dubbel post de eerste verwijdert
You have the building dutch “pand”
And in the “pand” “verblijfsobjecten” "livingunit, one unit 1 “verblijfsobject” has a housenumber.
see the orange verblijfsobject and the white dot on the building.
The building got one or more entrance.
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem.
Churchill Laan?
I just made correction on Openstreetmap into Churchill-laan.
Sinds wanneer is het Dorps-straat?
Het plakken van verbindingsstreepjes is modern :), maar in dit geval is het toch echt Churchilllaan. Dat het een beetje mal staat, moet je hoogstens de naamgever euvel duiden.
Peter
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd. Zo heb je in Utrecht een Churchilllaan, maar in Amsterdam een Churchill-laan.
Overigens zag ik op een bestemmingsplankaart van Egmond aan Zee de versie zonder tussenstreepje staan; aan de andere kant leveren de gemeentes zelf de gegevens aan voor de BAG. Gecombineerd met het feit dat er zelfs verschillen tussen de straatnaambordjes zitten vermoed ik dat ze bij de gemeente Bergen het zelf eigenlijk ook niet weten…
Oud bord, wat staat er nog meer op dat bord.
https://maps.google.nl/maps?ll=52.613472,4.625673&spn=0.001169,0.006968&t=h&z=18&layer=c&cbll=52.613472,4.625673&panoid=tKq8sZ02A05JeMUCfQHhqQ&cbp=11,339.89,2,2.49
Draai je je om heb je een nieuwer bord
https://maps.google.nl/maps?ll=52.613443,4.625486&spn=0.001169,0.006968&t=h&z=18&layer=c&cbll=52.613442,4.625487&panoid=h4PEEsOggkJ1j3iXpczn0w&cbp=11,186.96,1,-0.45
Taalkundig klopt het wat je zegt, maar waar het om gaat is hoe de straatnaam officieel is vastgelegd.
Of wat de bordjesmaker vond dat het goed was. Zo woonde ik ooit in de Lesteryoungstraat. Arme Lester Young.
Oud bord, wat staat er nog meer op dat bord.
https://maps.google.nl/maps?ll=52.61347 … 89,2,2.49
Draai je je om heb je een nieuwer bord
https://maps.google.nl/maps?ll=52.61344 … 6,1,-0.45
:)
Peter
Streetview is heel goed in het afkorten van Churchill…
Graag wil ik mijn omgeving aan de hand van BAG-informatie bijwerken. Mijn woonplaats Nijmegen is inmiddels voorzien van de nodige informatie (in ieder geval huisnummers), wie kan mij (opweg) helpen met de naast gelegen gemeente Overbetuwe en Lingewaard / dorpjes Oosterhout (gld.), Slijk-Ewijk en Bemmel?
k heb met belangstelling deze discusie gelezen, maar begrijp dat er voor de lokale mapper nog geen bruikbaar gereedschap is om de kaart up to date te maken.
Ik erger mij er aan dat bij ons, gemeente Oude IJsselsteerk, nog steeds fabrieksgebouwen staan terwijl er een Flatgebouw staat welke al meer dan een jaar wordt bewoont.
Ook straten en recreatie voorzieningen zijn niet of niet goed geplaatst op OSM. Het is niet te doen om met je GPS alle noodzakelijk coördinaten vast te leggen.
Is er ergens een handleding of informatie te vinden hoe ik met gegevens bv van PDOK in JOSM kan werken, om een klein stukje van de wereldkaart Up To Date te maken?
Hallo ik ben net begonnen met het bijwerken van OpenStreetMap.
Ik gebruik nu de BAG viewer om individueel de huisnummers toe te voegen.
Moeten de tags: bouwjaar, status, Identificatie ook toegevoegd worden??Zo ja is er ook een snelle/ makkelijke manier om huizen bij te werken?
Voorbaat dank.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/BAGimport
Hoe staat het met dit project??
Van Bag naar .osm
Hallo allen,
Na ervaring met het aanpassen van data in OSM, wil ik graag de 3dshapes gaan vervangen door BAG-gegevens in Woudenberg (en later in andere plaatsen). Zou iemand voor mij een OSM-bestand van Woudenberg willen maken? Aan de hand van de filmpjes van PeeEE32 weet ik hoe ik de import kan doen, maar ik snap nog niet hoe ik zo’n OSM-bestand maak. Alvast bedankt!
Zolang ze nog achter de schermen bezig zijn, zoals ik hierboven lees kan ik voorlopig doorgaan met handmatig huisnummers toe te voegen.
Ik hoop dat ik later ergens Osm bestanden voor huisnummers kan downloaden,via mogelijk een automatisch BAG naar OSM systeem. smile
@ MrCruiser, Praggel, Maurice, Allroads, dreknl, PostBrenger en alle andere geïnteresseerden in het importeren van de BAG
Op zaterdag 16 november aanstaande kun je om 15:00 aanschuiven bij een meeting in Utrecht, in Grand Café Lebowski (dit is een andere locatie dan ik eerder heb gepost). Doel daarvan is het maken van afspraken over de BAG import. Na de import van de AND data en de 3Dshapes data een van de grootste uitdagingen voor de NL community. JOSM ervaring is wel een vereiste voor het daadwerkelijk importeren van die data. Het zou mooi zijn als zoveel mogelijk mappers mee zouden doen met de import, het is namelijk een enorme klus. Laat vanwege reservering van de nodige plekken in Lebowski svp even weten of je er bij bent.
Cherio, Johan
Inmiddels antwoord gehad van de gemeente Bergen:
Geachte heer Groen,
In het dorp Egmond aan Zee is het officieel de Churchill-laan en in het dorp Bergen is het officieel de Churchilllaan. Dit is ooit zo vastgesteld. Beide dorpen vallen onder onze gemeente Bergen NH en beide dorpen hebben dus dezelfde straatnaam, de één met streepje en de ander aan elkaar geschreven.
