Ликбез. Как правильно мапить

  1. А як бути у випадку:
    RU: Бегоулева (Згідно табличок на будинках)
    UA: БЄгоулєва (Згідно drv.gov.ua)
    UA: БЕгоулєва (Згідно правил Українського правопису §104.1)

До речі, на власні очі бачив ситуацію: Виборча дільниця знаходиться серед лісу. Її адреса НЕ містить вулиці. БД реєстру виборців не приймає адреси без вулиці. В окружній комісії сказали “Придумайте собі вулицю”. Так, завдяки фантазії членів виборчої комісії, в базі drv.gov.ua з’явилась вул. Лісова! :slight_smile:

  1. Який з символів варто вживати в OSM в якості апострофа: чи (alt+39 прямий чи alt+0146 косий)
    Ніде не знайшов інформацію, яка регламентує це питання

  2. І що по п.4 попереднього питання?

наскільки я знаю, домовились на ’ (стандартний апостроф у лінуксі для української розкладки).

Буду теперь отсюда копировать :slight_smile:

не ускладнюйте собі життя. існує вже готове рішення - “правильна розкладка”. взяти можна ось звідси: http://r2u.org.ua/wiki/keyboard/UkrainianUnicode доступно для всіх основних платформ.

Використовуйте JOSM замість браузерного редактора. Він і зручніший, і повідомлятиме вас про помилки.
Єдиний недолік, що я бачу - не вказано тегів для деяких ліній(доріжки в парку і деякі дороги поруч)
http://www.openstreetmap.org/#map=16/50.1868/27.0735&layers=D

Спасибо!

Зазвичай ми використовуємо офіційне написання вулиці, разом з усіма помилками.
В різних містах свої помилки, саме тому існує декілька сотень неоднозначних перекладів, наприклад:
Рибальська - Рыбачья, Рыбацкая, Рыбальская
Млинівська - Мельничная, Млиновская, Млыновская
Тургеневская - Тургенівська, Тургенєвська
Тимирязева - Тімірязєва, Тімірязева, Тимірязєва, Тимір’язєва, Тимирязєва – це здається рекордний варіант по кількості варіантів

Яка з підкладок в JOSM найбільш точно встановленна за замовчуваням? Mapbox, Bing, чи Україна - Ортофотомапа 2012. Ну, щодо останньої то є погрішності, тут питань немає. Mapbox мені здається найбільш точно розміщена відносто треків, принаймні за моїми спостереженнями. В тім, в горах їй не слід довіряти на 100%, чи не так? Які ваші думки з цього приводу

Bing в масштабе больше. Для населённых пунктов то что надо. MapBox будут посвежее, но с масштабом проблемы - подходит для обозначения полей, лесопосадок дорог и тд.

Посмотрите, если вы новичёк https://www.youtube.com/watch?v=41y2ZCObgEc

Я в курсі щодо масштабів. А от як з точністю відносно GPS-треків? Мова про те, що коли вмикаєш фон MapBox то треки лягають практично по осі доріг, тобто знімок MapBox добре відкалібрований і не потребує зміщення. А от знімок Bing іноді потрібно зміщувати. Але як бути в місцях де немає GPS-треків, скажімо в Карпатах? Кому більше довіряти? Я так розумію MapBox. Та запитую чи не помиляюся.

Довіряти можна тільки трекам. Зміщення знімків від одного й того ж постачальника буде різним в різних регіонах. Тому, що це є “простирадло”, склеєне з клаптиків. Простирадла покривають велику площу. І як не крути, якщо в одному місці вирівняти дуже точно, десь положення гарантовано попливе. Навіть зовсім близько, на відстані кількох кілометрів. Дається взнаки і та особливість, що більшість “клаптиків”-кадриків зроблені під кутом - це додає похибки при зшиванні в полотно.
Більше того, якщо на різних зумах постачальник надає різні знімки, на них практично гарантовано і зміщення буде різним.

Выравнивайте по тем местам, где есть треки, делов-то.
У меня выровнен и mapbox и bing, когда надо переключаюсь на mapbox, основной bing. mapbox старался подогнать под bing, что б при переключении не “прыгала” картинка. Или, естественно, на оборот, раз есть смещения у bing, то берите за основу mapbox.

