Ik ben aan het proberen om de verwarrende foutmeldingen van JOSM voor fiets route relaties te voorkomen.
Ik heb het probleem, wat ik ook hier een aantal keren voorbij heb zien komen, gepost op een aantal fora en sites.
Imo heeft Andy ( van de Engelse Fiets site (?) het probleem in JOSM gevonden.
Hieronder staat een link naar de site met de meest zinvolle beschrijving van het probleem en de oplossing.
Ik hoop dat het opgepikt wordt door de ontwikkelaars van JOSM
https://help.openstreetmap.org/questions/32885/wrong-error-report-in-josms-validation
It’s a bug in the JOSM validator, I think. For item name=“Bicycle route” “data/defaultpresets.xml” contains:
<roles>
<role key="" text="route segment" requisite="required" type="way"/>
</roles>
whereas for item name=“Piste route” it contains:
<roles>
<role key="" text="route segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="forward" text="forward segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="backward" text="backward segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="link" text="link segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="shortcut" text="shortcut segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="variant" text="variant segment" requisite="optional" type="way" />
<role key="start" text="entry points" requisite="optional" type="node" />
</roles>
I can see no logical reason why a bicycle route way can’t be oneway.
A similar symptom was reported here (although that looks like it wasn’t actually a bug as such - it was due to a confusion of the “new” and “old” public transport schemas).
A similar symptom was reported here (although that looks like it wasn’t actually a bug as such - it was due to a confusion of the “new” and “old” public transport schemas).