Pewien podział istnieje na forum głownym, ale niestety bez subforum ciezko to zastosowac w Polsce.
Lub na osm24.eu
Mozna tez po prostu uzyc funkcji Szukaj z menu i kilknac na poi z kolorowa strzalka. Potem zamiast kliknac “pokaz na mapie” przesuwamy ten dymek z menu w lewo i tam bedzie “Pokaz opis POI”
Spokojnie. Lesnicy mają swoje mapy i jak ktoś im popsuje w OSM to najwyżej się wkurzą, a potem wzruszą ramionami i stwierdzą “a mówiłem, ze to bez sensu…”
Jednak danych nie stracą. Nikt przecież na OSM nie będzie pracował (mamy swój serwer mapowy powiązany z bazą danych). Nikt w nadleśnictwie, bo już w PSP tak. I - moim zdaniem - to głównie dla PSP powinniśmy dbać o jakość danych. Kolejny zastosowaniem - turystyka i ewentualnie udostępnianie danych o formach ochrony przyrody. Ale nie typowa gospodarka leśna.
No proszę, przypomniało mi się, że funkcjonuje u nas taki zespół zadaniowy, i ma swoją stronę → http://geomatyka.lasy.gov.pl/web/geomatyka/home
Myślę, ze tam można by szukać drogi porozumienia
Nie wymyślajmy nadmiernie, gdyż landuse=forest to las, a nie informacja do kogo należy teren. A jeśli las będzie prywatny to co wtedy, ma go nie być na mapie?
Ja po to nanoszę lasy,a w nich polany, bagienka, zbiorniki wodne i inne aby było je na mapie widać i aby móc się zorientować w terenie. I najmniej mnie interesuje czy las należy do LP, czy też nie.
Tylko że, takie dane wymagają ich monitorowania, np godziny otwarcia w wakacje są inne, w ferie są inne, etc.
Jest sens umieszczać takie dane, nie wystarczy tylko strona www, na której są zawsze aktualne dane?
Godziny otwarcia w wakacje tez da sie okreslic.
SH School Holiday, can be used to indicate different opening hours during school holidays (e.g., Mo-Fr 08:00-09:00,14:00-15:00; SH off)[1]
PH Public Holiday, can be used to indicate different opening hours during public holidays (e.g., Mo-Fr 09:00-17:00; PH 10:00-12:00; PH Su off)[1]
Tak. Z uwagi na różne ograniczenia wydajnościowe i techniczne, brzeg morza (natural=coastline) jest renderowany z shapefile’a który generuje się z danych OSM.
Podłączę się pod to pytanie ponieważ widać tutaj generalny problem. Poobnie jest z boiskiem. Można wybrać tylko jeden rodzaj sportu, a przecież na boiskach linie namalowane są w taki sposób, że można zagrać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. W szczególności tak jest na boiskach przyszkolnych.
Dalej, jak jest sklep z alkoholem to nie może być już z czymś innym i na odwrót.
Użycie ; spowoduje iż (niemal) nic nie da rady przetworzyć danych. Lepiej wybrać ten który najbardziej pasuje (np. na podstawie tego co wiem to bym wybrał bathroom_furnishing).