Poligon Wędrzyn przestał istnieć?

Zauważyłem, że ten duży kompleks wojskowy zniknął z kafelków o dużym przybliżeniu. Czy ma ktoś jakieś informacje o likwidacji poligonu lub może przyjrzeć się sprawie zniknięcia jego granic z OSM?

Zdjęcie z powiększeniem o wartości 11
Link do omawianego obszaru

http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=24256365

Skasowane bez opisu zmian.

Czy ktoś napisał do tego usera prośbę o wyjaśnienia (żeby się nie powtarzać). W zależności od wyjaśnień może być niezbędne nałożenie blokady…

Mam pytanie jak sobie radzimy w takiej sytuacji, jak odtworzyć skasowane dane?

EDIT: wysłałem pytanie o poligon

Ja nie znam miejsca i sytuacji ale poprosiłem o stosowanie opisów zmian. Odpowiedź była sensowna, nowa edycja tej osoby ma już dobry opis. Jeśli ta edycja była błędna to pewnie niechcący.

O losy poligonu się nie zapytałem.

To ja mam pytanie w takim razie: co mam zrobic jesli niechcacy usunalem jakis megapoligon przy okazji rysowania sciezki? Jak w latwy (to wazne: w latwy) sposob poprawic swoj blad?

Jeśli edycja już poszła - chyba nie ma niestety łatwej możliwości odkręcenia tego.

Bo zastanawiam sie co robic w takiej sytuacji jak tutaj: jest ewidentny babol. Na wikipedii to jest jedno klikniecie administratora, ktorych sa setki, i babol znika. A jak w OSM odkrecac takie babole? Uwazam ze to wazne, bo stopien skomplikowania danych na mapie rosnie. Widzieliscie kiedys warszawski Dworzec Centralny w edytorze iD? Polecam goraco obejrzenie z powodow poznawczych. Liczba omylkowych, “wandalizujacych” edycji w OSM bedzie tylko rosla jesli nie beda wdrozone mechanizmy zabezpieczenia przed edyacja niektorych elementow (np. granice wojewodztw czy regionow geograficznych o ktorych rozmawialismy uprzednio) oraz jesli nie bedzie mozliwosci latwego monitorowania i revertu zmian. Choc wiem, ze to nie to forum…

Trzeba pobrać element w wersji sprzed usunięcia i wgrać. Kilka pluginów jest do tego, ale nie wiem, który aktualnie działa
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Undoing_deletions#Recover_deleted_Relations

Obszar został przywrócony przez Zbigniewa jakiś czas temu. A kolega odpisał mi, że usunął ten obszar bo był niedokładnie narysowany i że przeszkadzał rysować mu drogi :stuck_out_tongue: (EDIT: ale zapewnił że chciał go narysować od nowa) Wspomniałem mu o filtrach JOSM…

Także trzeba uważać z promowaniem usuwania czegokolwiek z OSM z tego czy innego powodu.