Skrypt do łączenia adresu z budynkiem, posiadamy?

Witajcie, tak się zastanawiałem czy coś takiego istnieje, bo przydało by się taki przepuścić przez Skoczów, tam są adresy z importu, i budynki też, ale wszystko jest oddzielnie, i gdyby np puścić skrypt, który tagi znajdujące się wewnątrz budynków przepisuje na niego to już by ciekawiej tam mapa wyglądała. ; )

Mamy coś takiego, i czy możemy to puścić?

Mamy (balrog-kun napisał taki skrypt), mogę się tym zająć.

Napisz mi jeszcze czy chodzi o gminę czy miasto Skoczów?

Sprawdziłem wyrywkowo jakiś obszar Skoczowa i wygląda mi na to, że ani adresy nie są z importu (nie ma żadnego tagu source) ani budynki. W dodatku budynki, mimo że rysowane staranne to jednak nie były poddawane korekcji prostopadłości (mówiąc inaczej, bywają trochę koślawe).

Zawsze mam zgryz, czy łączyć adresy z koślawcami, bo np. może przyjść nowy mapowicz, wyrysować nową bryłę, ale zapomnieć o dodaniu adresu do nowego obrysu.

Chodzi o miasto w powiecie cieszyńskim… Hmm, jak dla mnie to nawet bez tagu są z importu jakiegoś, bo są identyczne z tym co mają w SIPie…

I dlaczego ten nowy miałby tworzyć nowe bryły zamiast poprawiać geometrię istniejących w tym samym miejscu…?

Bo czasem szybciej jest skasować i wyrysować na nowo, niż dłubać poprawiać istniejące (nie namawiam do takiego podejścia, ale tak bywa).

Nie ma informacji w source= więc trzeba założyć, że user wprowadził je bazując na swojej wiedzy (chociaż nawet i w takim przypadku pasowałoby dać source=local_knowlegde lub source=survey).
Oczywiście w kontekście łączenia z budynkami nie ma to żadnego znaczenia.

Co do meritum - chętnie połączę te adresy z obrysami jeśli ktoś zadeklaruje, że poprawi te obrysy - chodzi głównie o korekcję prostopadłości.

Budynki w Skoczowie to w większości moje dzieło (z wyjątkiem centrum miasta - które naciągnąłem na GP) , poprawię wiec to co umknęło spod klawisza “Q”.
Z adresami byłbym ostrożny - to nieznanego źródła import kolegi SQ9NIT w changesecie 15971892 - miejscami kompletnie to nie pasuje do EMUiA - przykładowo adres Harbutowice Artystów 30 na podkładzie adresowego WMS’a z GP opisany jako numer 301, natomiast GetFeatureInfo w tym miejscu zwraca chyba adres: Harbutowice 191…możliwe że w gminie Skoczów pierwotnie zasilono EMUiA adresami ze skorowidza parcel

Jeśli to Skoczów w powiecie cieszyńskim, to adresy pochodzą z tego powiatu SIPu. Zdaje się, że dane były pobrane i przygotowane przeze mnie jakiś rok temu, od tamtego czasu mogły się zmienić/z(dez)aktualizować. Co tylko przypomina, że wszelkiego rodzaju dane powinny być od czasu do czasu weryfikowane i uaktualniane, czy to przez weryfikację w terenie, czy to przez nowy import.

Pozdrawiam,
Grzesiek