Взимане на имената на Улиците и даденото ID на града

Здравейте,
От няколко дни се опитвам да филтрирам .osm файл за да извлека само и единствено Имената на Улиците и ID-то на Градовете им.
Вмомента ползвам osmfilter и с тези настройки:
./osmfilter …o5m --keep=“highway=cycleway highway=path highway=primary highway=residential highway=tertiary” > …o5m

Получавам и празни node-ове <node … /> и също така не знам кое всъщност е City Id.
Някой може ли да бутне едно рамо, защото се запознах с този материал преди 2 седмици и не ми е ясен въобще.

Поздрави!

Според мен трябва да използваш булеви операции. Разгледах този тул и май ги поддържа. Според мен трябва да сложиш по един “or” между имената на таговете и мисля че ще стане номера. Като цяло не съм си играл с този тул. Но ако ти е интересно да работиш с Openstreetmap датабазата погледни и този тул Osmosis може да ти е интересно.
А да попитам ако не е тайна каква е целта на занятието с тази филтрация?

Опитвам се да вкарам всички улици от даден град в База Данните, и при всяко търсене да се листват като директории.
Иначе четох документацията на osmfilter, единствено се позволява за самата филтрация да се ползват Булеви оператори, но и с тях:
./osmfilter32 macedonia.o5m --keep-tags=“is_in:country= name:en= name= name:bg=” --keep=“highway=cycleway or highway=path or highway=primary or highway=residential or highway=tertiary” > macedonia-streets.o5m
с това keep ми връща и други резултати:


иии също така и <node … />

Вече другия вариант наистина е да пробвам и с Osmosis да видя там до къде ще я докарам. Просто с филтрация искам да извлека улиците които имат Имена и техните ID-та на градовете.

Поздрави!