Nad dobrym eksporterem do Blendera warto z pewnością podjąć pracę. Dłubie przy tym user vvovv, jednak ma nieco inne cele.
Jeśli bardzo chcesz to nie ma problemu z eksportem. O2W eksportuje do OBJ odczytywanego przez Blendera. Kendzi3d eksportuje do collady również czytanej przez Blendera. Pewnie jeszcze parę innych aplikacji się znajdzie
Tylko że to powoduje że liczba potencjalnych użytkowników zawęża się. Ludzie wolą mieć prosto: z systemu a do systemu b…
Wikimedia Foundation szuka pracowników. Programistów znających OSM:
Ciekawy styl do JOSM dla pracujących z adresami - https://josm.openstreetmap.de/wiki/Styles/Coloured_Streets
Sygic przejmuje Be-On-Road
Fajnie to wygląda. Wydaje się, że najwięcej mamy do roboty (o dziwo) na północy Mazowieckiego, Łódzkie i zachód Wielkopolskiego.
Sprawdzałem pojedynczy przypadek - droga na GMaps jest, nawet ze Streetview, a na Geoportalu rzeczywiście trudno ją dojrzeć w lesie, jak wychodzi z lasu, to staje się oczywiste, że tam coś jest.
Dlaczego tak twierdzisz? Może to drogi w G są źle narysowane, nasze ich nie “przykrywają” i to oni mają dużo do zrobienia. Przynajmniej tak mi wyszło w trzech przypadkach, które sprawdziłem.
Porównywanie do Googla to dla mnie jakiś żart
+1. Żart w kraju, który ma geoportal
Jeśli chodzi o drogi, to zapewne żart. Ale spójrzmy na przykład na wodę na Górnym Śląsku: http://compare.osm-tools.org/?zoom=12&lat=50.18606&lon=19.00193&layers=BT00F
Jeszcze sporo do zmapowania.
No to wychodzi na to, że miałem farta - akurat trafiłem na drogę, co jest e Google, a nie ma u nas, i jest trudna do wypatrzenia. Ale wniosek jest taki - że nie ma co porownywać, bo albo jest zła geometria u nas, albo w Googleu
IMHO. Naszym celem nie powinno być porównywanie tylko wykorzystanie naszej wiedzy w uzupełnienie brakujących obiektów lub ich korekta.
Miejsca i rodzaje obiektów są nieograniczone w wyborze dla każdego.
Znalazłem ciekawy render OpenRiverboatMap: http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=8&lat=53.56789&lon=18.06853&layers=00000B00FFFFFFF
Dzięki niemu zauważyłem, że w Polsce drogi wodne różnie są renderowane, wykorzystany jest tag CEMT, a tutaj trochę info:
Cytat z Żegluga śródlądowa w Polsce na przykładzie Górnej Odry – stan obecny, znaczenie dla regionu i możliwości rozwoju.
Widzę, że coraz więcej turystów z Niemiec, Szwecji, Holandii pojawia się u nas również swoimi łodziami, stąd czasem interesuję się tą tematyką.
A korzystając z tej mapy, mozna podejrzeć jakie tagi stosować dla szlaków wodnych.
http://maps.grade.de/index.htm?zoom=15&lat=52.25463&lon=14.41333&layers=B0FFFFFFFFFTT
Istnieje nawet silnik nawigujących (korzysta z routino): http://maps.grade.de/routino/index.html
Krótkie info o znakach wodniackich: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznakowanie_%C5%9Br%C3%B3dl%C4%85dowych_dr%C3%B3g_wodnych
Duże ciekawy:
http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=6&lat=56.43668&lon=38.59043&layers=00000B00FFFFFFF
http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=11&lat=56.71298&lon=37.26658&layers=00000B00FFFFFFF
Świetna sprawa. Czas naprawić śluzy, kanały i rzeki
Być może już było: darmowa nawigacja 7ways (http://en.navikey.org/) używa (m.in.) map OSM. Z tego co zauważyłem na szybko mają problem z punktami adresowymi ustawionymi na wejściach do budynków (a może nawet z numerami nie powiązanymi z obrysem budynku - nie sprawdzałem).
Marek jakiś czas temu pisał o apce do nawigacji jako alternatywa dla osmanda. Czy ona już jest gdzieś do pobrania i testowania?