Bedankt voor uw oplettendheid, ik zal dit ook op de website controleren.
Met vriendelijke groet,
Lynn Noppen
E-mail: xxxxx@xxxx.xx
Tel.: (072) xxxxxxx
Fax: (072) xxxxxxx
Ik heb haar bedankt voor de info en haar nog gewezen op het feit dat de straatnaamborden dan ook eens goed gecontroleerd moeten worden
Zal vanavond even checken in Bergen en Egmond aan Zee
groen_duiven
Egmond aan Zee
Kijk is het toch met een - , dacht nog dat oude bordje aan het huis zal wel oude schrijfwijze geweest zijn.
Bergen
https://maps.google.nl/maps?ll=52.677098,4.701204&spn=0.004827,0.027874&t=h&z=16&layer=c&cbll=52.677103,4.701201&panoid=l_l8jO1-yYuxOSWOwqYb5g&cbp=11,171.58,1,6.34
https://maps.google.nl/maps?ll=52.679036,4.706354&spn=0.004826,0.027874&t=h&z=16&layer=c&cbll=52.679039,4.706352&panoid=N7SnpPhp4JFmDaRDPSMV6A&cbp=11,322.47,1,-4.76
Momenteel vinden interessante discussies plaats over de NYC building and addresses import waar mensen van Mapbox bij betrokken zijn, zie https://lists.openstreetmap.org/pipermail/imports/2013-October/date.html
@ MrCruiser, Praggel, Maurice, Allroads, dreknl, PostBrenger en alle andere geïnteresseerden in het importeren van de BAG
Op zaterdag 16 november aanstaande kun je om 15:00 aanschuiven bij een meeting in Utrecht, in Grand Café Lebowski (dit is een andere locatie dan ik eerder heb gepost). Doel daarvan is het maken van afspraken over de BAG import. Na de import van de AND data en de 3Dshapes data een van de grootste uitdagingen voor de NL community. JOSM ervaring is wel een vereiste voor het daadwerkelijk importeren van die data. Het zou mooi zijn als zoveel mogelijk mappers mee zouden doen met de import, het is namelijk een enorme klus. Laat vanwege reservering van de nodige plekken in Lebowski svp even weten of je er bij bent.Cherio, Johan
Op zaterdag 16 november aanstaande kun je om 15:00 aanschuiven bij een meeting in Utrecht, in Grand Café Lebowski.
Johan,
Ik zal daar niet aanwezig zijn, goede gesprekken toegewenst.
Op 16 november wordt een meeting gehouden over het importeren van de BAG, met de bedoeling om dan besluiten te nemen over die import. Als je een mening hebt over het importeren van adressen en panden in Nederland
kun je die, bij voorkeur dus voor de 16e, kwijt op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:BAGimport
Vandaag heeft een meeting plaatsgevonden over de BAG. Aanwezig waren Olé, Colin, Nick, Frank, Bas, Peter, Gert-Jan, Gertjan, Myckel, Oliver, Floris, Ruud en Johan. Resultaten kun je vinden op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:BAGimport. De komende weken gaan diverse deelnemers aan de meeting testen of de gemaakte afspraken uitvoerbaar zijn.
Cheers, Johan
Ik ben gisteren begonnen om een Import van Bag te maken.
Stap 1: Contact opnemen met mappers die al adressen hebben toegevoegd. Afgelopen zaterdag heb ik me redelijk kunnen oriënteren op de BAG-meeting. De mogelijkheden zijn me in grote lijnen duidelijk geworden.
Stap 2: Download recente versie van de BAG is afgerond
Stap 2.1 Exporteer BAG naar SHP met GEON Bag Extract conversie 4.0 is afgerond
Stap 2.2 Panden SHP bewerken (juiste velden en validator proof maken) voor import in OSM, hier heb ik een vraag over.
[alleen het atribuut BOUWJAAR en GEBR_DOEL1 zijn nuttig]
Vraag:
De kolom GEBR_DOEL1 in de** Panden1 layer** is bij mij niet aanwezig in pandenvbo.shp, doe ik misschien iets fout?
Deze kolom is wel aanwezig in de vbo layer, maar ik neem aan dat het in de pandenvbo.shp hoort te zitten.
Vanaf hier wordt een sprintje getrokken, en ik kan hier helaas niet bijblijven.
Vanaf de sectie h) is meer informatie gewenst.
Er wordt bij j) verondersteld dat je de grass plugin kunt openen.
Mapset Openen … plugins → grass → mapset openen, je krijgt nu een dialoogvenster om een GRASS-mapset te openen. Maar via welk pad, waar staat deze mapset en hoe heet het? (zie afbeelding)
Dit is een erg omslachtige procedure die ik niet kan aanraden om een import mee te doen. De tools die in ontwikkeling zijn leveren kant en klare data voor OSM aan zonder dat je nog alle conversie slagen zoals in deze experimentele procedure van It’s so funny moet doen.
Is er iemand die mij een .osm file kan aanleveren voor een gemeente?
Graag nog enkele weken geduld Commodoortje, ik moet de afgesproken tagging nog netjes uitwerken op de Wiki en een Engelse versie via de importlijst laten checken (dat lukt me pas over een paar dagen, ik heb het taggen van de Filipijnen voorrang gegeven). Pas na de comments op de importlijst kunnen we aan de slag gaan met de BAG (ik schat na Sinterklaas). Hopelijk zijn de preprocessing tools dan ook wat verder.
Cheers, Johan
Mijn bedoeling was niet om druk te leggen, natuurlijk heb ik geduld, ik wacht rustig af.