Я б сказав, треками можна “керуватися” чи орієнтуватися, але мапити лише по них це майже злочин))) Ось яскравий приклад коли треки дуже грішать, і без знімків не обійтися. http://www.openstreetmap.org/#map=13/47.9741/25.2603 (відкрийте в JOSM)
А щодо Bing, на різних зумах він справді подає різні знімки які суттєво зміщені, яскравий тому приклад м. Калуш, там наносити будівлі мало не каторга - при зумуванні доводиться постійно зміщувати підкладку(((. І взагалі, в Івано-Франківській області він (Bing) практично відсутній, і це засмучує.

А як можна напевне знати де, наскільки і яким довіряти знімкам за відсутності якісних треків?

Звичайно, до всього треба підходити з головою :slight_smile: Безумовно, про похибку побутових GPS-пристроїв забувати не варто і не довіряти сліпо всьому що вивантажене в паблік.
Іноді просто диву даєшся - а навіщо було вивантажувати такі дикі хаотичні стрибки з якого-небудь телефону, що лежав десь глибоко в кишені?
Або на пам’яті інший випадок - знайшли на полях спіралевидні траекторії, записані у … планері в польоті (на фото неподалік знайшли аеродром) :slight_smile:
Але явні похибки добре виділяються на фоні правильних і коли треків досить багато, то загальна тенденція очевидна.
Як би там не було, треки як були визначальними з часів, коли ще не було якісних знімків, так і тепер залишаються основою OSM. І вирівнювання підкладки перед правкою - стандартна операція.
Рекомендую, як я, не поскупитися на якісний туристичний навігатор із зовнішньою антеною :slight_smile:

Послушайте Lindroid’а, он правильно говорит.
Более того, добавлю от себя: что снимки Bing, что Mapbox делались одной компанией Digital Globe, а после лициензировались соответствующими компаниями.
Разница между ними лишь в дате съемки. Возможно в более новых снимках использованы лучшие алгоритмы привязки, но это не значит, что ошибок нет.

Даже, если будет смещение на 20 метров, одного или несколько посёлков, это куда лучше, чем вообще не обозначенный посёлок на карте. Если так во всё упираться (gpx нельзя доверять, снимки смещены и тд), тогда зачем начинать мапить? Главное считаю отрисовать на одном масштабе(если на разных масштабах смещение), с доступной нам подгонкой, и любоваться своим трудом и дарить его другим :slight_smile:

Офтоп. анука, анука поподробнее, где это в Украине планерный спорт?:slight_smile:

Їхав якось з Івано-Франківська в Косів, ну і звичайно ж навігація OSM на “Семь дорог”. І в місцях, де був кільцевий рух, кілька разів проїхали потрібний з’їзд. Голос навігатора якось з запізненням попереджував про повороти, з’їзди, тобто каже за 100 метрів поворот, а в реальності залишилось 30-50 метрів. Так от мені цікаво чи проблема в неточності даних OSM, чи якость не вірно налаштовано вказівки навігації (використовую смартфон)? Потім, вдома, той шлях, що проїхали довелось редагувати, зокрема на кільцях були просто дотичні до нього дороги, насправді ж з’їзди раніше і плавні, а не під прямим кутом до кільця. Можливо проблема в цьому була, а можливо й ні. Поки що до кінця ще не вияснив. :slight_smile: Які думки з цього приводу?

сорі що не в відповідній темі написав.

І ще на підтримку MapBox’а, пересвідчився за допомогою додатка OSMPad на Андроїді. З увімкненим GPS показує дуже точно місцезнаходження відносно даних, раніше нанесених з фону MapBox, які збігалися з треками. Правда місцевість була рівнинна і відсутність перешкод, як то багатоповерхівок, тому й треки були дуже точні.
А ось приклад http://www.openstreetmap.org/#map=16/47.9735/24.8249 як хтось малював дорогу точно по треку, але якщо глянути на знімок то дорога в даному місці не така вже й пряма як сам трек. В деяких місцях складається враження що трек записували рухаючись по річці, :confused: а по ньому нанесена дорога… Одним словом, в Карпатах OSM поки що краще не використовувати :smiley:

Кто-то с аквапарками сталкивался? Прорисовывает ли рендер их? Полигон обозначил как leisure:water_park, указал имя на территории, при отправке ошибок не выдавало. На карте, отрисовался только паркинг http://www.openstreetmap.org/#map=17/46.44427/30.62217