Hoi Tjerk,
Goed werk deze app.
Op mijn Galaxy S4 (Andr. 4.4.2) is hij goed te gebruiken.
Wel heb ik (natuurlijk) een paar opvallendheden opgemerkt waarmee je de app kunt verbeteren:
Een knop waamee je de app uit zet. Na een tocht dacht ik hem uit gezet te hebben en midden in het restaurant begon de slimbo opeens keihard tegen me te praten. genant. HEb diect maar een product presentatie gegeven aan de aanwezige belangstellenden.
Het zou een meerwaarde hebben als je tochten kunt opslaan en selecteren.
Het zou prettig zijn als de route zou starten bij je huidige positie en je naar het dichtst bijzijnde punt op de route brengt.
In plaats van nalopen van de route in een bepaalde zoom level, is het een idee om een routine in te bouwen die dat automatisch voor je doet? Bij voorbeeld dat je zelf naar het gewenste zoomlevel gaat en dan het commando geeft. Zou gaaf zijn.
Leuke post. Vooral je idee, optie 4) zet ik hoog op mijn lijstje.
De app āuitzettenā is eigenlijk een kwestie van hem weer op āplannenā schuiven.
Ik heb ondertussen bericht gehad van de gemeente die schrijft:
De gemeente Dronten heeft de gegevens van het fietsknooppuntennetwerk meteen bij de aanleg ervan vrijgegeven. U kunt de gegevens gratis verkrijgen bij van Turnhout Advies, te bereiken via t.advies@gmail.com.
Ik hoop dat iemand dit op wil pakken, die weet hoe de gegevens in osm kan worden geplaatst.
Ik kan ze met gpx of shapefile wel inlezen. Maar of dat slim is is maar de vraag.
Volgens het Fietsplatform is het netwerk rond Dronten nog niet af, er zitten nog fouten in dus beter even wachten totdat er een definitieve versie geleverd kan worden die het Fietsplatform mij heeft toegezegd?
Eigenlijk niet van plan, maar ik was wel benieuwd naar wat er nu in OSM aanwezig is en of de app niet gemakkelijk aangepast kan worden voor wandeldataā¦
De vraag is dan, hoe goed is de data aanwezig van wandelroutes en hoe kan ik dit eruit halen.
Ik heb een query gevonden http://overpass-turbo.eu/s/2kU (ik zag zelfs routes door jouw toegevoegd :))
Hoe kan ik bijvoorbeeld m.b.v. de overpass-turbo goede data ophalen gegeven een gemeente of provincie.
De manier waarop de knooppunt wandelnetwerken zijn ingevoerd is afgeleid van de fietsroutes.
Zelf heb ik mij voornamelijk bezig gehouden met de routes in midden en noord limburg.
relation 409828 heeft niets met het knooppunten netwerk te maken Tjerk, dat is de gemeentegrens van Zeewolde.
Ik heb vorige week de knooppunten en routes daar ingevoerd maar die zijn nog niet gekoppeld aan een
netwerk Zeewolde o.i.d., het zijn losse relaties en knooppunten.
Nee nog niet, als iemand dat wil doen, graag, want ik weet niet welke route precies bij welk netwerk hoort daar.
Ik hoop dat iemand kan helpen dit voor elkaar te krijgen, eerder gaat flevoland niet werken in de knooppuntenplanner en dat is jammer voor de vele gebruikers.
Kan je dat niet oplossen met overpass turbo? Ik zie daar bij examples bv Mountains in Area
Ik heb van die queries geen verstand, misschien kan je dat elders vragen op het forum of aan de maker van overpass turbo.
<!--
This shows all mountains (peaks) in the Dolomites.
You may want to use the "zoom onto data" button. =>
-->
<osm-script output="json">
<!-- search the area of the Dolmites -->
<query type="area">
<has-kv k="place" v="region"/>
<has-kv k="region:type" v="mountain_area"/>
<has-kv k="name:en" v="Dolomites"/>
</query>
<print mode="body" order="quadtile"/>
<!-- get all peaks in the area -->
<query type="node">
<area-query/>
<has-kv k="natural" v="peak"/>
</query>
<print mode="body" order="quadtile"/>
<!-- additionally, show the outline of the area -->
<query type="relation">
<has-kv k="place" v="region"/>
<has-kv k="region:type" v="mountain_area"/>
<has-kv k="name:en" v="Dolomites"/>
</query>
<print mode="body" order="quadtile"/>
<recurse type="down"/>
<print mode="skeleton" order="quadtile"/>
</osm-script>
Wat is precies het probleem? Is die "name"echt zo belangrijk? Of gaat het je om de knooppunten (nodes). Met deze query haal je ze allemaal op ongeacht de relatie waar ze onderdeel van uitmaken.