Lombok is een wijk, echter staat deze telefoon in een andere wijk Kanaleneiland
ik neem aan dat het iets met relaties te maken heeft? of een verkeerde benoemd gebied?
overigens is dit een voorbeeld. zo hebben veel straten in de wijk Kanaleneiland dezelfde m.i. fout.
ik kom veel tegen wat nu Lombok heeft en eigenlijk Kanaleneiland moet zijn.
hoe los ik zoiets op?
Ik maar denken dat ik een newbie vraagje stelde (-:
het verklaard ook meteen een aantal is_in tags op nodes die wijknamen aangeven
zoals deze node
Het klinkt wel als een leuke uitdaging…
eens kijken of ik op de eerste plaats op de juiste plek kan komen waar men ons kan voorzien van die wijkgrens informatie.
Ben zelfs al een stuk verder,
ik leer nog eens wat, Utrecht kent 10 wijken en tig subwijken…
het is mij nu gelukt om met de http://pdokviewer.pdok.nl/ de 10 wijk indelingen als laag in josm te laden
deze heb nu vergelijken met verschillende bronnen en is voor zover ik kan beoordelen redelijk actueel.
Echter kan ik er nog niet zoveel mee omdat het osm gebied wat ik dan wil downloaden te groot is en ik op zoek moet naar een export door de osm gemeenschap verschaft door
hoe krijg ik de kaart van de hele stad utrecht en directe omgeving in josm?
Bij het kopiëren van data uit andere bronnen krijg je altijd te maken met de vraag of dat is toegestaan. De “wijken en buurten” laag van pdok.nl heeft de volgende geogedeeld licentie: http://geogedeeld.geonovum.nl/cache/1353945477.xml. Als ik goed door al die juristentaal heen heb kunnen worstelen, wil dat zeggen dat bronvermelding van Kadaster en CBS verplicht is.
Dat kunnen we niet garanderen met OSM, dus helaas kun je deze bron niet zo direct gebruiken.
Volgens mij heeft Ligfietser van de gemeente Amersfoort expliciet toestemming gehad om een set grenzen van de gemeente te mogen gebruiken.
Met de mirrorred_download plugin kun je veel grotere stukken inlezen in JOSM.
Houdt er wel rekening mee dat het werken met JOSM een stuk trager wordt en wellicht moet je meer geheugen toewijzen omdat de OSM gegevens anders teveel zijn (standaard 256MB, maar net geprobeerd en zo te zien heb je minstens 2GB nodig).
Zelfs als je heel Utrecht zou kunnen downloaden, dan nog kun je dat niet in JOSM bewerken. Dat is zoveel data dat JOSM of crashed of zo traag wordt dat het niet meer bruikbaar is.
Wat je wel kunt doen is alle administratieve grenzen in en rond Utrecht downloaden met Overpass: voorbeeld query met Overpass Turbo. Dit kun je dan opslaan en openen in JOSM. Als je met dit soort incomplete data werkt, moet je echter wel opletten dat je geen wegen merged of splitst. Nieuwe erbij tekenen is echter geen probleem.
Ja zo heb ik het ook gedaan, je hoeft helemaal niet alle OSM data te downloaden, liever niet zelfs. Daarmee voorkom je dat je die administratieve grenzen per ongeluk vastknoopt aan wegen of landuse e.d.
Wel opletten bij plekken waar de gemeente grenzen samenvallen met landgrenzen of provincies. Voor gemeenten die grenzen aan België of Duitsland moet je ook nog rekening houden met de postcode grenzen en voor België de deelgemeenten van admin_level 9. Dus de Overpass query hierboven werkt waarschijnlijk nu wel voor Utrecht, maar is zeker niet algemeen bruikbaar. De aanpak die ik hierboven beschrijf heeft daar geen last van. Elke relatie waarin de grenslijn voorkomt wordt gedownload.