Akcja-mapowanie: Wieluń

Napiszę tak, widzę i czeszę się z Waszej obecności na Mapie Wieluń.
Ktoś rysuje blisko mnie, zamykasz temat, dzięki tak chcemy właśnie. :slight_smile:

Nasunął mi się jeszcze jeden temat, granice gmin mamy, potrzeba granic miejscowości.
Nie ukrywam tu uśmiecham się do jednej bardzo poważnej osoby, proszę Pana o wsparcie.

PS. Jacek czy Ty tylko kogoś tu prosić możesz, tyle ludzie tu zrobili ……

Granice wsi w gminie Wieluń już są.
http://osmapa.pl/w/admin/?lat=51.22322&lon=18.60225&zoom=12&ol=NPADCBV&legend=1

Wsi, czy sołectw? W jednym sołectwie może być kilka wsi, jak też i jedna wieś może być podzielona na kilka sołectw. :slight_smile:

Temat wałkowany już wcześniej do znudzenia, a ten wątek dotyczy tylko gminy Wieluń.
Zbyszek Ci już lepiej to wytłumaczy. :slight_smile:

PS Nie mapujemy pod urzędy. :slight_smile:

W Wieluniu odbędzie się zaraz po Świętach w środę po południu w i w czwartek przed południem workshop i małe mapping party. Spotkanie rozpoczyna się w środę 13.00 w technikum Geodezyjnym w Wieluniu. najprawdopodobniej w sali komputerowej. Moim kontaktem w Wieluniu jest nauczycielka geodezji pani B.Łazińska.

Będą też obecni nauczyciele uczący w Ostrzeszowie, Łodzi i Bełchatowie.
Jeśli jest ktoś chętny z okolicy to zapraszam na spotkanie.

Dlaczego granice wszystkich gmin w powiecie wieluńskim są zdublowane (admin_level=7)?

Na przykład:
gmina Wieluń - ID relacji:2911371
gmina Wieluń - ID relacji:3540741

Marek, czy to Ty? :slight_smile:

Pierwszym autorem tej zdublowanej jest Jacek_str: http://osm.mapki.com/history/relation.php?id=3540741

Jeżeli błąd powstał z mojej winy przepraszam.

Tak akurat jest, że mam w kalendarzu wpisane co dokładnie w tym dniu robiłem i faktycznie pobierałem dane dotyczące granic gmin i hydrantów dla powiatu wieluńskiego overpasem.
To był zrzut bazy hydrantów tylko dla powiatu, aby mieć całość docelowo w jednym pliku shp.

Nie wiem dlaczego tak się stało, proszę o usunięcie tych edycji. Za zamieszanie przepraszam. Jacek

PS. Do czasu wyjaśnienia okoliczności zrobię przerwę w rysowaniu. Nie wiem jak powstał błąd, muszę to przeanalizować, przykro mi. Niestety na powielanie kolejnych błędów „nie stać” mnie w chwili obecnej. :frowning:
Jeżeli trzeba poprawię to jakoś, proszę tylko o e-mail.

A możesz podać które gminy na Śląsku mogą mieć duble?

Nie wiem, szukam związku przyczynowo - skutkowego tej sytuacji. Kojarzę też pewne fakty z tego dnia.

Może gmina Kłobuck, mogę się też mylić w swojej hipotezie, czego nie wykluczam. Może ja tylko w ten dzień popełniłem błąd inni nie.

Mieliśmy spotkanie w Wieluniu z uczniami TEchikum Geodezyjnego.
Jest wola dalszej pracy grupy uczniów i nauczcieli nad projektem w Wieluniu i okolicy.
Zerknijcie tam co jakiś czas. Początkujący będą z pewnością sadzić błędy, a ja z pewnością wszystkiego nie wyłapię.

Używając edytora innego niż JOSM na pewno będą sadzić, oj będą…

Dlatego Jacek robi na miejscu bardziej szczegółowy kurs JOSM. Na razie zostały zebrane punkty POI w paru miejscach w mieście i rozmawialiśmy ogólnie o projekcie.
Dobre wprowadzenie w temat potrzebuje jednak więcej czasu niż ten, który mieliśmy do dyspozycji.
Generalnie myślę że dobrze by było gdybyśmy mieli standardowy materiał dydaktyczny na tego typu akcje gdyż zainteresowanie jest ogromne i są ludzie gotowi podjąć się roli replikatkorów tematu.
Materiał jednak to zadanie dla paru starych wyjadaczy.
Super są np. filmiki Zbiga na Youtube. Więcej by się tego przydało.

Ponownie przypominam o nieprzyklejanie landuse i highway do granic administracyjnych w powiecie wieluńskim.
Jeśli gdzieś jest posklejane, proszę o rozłączenie, zaznaczając linię landuse i “G” (Rozdziel drogi).

Z mojej strony chciałbym poprosić paru wyjadaczy w temacie 3D o wsparcie w wymodelowaniu z grubsza paru ważniejszych budynków w Wieluniu.
Nie ma tego aż tak wiele, bryły są generalnie nieskomplikowane, jednak starówka miasta potrafi zauroczyć.

Świetny pomysł! Jakby co, mogę pomóc w obsłudze pewnego pluginu do 3d :wink:

To znaczy konkretnie jak?
Mógłbyś np. przejechać się kiedyś na wycieczkę do nich?
Uważam, że można by zrobić workshop z modelowania 3D, tak generalnie, niezależnie od Wielunia. Przede wszystkim dla chętnych nauczycieli…

Drobna uwaga: Stronka map.f4-group.com od5 dni nie renderuje się. Coś im się wysypało i teraz pracują nad naprawą.
Totakgdyby kogoś z Was irytowało, że nie widać tam wyników pracy w 3D…

To popraw dach tego klasztoru “z dziurą” i otoczenia - Id:148874251
lub w http://www.openstreetmap.org/node/419734829#map=19/51.22045/18.57177

  1. Odnośnie 3d, to może można byłoby zrobić coś w rodzaju biblioteczki z przykładowymi budynkami w 3d wraz z ich wyrenderowaną postacią. Może być w formie ściągalnych plików osm z zapisanymi budynkami, których “zdjęcia” są np. na stronce o pluginie kendzi3d, mogą być linki do takich budynków na mapie. Pierwsze rozwiązanie jest o tyle lepsze, że trudniej byłoby coś niechcący popsuć na prawdziwej mapie ;), ale drugie też myślę, że jest OK.

  2. Są takie obiekty, jak np. ławki, które w OSM są punktem (choć akurat ławki mogą być również drogą według wiki), ale które w rzeczywistości (i w kendzi3d) są obiektem, który nie jest osiowo symetryczny (można więc byłoby go obracać i miałoby to sens). Czy jest jakiś sposób na to, aby np. ławki były prawidłowo poobracane na rzucie 3d? Dodam tylko, że ławka, która jest odcinkiem, nie renderuje się wcale…