zobacz jeszcze mapę Popeja: http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto
mapa wydawana przez każdą osobę ma inną wewnętrzną strukturę, może jego zadziała u Ciebie.
zobacz jeszcze mapę Popeja: http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto
mapa wydawana przez każdą osobę ma inną wewnętrzną strukturę, może jego zadziała u Ciebie.
Hej!
Właśnie wrzuciłem najnowszą wersję mapy :). Chyba poprawiłem większość zgłoszonych błędów (amenity=ice_cream będzie w następnej mapie, sorry :P).
Na serwerze pojawiła się też OSMapa-LIGHT.
Czy jest możliwość dodania na http://osmapa.pl/ możliwości linkowania do konkretnego miejsca? Coś typu http://www.openstreetmap.org/?mlat=50.2566&mlon=19.5076#map=11/50.2566/19.5076 ?
EDYCJA:
Cyba że to inna osmapa, nazwa wygląda na taką co z dziesięć projektów wybrało niezależnie.
moja mapa jest na podstronie garmin.osmapa.pl - wątek dotyczący samej strony osmapa.pl jest gdzie indziej :). IMHO są tylko dwie osmapy - webowa i ta na garminy.
Michał, chciałbym Cię poprosić o aktualizację.
Pozdrawiam,
radmar
Przyłącze się do prośby
hej!
Mea culpa, przed miesięcznym wyjazdem wgrałem nowe mapy, ale zapomniałem na stronie zmienić znacznik czasu - pokazywał 08.07.2014 a mapy były z 30.07
Jutro albo pojutrze wgram najnowsze.
No i widzę, że zgodnie z obietnicą jest nowa wersja :). Domyślam się, że OSMapa-warstwice się nie zmienia, nie trzeba więc jej wielokrotnie ściągać?
dokładnie
W MapSource nie widać numerów budynków jako POI, tylko te związane z obrysem budynku.
Również obrysy są bardzo zniekształcone.
Mam załadowaną ostatnią OSMapaPL-Ogonki.
http://polhome.com/test/MapSource_bez_numeracji.PNG
Adresy są celowo wyświetlane tylko na budynkach - robiłem testy z POI i straszliwie zaciemniają czytelność mapy. Nie ma to wpływu na wyszukiwarkę adresów. Podeślesz mi linka do tego obszaru? Generalnie zapis współrzędnych w formacie Garmina jest mało precyzyjny - dlatego bardziej dokładne obiekty się kaszanią własnie w ten sposób. Chociaż nie wykluczam równocześnie jakiegoś błędu, który pogarsza sprawę.
Wrzuciłem aktualizację map
Główna zmiana jest taka, że drogi residential i unclassified oznaczone jako nieutwardzone wyświetlają się tak samo jak track, lepiej widać w terenie gdzie nie warto wjeżdżać samochodem.
Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się kwestii poruszonej przez Władysława.
W zakładce “Ściągnij mapę” dajesz linki do “Instalator MapSource”. Obawiam się, że nowsi użytkownicy mogą nie wiedzieć o jaki program chodzi. Powinno być raczej “Instalator dla BaseCamp”.
Instalator dla BaseCampa pod Windows/Mac OS
z .exe to chyba pod Mac OS pożytku nie będzie Ale dzięki za uwagę, zaraz poprawię.
Czy jest jakieś oprogramowanie, które pozwala korzystać z danych OSM offline, ale uwaga - na komputerze z Windows XP?
Mam konkretny przypadek - znajomy chciałby móc wyszukać jakiś adres na laptopie bez internetu będąc w trasie. Oczywiście najpierw zachęciłem go do Navigatora i Osmanda, ale on nie posiada telefonu z androidem i nie chce takowego posiadać.
Próbowałem wykorzystać BaseCamp + OSMapa, ale to słabo wyszukuje adresy, a adresów bez ulic to jakoś wcale nie chce znajdować.
Jak rozwiązać ten problem?
może Chrome + OsmAnd?
http://lifehacker.com/how-to-run-android-apps-inside-chrome-on-any-desktop-op-1637564101
7ways dla windows + UMP