomie usunąłem obiekt http://www.openstreetmap.org/way/107876726. Nie potrafię cofnąć tej operacji. Bardzo proszę o pomoc.

Grzegorz

Już zrobione. Użyłem pluginu “undelete” w JOSM. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/Undelete

Dzięki, już dodaję Undelete do swojego JOSM

Co to jest??? Kasować?
http://www.openstreetmap.org/way/181595366
http://www.openstreetmap.org/way/158099879

Ktoś się namęczył i zmapował źródła Wisły (chyba) a ty chcesz zrobić ryziu ryziu? Niech może jakiś lokals się się wypowie?

Ani mi się waż :slight_smile:

Mam taki przypadek:
http://www.openstreetmap.org/changeset/25766641

Węzeł od miesiąca nie jest terenem budowy, a od tygodnia jest po nim puszczony ruch. Kolega Radkitt upiera się, żeby nieudostępnione dla ruchu jezdnie oznaczać jako highway=construction (przy okazji wyrzucając informację o kategorii drogi). Argumenty? Bo OsmAnd może wyznaczy trasę przez zamknięte fragmenty (mimo access=no) i w ogóle może wprowadzać w błąd. Pokazałem mu jak otagowane są inne węzły w Polsce w analogicznym stanie ( Kurów Zachód: http://osm.org/go/0OuOm_GA– Warszawa Południe: http://osm.org/go/0Oystvow Opacz: http://osm.org/go/0OynuiLg Łódź Północ: http://osm.org/go/0OP6b_~c– Poznań Zachód: http://osm.org/go/0M69h5Mt– Poznań Rokietnica: http://osm.org/go/0M7syaKw ) ale się do tych przykładów nie odniósł.

Także ten… proszę o arbitraż :wink:

Ja to robię tak:

  • droga w budowie (czyli nieprzejezdna dla wszystkich oprócz sprzętu budowlanego) - daję highway=construction contruction=
  • droga wybudowana, przejezdna, ale nieoddana jeszcze do ruchu (bo np. kończą znakować) - daję motor_vehicle=no

Czy to rozwiązuje problem?

Czy nieprzejezdna, bo prowadzi donikąd łapie się na drugi przypadek? Jeśli tak, to dla mnie jasne, ale pozostaje jeszcze przekonanie drugiej strony :wink:

Tak.
Oznaczenie jej powoduje wprowadzenie w błąd jadących z Lublina i Warszawy i sugeruje możliwość zrobienia nawrotki w stronę miast z których się przebywa.
Jeszcze droga nie jest oddana. Oddanie nastapi być może przed 2014.11.01.

Zaraz, zaraz. W jaki sposób powoduje “wprowadzenie w błąd”?

Podejrzewam, że koledze chodzi o to, że na niektórych rendererach (w tym w OsmAnd) access=no nie jest w żaden sposób wizualizowany.

[edit]

Na co ja odpowiadam: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer

Jak jest niedozwolony ruch to raczej access=private (lub access=no).

Bzdura. Access=no może się nadaje tam, gdzie masz tabliczkę “teren budowy, wstęp wzbroniony”, a nie na drogę po której chodzą już piesi i jeżdzą rowerzyści.

PS: Jak → Jeśli