Turisticke trasy, jmena, cislovani

Ahoj,
Před pár týdny jsem začal mapovat pro OSM a dostal jsem se do nejasných situací, se kterými se moc nevím rady (a nerad bych něco pokazil) :slight_smile:
Zaměřil jsem se na mapování turist. a cyclo tras…a tedy moje dotazy:

  1. Relace – dělení cest
    Když přiřazuji relaci z důvodu turistické trasy, tak často musím dělit dlouhé cesty na více menších…nekomplikuje se tím zbytečně struktura dat? Teď jsem se např. dostal do situace, kde “zbytečně” vznikne cesta o dvou bodech. Vadí to?

  2. Číslování rozcestníků
    Jestli jsem dobře pochopil systém KČT, tak nejen trasy, ale i rozcestníky mají číslo podle lokální příslušnosti (okresu) např PA001. Můžu toto číslo přiřazovat do tagu REF? Nebo existuje nějaká česká specialita na značení?

  3. Jméno rozcestníku
    Často se stane, že rozcestník nemá v terénu přiřazené jméno ani info o nadmořské výšce. Přesto z předchozího rozcestníku na trase jméno díky kilometráži znám. Můžu si dovolit ho pojmenovat právě na základě informací z předchozího rozcestníku?

Děkuji
CAo VOLDY

ad 1)Pokud to je skutecne potreba, tak to nevadi.
ad 2,3) Rozcestniky by mne taky zajimaly, pokud nekdo zodpovi, budu rad.

  1. viz predchozi, s rozdelovanim se pocita, je to vpohode, nebezpecny muze byt slucovani - tam je trebas si davat prave na relace pozor. Naopak, prilisny zjednodusovani muze byt spis na skodu - automaticky se da totiz zjednodusovat celkem vpohode, ale ziskavat detaily tezko.
    2,3) pokud nenajdes nejaky “standard”, klidne mapuj jak uznas za vhodne - pokud tim neco nenabouras, melo by to byt vpohode v obou pripadech uvazujes spravnym smerem - ref slouzi k identifikaci objektu => cisla/id/… patri tam, name je pak nazev objektu, takze to klidne prirad. Muzes to klidne pripsat do wiki.

Ahoj,
2) Ano číslo rozcestníků se přidává do REF (ref=PA001) (nepsat PA001a, PA001m atd.)
3) Jméno klidně převezmi z předchozích. Občas to jinak ani nejde.

Pak se také používá tag DESCRIPTION pro text, který je pod názvem rozcestníku. (Většinou nějaké vlastivědné texty typu Hrad byl dobyt, vypálen a znovu postaven…)

PS: Rozcestníky přidávej též do relací s rolí guidepost.