Wizualizacje i analiza danych

Znam :wink:

Jednak to 2 tyg., słabo parsowalne daty i chyba nie zawsze działa.

Kolejny kościół/cerkiew do ukrycia w warstwie błędów w wyznaniu na /w/pow - way 295782163 - jednocześnie rzymsko- i grecko-katolicki(a).

Wartości tagu access. Informacje o mapie.

Zastanawiam się czy ma sens pokazywanie access=yes, zmniejsza to czytelność mapy. Oraz czy nie zachęca to do zbędnego używania tego tagu?

Zdjąłem yes dla grubych linii.
Myślę jednak, że dla drobniejszych dróg informacja ta może być cenna, o ile ktoś nie skorzystał z automatu dodającego tę wartość. W tym przypadku może ktoś inny zweryfikować czy jest zgodnie z rzeczywistością.

PS. Choć też jestem przeciwnikiem dodawania rzeczy oczywistych.

Możesz dodać w Menu, dodatkową opcję tylko dla “access=yes”.

I kolejny kościół do ściągnięcia z błędnego denomination - grecko/rzymsko- katolicki kościół Świętej Trójcy w Rzeszowie way 295188019

A ja się trochę wetnę w tę listę linków z pytaniem: może mi ktoś polecić serwis internetowy bazujący na OSM, która wyświetla dodane tagi z Wikipedii, linki do obrazów z Wikimedia Commons + ew. informacje kontaktowe przy obiektach (np. w postaci dymków)? Chciałbym sprawdzić dodane przez siebie (i nie tylko) dane obiektów w OSM.

Jest tego trochę:

Większość jest ładnie zebrana tutaj:

https://tools.wmflabs.org/geohack/geohack.php?project=osm&pagename=%C5%81%C3%B3d%C5%BA&language=pl&params=51_46_36_N_19_27_17_E_type:city

Ja znam jeden. Tylko dla obiektów historycznych i tylko z linkami do Wikipedii (wikipedia), Commons (tagi photo/image/commons) i z wartości tagów url/website/contact:website. Kolejność tagów nieprzypadkowa - brana jest pod uwagę wartość ostatniego z występujących.

Jeśli nie ma takiego serwisu dla wszystkich obiektów (oczywiście w PL) z takimi tagami (plus kontaktowe) i jest zainteresowanie, to można taki poczynić (nie wydaje się to skomplikowane).

W sumie na razie to mi wystarczy. Chciałem sprawdzić działanie. Dla Białegostoku jest mizeria (link), ale będę oczywiście sukcesywnie uzupełniał.

Ad. 1. Orientujesz się może jak często renderują się wprowadzone dane z OSM? Bo przesłałem kilkanaście godzin temu na serwer nowe dane (uzupełnione tagi obiektów), które renderują się na OSM Classic, a na OSMapie Historycznej jeszcze ich nie ma. Czy renderują się tak samo często jak sama OSMapa (raz, na jakiś - bliżej nieznany mi - czas)?

Ad. 2. Serwis OSM24.eu ma zakładkę Other (teraz akurat jest tam kategoria Wheelchair) i może by tam można dodawać obiekty historyczne? Czynne są z reguły 24h na dobę (przynajmniej z zewnątrz do oglądania przez turystów).

Other to filtr. Jak już coś to musi być w pierwszej części. Jeśli ogarniesz tagi, ikonki i filtry to mogę dodać.
Przykład jak wyglądał commit dla tourism. Coś analogicznego można dodać dla historic.
https://github.com/dotevo/osm24/commit/cf5928cb246ee5e8c170554d942c8ed48614fde5
Dodatkowe filtry jakie przychodzą mi do głowy to czy jest na liscie zabytków, wiek budowy i takie tam. Na wiki trzeba poszperać.

Serwer mi się trochę zapchał i musiałem postawić bazę od nowa, co spowodowało dobowe opóźnienie (już jest ok). Datę aktualizacji na tych mapach masz u góry. Ta akurat aktualizuje się w okolicy północy. Jednak z tego co widzę, dane do mapy wyciągają się 4 minuty więc zagęszczam na co godzinę.

Krystek: http://osmapa.pl/w/
Czyli o północy każdego dnia.

Tego linku do poszczególnych kategorii na warstwach OSMapy PL mi brakowało. Dziękuję, przemas75

Mapa przedstawiająca obiekty w OSM z wprowadzonymi danymi linkującymi do Wikipedii, commons lub zdjęcia oraz danymi kontaktowymi (strona www, e-mail, telefon).
Warstwy opisane są w zmieniarce warstw (lewy dolny róg mapy). Jeśli któryś obiekt posiada kilka tagów ikonki będą się nakładać z określonym przeze mnie priorytetem. Roboczo, dla zoom=16+ pojawia się wartość tagu, również z określonym priorytetem (np. jeśli obiekt ma tagi photo i image, to pojawi się wartość tagu image - ważność określona w zmieniarce warstw). Napisy są ucinane i nie będę tego poprawiał - docelowo raczej chciałbym dymek (teraz pojawia się dymek tylko dla obiektów historycznych ;)).

EDIT: Niestety, dane generują się chwilkę, więc nie wiem jak często mapa będzie aktualizowana.
EDIT 2: Przygotowane są warstwy z zarysami obiektów. Niestety renderują się bardzo powoli, więc na razie z nich zrezygnowałem, a przy Wikipedii, gdzie link dotyczy całej PL, województw, itd., nie ma za bardzo to sensu.

Dobrze, dobrze. Teraz czekam na rendery z dzisiejszej nocy :wink:

A co się stało, że dymki przestały się wyświetlać na OSMapie Historycznej?

U mnie się wyświetlają.

EDIT. Może przybliż mapę.