JEśli robisz to przez copy-paste tracka, idzie to raz dwa. Musisz mieć po prostu wyrysowanego najpierw tracka, co jest najcięższą robotą. Potem to dosłownie 5-10 sekund skopiować i tagi przerobić.
edit: w josm rzecz jasna kto by się męczył w jakichś webowych toolach…
W JOSM skorzystałem z dublowania lini (od razu przesunięcie się ustawia). Zajmuje to kilka sekund przy regularnych wałach.
Raczej cztery linie, gdyż powierzchnia wału jest płaska i ma szerokość.
Ktoś usunął bardzo duży obszar lasu na Magórce Wilkowickiej - prawdopodobnie niedawno bo na 12 ZL jeszcze go widać…
Konkretnie 6 dni temu: http://www.openstreetmap.org/changeset/24920714
Po obejrzeniu podkładu geoportalu w tym miejscu nie uważam, aby poprzednia wersja była istotnie lepsza, ale rzeczywiście “trochę” lasu przydałoby się dorysować ;).
Skoro komentarz do zmiany brzmi “Usuwam stary niedokładny obszar lasu, który został zastąpiony przez dane lasów państwowych.” to może brakujące lasy są prywatne i dlatego ubyło? Tak czy inaczej należy uzupełnić.
Zupełnie nieświadomie usunąłem obiekt http://www.openstreetmap.org/way/107876726. Nie potrafię cofnąć tej operacji. Bardzo proszę o pomoc.
Grzegorz
Już zrobione. Użyłem pluginu “undelete” w JOSM. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/Undelete
Dzięki, już dodaję Undelete do swojego JOSM
Co to jest??? Kasować?
http://www.openstreetmap.org/way/181595366
http://www.openstreetmap.org/way/158099879
Co to jest??? Kasować?
http://www.openstreetmap.org/way/181595366
http://www.openstreetmap.org/way/158099879
Ktoś się namęczył i zmapował źródła Wisły (chyba) a ty chcesz zrobić ryziu ryziu? Niech może jakiś lokals się się wypowie?
Co to jest??? Kasować?
http://www.openstreetmap.org/way/181595366
http://www.openstreetmap.org/way/158099879
Ani mi się waż
Mam taki przypadek:
http://www.openstreetmap.org/changeset/25766641
Węzeł od miesiąca nie jest terenem budowy, a od tygodnia jest po nim puszczony ruch. Kolega Radkitt upiera się, żeby nieudostępnione dla ruchu jezdnie oznaczać jako highway=construction (przy okazji wyrzucając informację o kategorii drogi). Argumenty? Bo OsmAnd może wyznaczy trasę przez zamknięte fragmenty (mimo access=no) i w ogóle może wprowadzać w błąd. Pokazałem mu jak otagowane są inne węzły w Polsce w analogicznym stanie ( Kurów Zachód: http://osm.org/go/0OuOm_GA– Warszawa Południe: http://osm.org/go/0Oystvow Opacz: http://osm.org/go/0OynuiLg Łódź Północ: http://osm.org/go/0OP6b_~c– Poznań Zachód: http://osm.org/go/0M69h5Mt– Poznań Rokietnica: http://osm.org/go/0M7syaKw ) ale się do tych przykładów nie odniósł.
Także ten… proszę o arbitraż
Ja to robię tak:
- droga w budowie (czyli nieprzejezdna dla wszystkich oprócz sprzętu budowlanego) - daję highway=construction contruction=
- droga wybudowana, przejezdna, ale nieoddana jeszcze do ruchu (bo np. kończą znakować) - daję motor_vehicle=no
Czy to rozwiązuje problem?
Czy nieprzejezdna, bo prowadzi donikąd łapie się na drugi przypadek? Jeśli tak, to dla mnie jasne, ale pozostaje jeszcze przekonanie drugiej strony
Tak.
Oznaczenie jej powoduje wprowadzenie w błąd jadących z Lublina i Warszawy i sugeruje możliwość zrobienia nawrotki w stronę miast z których się przebywa.
Jeszcze droga nie jest oddana. Oddanie nastapi być może przed 2014.11.01.
Oznaczenie jej powoduje wprowadzenie w błąd jadących z Lublina i Warszawy i sugeruje możliwość zrobienia nawrotki w stronę miast z których się przebywa.
Zaraz, zaraz. W jaki sposób powoduje “wprowadzenie w błąd”?
Podejrzewam, że koledze chodzi o to, że na niektórych rendererach (w tym w OsmAnd) access=no nie jest w żaden sposób wizualizowany.
[edit]
Na co ja odpowiadam: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer
Ja to robię tak:
- droga w budowie (czyli nieprzejezdna dla wszystkich oprócz sprzętu budowlanego) - daję highway=construction contruction=
- droga wybudowana, przejezdna, ale nieoddana jeszcze do ruchu (bo np. kończą znakować) - daję motor_vehicle=no
Czy to rozwiązuje problem?
Jak jest niedozwolony ruch to raczej access=private (lub access=no).
Jak jest niedozwolony ruch to raczej access=private (lub access=no).
Bzdura. Access=no może się nadaje tam, gdzie masz tabliczkę “teren budowy, wstęp wzbroniony”, a nie na drogę po której chodzą już piesi i jeżdzą rowerzyści.
PS: Jak → Jeśli