Ulica biegnąca wzdłuż granicy - jaką dać nazwę?

W jaki sposób otagować ulicę przebiegającą na granicy miast, która w każdym mieście nosi inną nazwę.
Przykladem takiej ulicy może być ul. Graniczna w Mysłowicach, która w Katowicach nosi nazwę Granica Wesołej. Podobny problem jest w Jastrzębiu Zdroju na granicy z Mszaną. Ulica w jednej miejscowości nazywa się Boża Góra, w drugiej Boża Góra Prawa.

Robisz punkt na ulicy na granicy miejscowości (granicy nazw ulic), przecinasz ulicę na dwa kawałki i każdy nazywasz odpowiednio (właściwą nazwą).

Jeżeli ulica przecina granicę to sprawa jest oczywista.
Nie o taką sytuację mi chodziło. Ulica biegnie na odcinku np. kilometra wzdłuż granicy miast. Lewa strona w jednym mieście, nosi inną nazwę niż prawa strona w drugim mieście.

  1. name=A i alt_name=B
  2. name=A;B

Przypuszczalnie budynki przy ulicy należą też do różnych miejscowości, więc należałoby im wszystkim odpowiednie addr:street i addr:city, aby uniknąc sytuacji że w miejscowości są adresy o tej samej nazwie ulicy, a dotyczące dwu kompletnie róznych ulic (prawidłowej i błędnej - o nazwie wziętej z sąsiedniej miejscowości)

I najlepiej jeszcze jakieś note= aby uświadomić następców w edycjach, że taki cyrk ma miejsce.

Ciekawi mnie gdzie takie coś istnieje.

Przykłady masz w pierwszym poście wątku.

Np. http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.20640/19.07589
Przy okazji możesz sprawdzić czy dobrze otagowałem ta ulicę. Numery 5 i 7 są przy ul. Granica Wesołej w Katowicach, reszta to Graniczna w Mysłowicach. (Numeracja budynków nie moja, ale potwierdzona z portalem UM Mysłowice i UM Katowice)

Po pierwsze, bardzo rzadko się zdarza, by granica biegła w osi ulicy. Najczęściej biegnie ona tuż obok pasa drogowego i tak jest w pokazanym przypadku. W związku z tym należy otagować ulicę tak jak się ona nazywa, bez kombinacji. Jeśli zaś chodzi o wyszukiwarki to sugerowałbym zrobienie myku, jak np. otagowanie jakiegoś kilkumetrowego kawałka drogi, np. http://www.openstreetmap.org/way/271737403 (to jest akurat podjazd pod czyjś dom, ale nie ma w tamtej okolicy nic lepszego, jednak często w podobnych sytuacjach zdarzają się jeszcze jakieś boczne dróżki, które można otagować nazwą).

nawet jeśli granica biegnie obok pasa drogi to często domy poza tym pasem mają adresy z inną nazwą niż fizyczna ulica

No tak, dlatego właśnie sugeruję ten myk z kikutem, by wyszukiwarki mogły zindeksować te samotne adresy.

jak bedą punkty adresowe to i tak znajdą

To zależy. Osmand znajdzie, Nominatim (czyli wyszukiwarka OSM) nie znajdzie. Tak, wiem, że należałoby poprawić wyszukiwarkę, ale świat idealny a realny to dwie różne rzeczy :wink: