Uporządkowałem trochę highway=, dodałem pierwszą próbę renderowania tunelu, zrobiłem różne style rysowania różnych tracktype= (zna ktoś miejsce gdzie niedaleko występuje większość, albo jeszcze lepiej wszystkie?). Plus kilka drobnych zmian.
Jak mówi stare chińskie przysłowie: nie miał mapowicz kłopotu, zaczął tworzyć styl.
Edycja: oczywiście nie mówię, że pomysł zły — przeciwnie, dzięki za uwagę!
Jeśli dobrze rozumiem (po walce z Maperitivem mogę już źle myśleć ;)) w tym wypadku powinna być tylko jedna linia o kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Linie przeciwne są w sytuacji gdy jest zamknięty wał ziemny (taki obwarzanek). Może niech ktoś z doświadczeniem przy embankment się wypowie.
Na razie muszę szlifowanie stylu przerwać, nie będę miał kilka dni dostępu do komputera z Maperitive. Ale jak ktoś ma jakieś uwagi, niech śmiało pisze.
Właśnie ma być taki obarzanek, jak dla fortów i Kopca Kościuszki.
Górka mająca jakąś płaską powierzchnię i dół zajmujący jakiś teren placu.
Można zaznaczać też wartość względną górki.
Darujcie posta pod postem, ale myślę, że dobrze by było napisać jakiś raport z postępów:
przepisałem renderowanie mostów i tuneli (z tych ostatnich nie do końca jestem zadowolony, ale…)
tymczasowo wyłączyłem renderowanie embankment=yes, kaszaniło się gdy droga lub tory miały ten znacznik
wstępnie dodałem renderowanie jaskiń i zmieniłem renderowanie bram oraz przełęczy — w sposób, bez fałszywej skromności, iście genialny: przełęcz renderuję wpisując tekstem dwa nawiasy, bramę znak nierówności (podobnie jak Mapnik):
w ten sam sposób dodałem na parkingach literę „P”
Szkoda tylko, że Maperitive nie ma pełnej obsługi Unicode i nie da się wstawić np. , , , — wiele by to ułatwiło.
Jutro jeszcze kilka rzeczy poprawię i może wrzucę na ogólne forum (chyba dział Development?).
W rejonach pozamiejskich wg mnie tak, ale przy robieniu mapy miasta rzeczywiście trochę bez sensu — jest on praktycznie wszędzie i tylko niepotrzebnie drukuje się szare tło.
Na szczęście to nie gotowa mapa, tylko styl do renderowania jej samemu, więc to można na szybko zmieniać.
Ciężko powiedzieć: strona, na którą autor odsyła celem zgłaszania pomysłów jest nieczynna. Fakt, że ostatnie wydanie miało miejsce blisko 3 lata temu też nie napawa optymizmem. A tak w ogóle jak poczytałem, to problem z Unicode może być spowodowany przez Mono.
A szkoda wielka, bo symbole tekstowe byłyby bardzo elastyczne, dużo bardziej niż graficzne ikony.
O masz babo placek, teraz się o tym dowiaduję. To jaki program jest obecnie zalecany do prostego renderowania z pliku *.osm (czyli TileMill ZTCW odpada)?
Niniejszym chcę odszczekać moje godne oszczerstwa jakoby Maperitive nie obsługiwał Unicode. Hau! Hau! Po prostu trzeba użyć odpowiedniej czcionki (pierwszy raz obrażam się na Verdanę).