Laboratorium medyczne, tam gdzie chodzimy zbadać krew oraz inne takie tam - jak oznaczyć?
JOSM: czasem w trakcie pracy zauważam, że zaznaczając obszar i kilka punktów (nie wszystkie)+ G (podczas odklejania), josm chce mi odkleić cały obszar, a nie tylko zaznaczone węzły. Co dodatkowo robię? No nie mogę dojść, a strasznie mnie to irytuje.
edit:
w mojej okolicy dodano całkiem sporo uwag typu “Zespół Ratownictwa Medycznego” - jak to opisać?
Droga “samochodowa”, bez znaku B-9 (zakaz dla rowerów), ale obok jest ddr, dajemy na tej “samochodowej” bicycle=no?
Spojrzałem na szybko w Polskę i widzę, że nie jest tak robione, kodeks jednakże jest “jasny” (C)
Witam
Chcę w JOSM usunąć multipoligon (nieaktualny las nakładający się na inne lasy). Dostaję komunikat że powinienem uważać bo mogą być usunięte punkty innych ścieżek które są poza zaimportowanym obszarem. Wobec tego próbuję pobrać cały obszar obejmujący w.w. multipoligon, jednak wtedy wyskakuje mi błąd że pobierany obszar jest zbyt duży.
Za radą komunikatu spróbowałem wyeksportować obszar funkcją eksportu na stronie openstreetmap.org ale nie zadziałało.
Projekt OSM jest projektem globalnym i apolitycznym, i dość starannie jest to przestrzegane. Nie zechciałbyś może zmienić nicka i avatara na taki, który nie upolityczniałby twojej osoby i pośrednio projektu?
A jeśli klikniesz sobie prawym na relacji lasu (na liście relacji) i dasz “Pobierz członków relacji” - to nie działa? Poza tym chyba bezpieczniej byłoby usunąć samą relację, niż wszystkich jej członków, bo rzeczywiście może się okazać, że usuwasz coś, co jest potrzebne… ewentualnie (chyba nawet lepiej) każdego członka osobno najpierw przejrzeć i usunąć albo zostawić, a na koniec relację.
Czy jest jakiś sposób zamiany zamkniętej lini w wypełniony obszar w iD albo Potlatch?
A jeśli nie, to czy ktoś może to zrobić w JOSM?
A jeśli w JOSM też się nie da, to może mi powiedzieć że się nie da, a ja narysuję to od nowa raz jeszcze?
Obszar jest własnością danego tagu - dodałem znacznik lasu i widać jako obszar, ale gdyby to była np. ścieżka dla pieszych, to by wyrysował ją po brzegu (chyba, że dodałbym area=yes). Ważne tylko, żeby droga była zamknięta.
@narodowiec
Dziękuję za radę plugin zainstalowałem. Działa.
@Domiss
Też dzięki za podpowiedź. Nie zauważyłem tej funkcji wcześniej.
Działa, pobiera relacje. Jednak z tego co zrozumiałem to nie o relacje tu chodzi tylko o możliwość skasowania wspólnych węzłów z inną ścieżką. np jeśli ktoś zrobiłby drogę wzdłuż linii lasu.
Przejrzałem relacje i jest tylko jedna podścieżka, która jest wynikiem niedokładnego rysowania. Usunąłem ją ale obiekt dalej jest relacją składającą się tylko z jednego elementu. Jak zrobić, żeby przestał być multipoligonem i był tylko zwykłą ścieżką?
@Zbigniew_Czernik
Zainstalowałem plugin, ale ctrl-shift-W nic nie robi. Nie znalazłem też tej opcji w manualu wtyczki.
Za to znalazłem tam inną funkcję, o którą chciałem zapytać kolejnym razem :))
Witam, mam pytanie. Czy coś jest nie tak z granicą administracyjną miasta Kraków? Nie chcę za bardzo mieszać, więc pytam bardziej doświadczonych mapowiczów. Głównie chodzi o ulicę Radłową, która wyświetlana jest w następujący sposób:
Radłowa, Sidzina, Dębniki, Skawina, gmina Skawina, Krakow, województwo małopolskie, Polska
Jako, że mój pierwszy post to najpierw
dzień dobry
Mam pytanie, z krótkim tłem …
Zacząłem uzywać program lokalizacyjny działający w oparciu o Openstreetmap (Maps.Me). Pierwsze co zauważyłem, to błędna numeracja domów w mojej okolicy. Zgłosiłem to u nich, odesłali do openstreetmap.org. OK, tylko że mapa na stronie openstreetmap.org ma prawidłową numerację w tej okolicy, mapa garmin.osmapa.pl równiej ma prawidłową, ale już mapa ze strony osmapa.pl - z tym samym błędem co Maps.Me.
Skąd te różnice? Czy może mapy zostały niedawno zaktualizowane i aktualizacja nie wszędzie “dotarła”, czy też są to oddzielne projekty ? Jak “wyprostować” ten błąd skoro nie występuje u źródła.
Ruch Narodowy nie jest partią polityczną, przynajmniej w chwili obecnej - także nie za bardzo rozumiem co w moimj avatarze było takiego nieprawidłowego.
Natomiast co do nicka - nie rozumiem komu miałby przeszkadzać. Chyba co najwyżej Dotevo, którego to poglądy są zupełnie odmienne od moich.
Moje poglądy natomiast nie mają żadnego odzwierciedlenia w moich postach na forum i w edycjach OSM. Także nie rozumiem w czym jest problem.