czy ktoś ma coś przeciwko żebym uzupełnił tę tabelę: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Importy o nazwy województw i powiatów w słupku “obszar importu”, np. “Województwo zachodniopomorskie, Szczecin”, “Województwo zachodniopomorskie, Powiat policki, gmina Police” itd. ?
pouzupełniałem obydwie tabele o województwa i powiaty, dzięki czemu będzie teraz łatwiej sprawdzić ilość importów w poszczególnych rejonach
“województwo” i “powiat” powinno być z małej litery.
Z cyklu “duże miasta Polski” - Bydgoszcz jest do ogarnięcia: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/53.1250/18.0763
Przypominam - do nazwisk dodajemy imiona. Piszę o tym, bo osoba, która nazywała ulice w tym mieście zdaje się o tym nie wiedzieć.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce#Nazewnictwo_ulic
Gmina Mogilany (okolice Krakowa) jest do ogarnięcia: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/49.9460/19.9113
Mamy żółte gwiazdki w tej okolicy: http://www.openstreetmap.org/#map=15/49.7991/19.9691 z powodu braku ulicy Chełm w Myślenicach. W terycie Chełm występuje ale nie jako ulica tylko “inne Chełm”. Nie widziałem jeszcze takiego kwiatka. Zignorować i potraktować jako ulicę? Ktoś wie co występuje jako “inne”?
Tak.
Podziękowania dla usera tkura, który zrobił to w jedną dobę. Brawo!
Przy okazji - wysłałem również wniosek do gminy Świątniki Górne. Dam znać, gdy odpowiedzą.
Gmina Turek i okolice po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/52.0298/18.4443
(jakby co, niebieskie mrówki załatwiłem przed chwilą)
zwróciłem uwagę że nie wszystkie importy adresów są odnotowane na listach na Wiki OSM, w związku z tym co myślicie o tym aby do mapki dodać opcję pokazania powiązanych już z ulicą/ wsią adresów, z taką warstwą byłoby widać gdzie potrzebne są jeszcze importy, bo teraz to trochę szukanie gmin bez adresów po omacku
Jeśli ktoś zechciałby uzupełnić listę moich importów na wiki to będę wdzięczny. Mnie nerwica bierze, gdy muszę grzebać się w tym wiki-kodzie, bo uważam to za niepotrzebną robotę.
Od tego jest ta wizualizacja: http://osmapa.pl/w/adresy/?lat=50.04633&lon=20.01434&zoom=11&ol=A
(w tej chwili nie działa, bo serwer ma przerwę serwisową).
duże dzięki za linka, nie wiedziałem że istnieje taka strona, mam nadzieję że szybko ruszy
Są jednak dwa problemy:
- Liczba adresów w OSM chyba przekroczyła możliwości serwera i teraz już będzie coraz gorzej.
- Na mapie są wszystkie adresy, a nie te powiązane z ulicami/wsiami.
No tak, ale widać gdzie (w jakiej gminie) jeszcze brakuje, bo chyba o to chodzi Tomkowi.
Okolice Wrześni do poprawienia: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/52.2383/17.6022 (niebieskie już są poprawione).
Pytanie do Autora: Czy nie dało by się zrobić z okienka http://v3.mrowka.org/adresy/#18/nn.nnnn/mm.mmmm
od razu z prawym klawiszem myszy funkcji edytuj? Przyspieszyło by to robotę…
Pozdrowienia,
Marek
A co jest nie tak z funkcją ukrytą pod ikonką ?