Як боротись зі спамом на картах

Крім як зв’язатись та поговорити (якщо виникне дискусія, запросити на форум) - нема простих шляхів

Даний автор правок один з найактивніших користувачів OSM Україна. Не думаю, що він навмання мапував дерева там де вони відсутні. Зрештою, не думаю що кілька дерев можуть негативно вплинути на якість інформативності карт OSM. Вони й так малоінформативні. Мені здається, є більш важливіші справи щодо вдосконалення наших спільних карт, як то дорожна система і адресація. Єдине з чим я б не погодився, так це те що житлова вулиця прирівнюється до highway=track. Можна було б просто вказати стан покриття даного шляху на highway=residential.

Дерева дійсно малоінформативні. Я про лінії електропередач. Я, як мінімум, 1 раз на місяць відвідую цей населений пункт і точно знаю, що ніяких ліній електропередач там немає.

Дорога там дійсно похожа більше на «highway=track», аніж «highway=residential». Хоча це ніколи не пізно виправити.

Возможно, это отрисовка по спутниковым снимках (тени), и то, что было принято за опоры, на самом деле что-то другое.

Спасибо всем за мнения. Лучшим вариантом будет все-таки связь с автором правок, чем я и занялся.

Вот это что за столбики?

Вполне возможно. Разговор об этом участке (он попал в один changeset): Я помню на 100% что там никаких столбов нету.

Посмотрите google версию. Там какие-то тени.

Гугл снимки, кстати, недавно обновились. Возможно, и столбики там недавно?
Тогда возникает вопрос, не обрисовывает ли этот участник гугл-снимки.

Или (бредовая теория) гугл специально наносит несуществующие тени и знания, чтобы проверить не обрисовывает ли их кто.

http://nadoloni.com/c/25.54254,48.77195,18/f/STL337586250/l/dg?lang=uk - На знімках MapBox і DigitalGlobe також видно стовпи (типова низковольтна лінія)

Маpbox - не вижу ничего похожего, DigitalGlobe - можно поспорить относительно снимка

Низковольтной линии просто некуда идти: нету потребителей (небыло при ссср, нету и сейчас). Есдинственное что возможно, это столп (указан знаком “?”), который является частным и питается от частной линии, да и опорой электропередач назвать его даже с очень большой фантазией нельзя. Этот возможный столб (я не уверен, что он есть сейчас) служил для питания насоса в указанном источнике питьевой воды. Ниже источника просто нету потребителей, остальная часть села питается электроэнергией по совершенно другому пути. Есть трансформатор (см. скрин), который в советское время был нужен, уже лет 15-20 он просто без надобности, да и линия к нему подходит по полю (указано).
П.С. Кстати, да снимках гугла “видно” опоры электропередач. Очевидно, искажения снимков. Этим я не хочу подозревать участника OSM, просто отметил факт.

вдоль ручья с севера к трансформатору четко видно линию, а от трансформатора уже идут 0,4кВ, к конечным потребителям - как по мне, все логично. как раз на восток к центру села

Замість ворожіння на картах чому б туди не з’їздити, відфоткати спірні місця і закрити цю невиправдано затягнуту дискусію? :smiley:

На вихідних буде.

Не розумію в чому проблема? Вроді ж робимо спільну справу…
А виходить, що заліз на чужу територію і інші уявлення про використання OSM не приймаються.
Так, я позначаю опори, трансформатори та підстанції (сподіваюся, цим скористаються згодом енергетики)
а також плоти, окремі дерева (і навіть гнізда на них), дорожні знаки і багато іншого.
В багатьох місцях України OSM — біла простиня, а так наявність хоч чогось можливо приверне місцевих
до уточнення мапи. При низькій роздільності підложки легко помилитися і у часі вона завжди застаріла.
Щодо правки http://nrenner.github.io/achavi/?changeset=24219360, на використаній підложці DigitalGlobe (яка і у MapBox), здається початку 2013,
принаймні мені чітко видно щось, що нагадує опори (спрямованість і довжина тіні, місцями підмальовка білим знизу).
Якщо це не те чим видається — виправте та й по всьому. А ще краще записати street-view з допомогою Mapillary.

Доброго дня.
Виглядало все так ніби хтось несанкціоновано дістався JOSM-а і наробив правок у випадковому місці. Погодьтесь, такий варінт явно не піде на користь OSM:)
Щодо тих правок, звичайно я їх виправлю після уточнення на місці у найближчі вихідні.
Всім добра!

Приношу Сергею свои извинения: там действительно есть столбы. Линия, которая никуда не ведет и без единого потребителя.
Прошу прощения у всех участников форума за свою излишнюю подозрительность.

Досвідчений мапер розпізнає на знімках навіть те на що місцеві жителі і уваги не звертають :slight_smile: