Ja też proponuję obniżyć czerwone do np. 400 m.
Jakoś fajniej czerwone się naprawia.
Ja też proponuję obniżyć czerwone do np. 400 m.
Jakoś fajniej czerwone się naprawia.
dammat ma rację, choć ja tymczasem skupiłem się na notkach, których pełno się pojawiło
Jak pod drzwi to nie track a [highway=service; service=driveway]. Pewnie z surface=unpaved.
Obiecuję obniżyć czerwone do 400m, gdy wszystkie 500m będą posprzątane
Tylko, że wtedy będziesz miał dość dziwną sytuację, że będą tracki dookoła (przez pola), a pod domy prowadzić będą driveway’e.
Jak pod drzwi to nie track a [highway=service; service=driveway]. Pewnie z surface=unpaved.
A jeśli pod dom prowadzi polna droga? Też otagujesz jako service? No czemu nie, przecież ona też pełni jakąś rolę “usługową” - pozwala rolnikom dojechać do pola!
Dla mnie coś, co ma koleiny to highway=track i tyle.
(i proszę trzymać się tematu - to nie jest wątek o tagowaniu dróg)
Obniżyłem próg czerwonych mrówek do 400m. Miłego poprawiania
Z racji dużej liczby adresów, a małej liczby mrówek zmieniłem też trochę sposób ich szukania:
Jeśli poprawiacie po kimś początkującym (a widzę, że każdego dnia pojawiają się takie mrówki na obszarach już wyczyszczonych) to wyślijcie od razu do takiej osoby wiadomość edukacyjną. Nie musi to być nic długiego, wystarczy np.:
Hej
Widzę, że dodałeś kilka adresów.
Zerknij na schemat tagowania adresów w OSM: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=210760#p210760
i zasady dot. nazewnictwa: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce#Nazewnictwo_ulic
Pozdrawiam
Szczególnie dotyczy to autorów błękitnych mrówek, bo oni nie wiedzą jakie jest poprawne tagowanie.
@antblant:
A czy mógłbym prosić, żeby mrówki całościowo liczyły się później? Np. o 5. lub 6. rano? Prośbę uzasadniam tym, że importy robię często po północy i trzeba czekać całą dobę na nowe mrówki.
Przestawiłem liczenie na 5 rano.
A ja mam propozycję: można dodać jako mrówki przysiółki i inne hamlety, które pojawiły się po imporcie PRNG? Przykładowe okolice, które by się załapały: http://www.openstreetmap.org/#map=15/49.7096/19.7205
Kawałek województwa kujawsko-pomorskiego jest do opracowania po importach: http://v3.mrowka.org/adresy/#10/52.8778/17.8020
Mogę prosić o import: Warmińsko-Mazurskie, iławski, m. Iława z iMPA?
Mogę zrobić, ale za kilka dni dopiero, bo jeszcze trwa uzupełnianie adresów tamże.
Przy okazji Warmińsko-Mazurkie → warmińsko-mazurskie. Nazwy powiatów i województw piszemy z małych liter.
Przestawiłem liczenie na 5 rano.
Hmm, zastanawia mnie czemu import zrobiony w przedziale 1-2 w nocy (3-4 wg naszego obecnego czasu) nie ujawnił mrówek na drugi dzień? Zrobiłem w nocy import Gorlic http://www.openstreetmap.org/changeset/25129322 a mrówek nie widać (a być powinny, bo widzę niezgodności)
Bry
Antblant jakaś fuka jest…
http://v3.mrowka.org/adresy/?lat=50.25974&lon=21.979&zoom=14&ol=A#17/49.73161/19.14198
Te mrówki posprzątałem wczoraj wieczorem - dalej mi świecą
Hmm, nie miałem tych punktów w bazie, a puszczenie /dirty na kaflu je posprzątało. Nie wiem o co chodzi…
Zibi: Twój przypadek to chyba to, że dodatkowo z soboty na niedzielę ładuję od nowa całą Polskę (która może być np. z dnia wcześniej), nie dociągając jej do aktualnej godziny. Poprawiłem crona i mam nadzieję że już będzie dobrze
Dobry wieczór,
Od kilku miesięcy mapuję w wolnych chwilach (głównie okolice Warszawy).
Mam pytanie dotyczące Marek - powiat wołomiński - praktycznie nie ma danych adresowych w Markach. Czy nie ma źródła z którego można zaimportować?
Dodatkowe pytanie - przy czyszczeniu mrówek natchnąłem się na ulice otagowane:
highway=residential
name=xxx
addr:city=yyy
Czy addr:city jest w takim przypadku jest dodany prawidłowo? Ew. jak jest rozpoznawane do którego miasta/wsi należy dana ulica?
Pozdrawiam,
Marki będą jutro zaimportowane, ależ się wszyscy żołądkujecie
Czy addr:city jest w takim przypadku jest dodany prawidłowo? Ew. jak jest rozpoznawane do którego miasta/wsi należy dana ulica?
W większości przypadków zbyteczne, ale jeśli ktoś dodał to nie usuwaj. Rozpoznawane jest na podstawie granicy administracyjnej.
PS: natknąłem, nie natchnąłem.
EDIT: Wbrew swojej obietnicy nie wrzucę jeszcze Marek dzisiaj, bo widzę, że ciągle tam są uzupełniane adresy, więc jeszcze poczekam dzień-dwa.
Natchnąłem się, gdy się natknąłem
Dziękuję za odpowiedź.
Przy okazji - czy jest przewidziany na przyszłość mechanizm importu adresów, które się pojawią w oficjalnych bazach (delta w stosunku do początkowego importu)?
Ew. mechanizm porównywania zawartości OSM vs. oficjalne bazy danych?
Czekam na Marki z niecierpliwością