Wegen die gebouwen doorkruisen kun je beide selecteren, dan SHIFT-I om een node op het snijvlak te maken. Vervolgens bij de nodes ook de weg weer erbij selecteren (niet het gebouw), dan P om de weg te splitsen. En dan het stuk weg dat het gebouw doorkruist voorzien van tunnel=building_passage.
Weg door gebouw.
tunnel=building_passage. Een node zetten op de weg en de rand van het gebouw en die nodes verbinden.
Alleen het stukje in het gebouw wordt dus building_passage.
De laag hoef je niks aan te doen. In principe is het laag 0.
De OSM kaart doet daar niks mee maar in OSMAND wordt het een stippellijn.
Bij tankstations teken ik het overkapte gedeelte in met building=roof en layer=1. De weg ligt standaard op layer=0 en knoop ik bij de tankstations dus niet aan het overkapte gedeelte
En hoe wordt dat gerenderd?
O ja, het is een doodzonde om het daarover te hebben, maar ik vind het toch wel leuk om op de kaart terug te zien wat ik getekend heb.
Wees maar gerust. Een doodzonde is het niet.
Sterker nog, daarom (en ook voor allerlei andere nuttige effecten, zoals het navigeren) doen we het juist.
(Het zou toch wel een zonde zijn om het niet te doen alleen omdat het (nog) niet rendert.)
Langs de snelweg, staan de benzinestations en parkeerplaatsen
Hoe noeme we de way, highway= de afslag, het stuk naar het benzinestations, het stuk naar parkeerplaats, het stuk naar een restaurant.
Dit omdat BAG verschillende namen geeft, voor benzinestation (geven we de weg onder het benzinestation door roof ook een naam van het adrespunt), en het gebouw op de parkeerplaats een andere naam.
Soms is dat rijksweg X, al zou je adres zoeken wil je natuurlijk niet de afslag voorbij rijden en ter hoogt dat ze zegt u bent gearriveerd.
Nu weet ik niet echt wat ik hiermee moet, vandaar dat ik het eerst bespreekbaar wil maken hoe hier mee om te gaan.
Natuurlijk kan ik de persoon een vriendelijk mailtje sturen, maar vond deze weg in dit geval op dit moment beter.
De belijningen van het voetbalveld zijn als kunstwerk uitgevoerd.
Je kunt de situatie het best beoordelen als het in JOSM ingeladen wordt.
Ik zou de persoon in kwestie toch maar een mailtje sturen en hem wijzen op de verschillende discussies die hierover werden/worden gevoerd op dit forum zodat hem duidelijk wordt waarom er door hem op een verkeerde wijze gemapt is.
Wijs hem dan ook op de verschillende manieren waarop de standaard kaart wordt gerenderd zoals in de bijdrage van Opani mooi is te zien. (Persoonlijk vind ik die Duitse OSM-renderer wel een “mooier” kaartbeeld hebben dan de standaard renderer)
En vertel hem ook over dit forum waar hij met vragen terecht kan en waar meestal goede hulp wordt geboden.
Ik vind het zacht uitgedrukt een beetje jammer dat hij dit op deze wijze doet, je zou een iets nuttigere bijdrage mogen verwachten. Bijvoorbeeld niet je eigen mening doordrukken en tijdig (dus in december 2013) discussiëren op basis van argumenten. Klagen helpt echter niet zo veel: hij zit zowel in de Data Working Group als in de OpenStreetMap Foundation. Eigenlijk heb ik niet zo veel zin om te reageren op zijn posting van vandaag. Hebben jullie opvattingen, tips, suggesties cq zelf behoefte om te reageren op zijn posting?
Wat betreft de ref:bag, ook bij de gebouwimport in NYC gebruiken ze zo’n veld: nycdoitt:bin (voorbeeld gebouw, beschrijving import)
Ik denk dat een referentieveld zelf wel belangrijk is om in de toekomst updates te kunnen doen op de geimporteerde gebouwen. Hoe het veld verder heet is minder belangrijk. Als Frederik over de naamgeving van het veld struikelt is dat nog wel te hertaggen.
Gaan ze de NYC imports ook terugdraaien dan? Blijkbaar hebben de communities andere behoeften/wensen dan de DWG?
Erg constructief is het bericht van Frederik niet nee. Het zou ons gebruik van de van source* tags helpen als we de plugin er gebruik van laten maken bij het assisteren van eerder geimporteerde data met de recente updates in de BAG. Daar zijn ze voor bedoelt, maar nog niet voor gebruikt. Mocht dat uiteindelijk toch niet gebeuren, kunnen we beter ipv reverten die tags verwijderen al dan niet behulp van een aangepaste plugin.