mutipolygon rozmiaru Warszawy to słaby pomysł.
To jest chyba obszar strefy zamieszkania. Teraz i tak jest niezle, wczesniej ten koszmarek dzielil blok w ktorym mieszkalem na pol, taka byla dokladnosc rysowania +1 do podzielenia na male kawalki.
Wracając jeszcze do tego nieszczęsnego ronda w Wielichowie - otagowałem drogi jako rondo, ale chyba nie działa to jak trzeba na oddzielne drogi. Przez to automatycznie nie jest dodawany tag oneway=yes, a OSRM nie pokazuje zjazdów (tylko skręty) i to jeszcze pod prąd: http://osrm.at/8vy Jakieś sugestie?
Póki co, musisz trochę odczekasz aż osrm załaduje twoje dane. Tam jest informacja, że posiada baze osm z 140716 12:59Z (16 lipiec, 13:00 utc),
A drogi zmieniłeś 16 lipca przed 12:00, więc wychodzi, że po 2 godzinach chciałbyś już widzieć efekt
Poczekaj conajmniej 24 godziny przecież (trzeba na godziny zwrócić uwagę).
edit:
A tak w ogóle, co jest złego w tym routingu?
Już jest ok Przeoczyłem informację o aktualizacji danych.
Kolejny kawałek lasu , tym razem niewielki:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.8210/23.1957
Z góry dziękuję za zmapowanie.
Dorysowałem. Choć pewnie wymaga poprawek, ale nie widzę za dobrze co jest szkółką leśną, a co już nie
Trochę nietypowa prośba, ale w Warszawie kwartał między ulicami Marszałkowska-Wilcza-Krucza-Piękna wymaga solidnej przebudowy, ale tak, żeby przy okazji nie popsuć już naniesionych danych.
Jest problem z osiedlem Wenedów w Koszalinie. Są strasznie krzywe budynki i źle dobrane drogi, ale ja nie wiem jak to naprawić, zrobiłem co mogłem, ale nadal słabo to wygląda:
http://www.openstreetmap.org/note/139027#map=17/54.17948/16.18042&layers=N
A co tam jest źle? Bardzo dokładnie jest wszystko narysowane - idealnie nakłada się na podkłady i jest narysowane ze wszelkimi arkanami sztuki…
Przy rysowaniu w JOSM dobrze jest rysować sobie linie pomocnicze np. jesli cześć budynku jest prostokątem to można sobie taki prostokąt wyrysować i na nim zrobić ‘q’. Zresztą kiedyś Marek o tym pisał
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Roof_modelling opis na P1 ale analogicznie mozna w josm
Prośba o kolejne lasy:
Tu w okolicach Łososiny:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.7453/20.4109
W okolicach jest tego więcej, niestety… Limanowa:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.6455/20.3682
A tu całkiem mały lasek w okolicach Kazimierza:
http://www.openstreetmap.org/#map=15/51.3857/21.8269
Czy ktoś mógłby spojrzeć na edycje użytkownika https://www.openstreetmap.org/user/penny6 pod kątem duplikowania obszarów, tagów i ogólnie tagowania i coś z tym zrobić.
Jak tak patrzę to w sumie kawał dobrej roboty robi, ale są drobne problemy:
-
rów oznaczony jako strumień
https://www.openstreetmap.org/way/286393631 -
bardzo dziwny sposób tagowania lasów (wszystkie punkty są dodatkowo otagowane jako forest, a nie tylko obszar)
https://www.openstreetmap.org/way/295225971
Zastanawiam się, jak on to robi w iD? Przecież to jest mnóstwo dodatkowej roboty.
https://www.openstreetmap.org/way/295409872
type=rowy XD
Koleś się stara i myślę, że można go troszkę podszkolić i będzie z zyskiem dla wszystkich. Ktoś do niego już pisał?
Tak, pisał. Jednak mam trochę wrażenie, że to jak krew w piach.
Też pisałem
Ogólnie facet robi importy, nie wiadomo z jakiego źródła i byle jak. Przydałoby się to powycofywać to może zacząłby się bardziej przykładać do tej pracy, bo pisanie do niego nie daje rezultatu.
Znalazłem szokującą sieczkę w okolicach Mławy. Lasy i drogi to import z UMP. Powiedzieć że są niedokładne to nic nie powiedzieć. To trzeba wszystko narysować od nowa. Najpierw las. Bardzo proszę o pomoc:
http://www.openstreetmap.org/#map=12/53.2385/20.7370
Dodatkowo przypominam się z poprzednimi prośbami lasowymi:
W okolicach Łososiny:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.7453/20.4109
W okolicach Limanowej:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.6455/20.3682
W okolicach Kazimierza:
http://www.openstreetmap.org/#map=15/51.3857/21.8269