Brodnica

Miałem wczoraj okazję porozmaiwać z szalenie miłym starostą powiatu Brodnica oraz z panem Geodetą Powiatowym, również bardzo miłym.

Powiem tak:
Brodnica ma duże braki, zaś po weekendzie ci panowie zerkną raz jeszcze na mapę by zastanowić się co z OSM można zrobić…

Moglibyście pomóc uzupełnić brakujące budynki w Brodnicy?
Trochę roboty jest, ale to nie jest olbrzymie miasto.

Binga tam de facto nie ma, a Geoportal jest slabej jakosci…

Tak jest. Dlatego budynki,najlepiej od obrzeży zaczynając, bo tam są wolno stojące…

Lepiej poczekać na update geoportalu z orto, potem jest od groma przesuwania budynków, jeden będzie w miarę ok, inne kompletnie z …

Długo ma nie być. Rozmawiałem również z Geodetą powiatu. :expressionless:
Jeśli rozkręcimy tam mapowanie dronami irozkręcimy miejscową społeczność, to i tak zabiorą się za wszystko raz jeszcze.
A teraz jest tam łyso. Nawet landuse brak.

Faktycznie… kiepski ten geoportal. Może dało by się go pobrać, zapisać do geotifa i trochę podrasować jakimś programem graficznym ??? Z tego będzie trudno coś rozsądnego narysować

Ludzie,
dzięki!!!

Już widać zmiany na mapie :slight_smile:

Weźmie ktoś w Was północ miasta?

Edit 22.48: Rany,jak tak pójdzie dalej to wkrótce miasto będzie miało większość budynków.
Jak tu Was nie lubić?

Ktoś naprawi tą Drwęcę do końca? Bo to co tam się dzieje to skandal jest, a temat nie jest nowy :-/

Skoro rozmawiałeś z szalenie miłym starostą i szalenie miłym geodetą to czemu mamy rysować budynki? Czy Pan starosta nie mógłby udostępnić obrysów?

Choćby dlatego, że niekoniecznie dane urzędowe są bezbłędne.
Drugi powód, może owiele ważniejszy to to, że warto pokazać, że nie jesteśmy skazani na czyjąś łaskę, lecz osiągamz cele samemu.
To wzmacnia pozycję przetargową na przyszłość.

Chciałbym, żeby dane (obrysy budynków ) w OSM były tak bezbłędne jak obrysy budynków istniejące w zasobach geodezyjnych :slight_smile:

Ten kij ma dwa końce. Ktoś może pomyśleć: “Skoro tak dobrze sobie radzą, to po co im coś dawać?”

Dla mnie idealna jest sytuacja, jeśli możemy do OSM wrzucić co się da z państwowych danych i dopracować/dopieścić resztę. Wtedy dostajemy mapę jedyną w swoim rodzaju (czyt. najlepszą).
Powielanie danych, które leżą w zasobach tworzonych z naszych podatków jakoś nigdy mnie nie bawiło.

Jak najbardziej.
Dajmy jednak ludziom z Brodnicy szansę zapoznać się z tematyką. Chcemy współpracę pociągnąć dalej tak, aby obydwie strony coś z tego miały.

Obrzeżawyglądają nieźle,w centrum miasta nadal pustki jednak, zwłaszcza pomyłkowym wykasowaniu budynków przez jednego znajomego :confused: (obiecał naprawić).
Jeśli ktoś z Was ma chwilkę czasu na centrum to było by super. Generalnie w całej tej okolicy jest co robić.

Marku, mam nadzieję, że uczulasz tych ludzi, żeby nie zaczynali od zmieniania klasyfikacji dróg? Pytam, bo właśnie trafiłem na świeżego mapowicza, który gruntówki zmienił na secondary w okolicach Brodnicy. I zrobił to Twoim ulubionym edytorem :wink:

To podstawa.
Jak wiesz, na wejście wielu nowych popełnia błędy tym bardziej gdy mamy tutaj grupę którą trudno samemu ogarnąć, tak więc teren ten trzeba będzie mieć na oku, tak więc dzięki za uważność.
To samo mieliśmy również w Wieluniu.