Mapa wizualizacyjna świetna! Ja uwielbiam takie widoki z danych OSM.
Jeżeli chodzi o tag historic przy zabytkach to przyznam, że nie dodawałem ze względu na post Zbyszka określający tagi przy zabytkach: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=176894#p176894
Tag historic=yes rzeczywiście pasuje do zabytków - mogę poprawić.
Tak! Tak! Mapa polskich zabytków.
Moglibyśmy podczas Walnego namówić polimerka, żeby Wiki Lubi Zabytki, gdzieś na stronie projektu dawała linka lub nawet wyświetlała taką mapę/wizualizację
@ marimil widzę, że mapę zabytków naniesionych na OSM już mamy! Teraz dopiero widać, gdziej jest ich najwięcej zmapowanych
Wiki Lubi Zabytki pownno polubić Twoją mapę!
Po naniesieniu na mapę wszystkich zabytków kolejnym krokiem powinna być mapa obiektów zabytkowych wymagających sfotografowania dla Wikipedii i projektu WLZ
No i pojawiła się Twoja kolejna mapa “surface - łódzkie”! oj, dużo jeszcze pracy w nanoszeniu tagu surface.
Kolega cat_crash taguje niepoprawnie atrakcje turystyczne, a dokładniej daje rosyjską nazwę do name= zamiast do name:ru=
Przykład: http://www.openstreetmap.org/node/2788681715
Na tę chwilę nasadził tego już 192 sztuki.
Zechce ktoś do niego kulturalnie napisać?
A te daty z lewej strony w tabelce to coś mówią o aktualności prezentowanych danych? Bo najnowsza data to chyba 1 czerwca, podejrzewam, że nie z bieżącego roku ;).
Do listy unesco dodano kopalnię w Tarnowskich Górach. A dokładniej to 28 obiektów. Jak te obiekty oznaczać? Tj. Jaką relację zrobić? Bo to są szyby, sztolnie, wyrobiska, obszary na powierzchni, park miejski… Jak to oznaczyć?
Dodatkowo czy można oznaczyć sztolnię - czyli odcinek podziemny (nie ma tam wstępu, ale to istnieje). http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.42977/18.78306 - na wschód od tego miejsca się Sztolnia Głęboka Fryderyk zaczyna.