Bedankt weer! Net op tijd voor mân Ierlandreisje. 'k Zocht een recente kaart met hoogtelijnen. Had de Kowoma-kaart gedownload, maar daar heet elke Pub⊠Biergarten (met grote Duitse bierpul) en je komt er via de "geteerte- , ungeteerte Strasse oder Pfad. Toch niet echt Keltisch. Lijkt me zelfs niet leuk voor een Duitse toerist in Ierland.
Wie kan mij helpen om twee Garmin Oregon 450 instaleren?
Ik loop vast met downloaden openstreetmap naar Garmin.
Ik woon in Heemskerk. tel. 0653146139
Dank u
Waarom routeert op ofm benelux full de Heinenooordtunnel in mapsource niet meer op instelling auto of fiets. De âfoutâ zit 'm in de roltrappen. Ze staan als
escalator=yes
bicycle=yes
highway=steps
Zou de tag tunnel=yes op de roltrap in de maastunnel dan wel een fiets doorlaten en de roltrap in de Heinenoordtunnel zonder die tag niet. Is er al iets veranderd in de routing van OFM ivm de onverharde paden en heeft dat ook invloed op trappen met de tag bicycle=yes?
Op de etrex 30 ook alleen met instelling voetganger.
Zet de tag tunnel=yes erbij en kijk wat er gebeurt bij de volgende update.
Hoi Eggie,
Ik heb inderdaad iets veranderd aan de routering.
Dat komt omdat ik als test een extra hindernis op de trap heb gelegd, nl oneway=yes. NB om jou een plezier te doen omdat jouw Etrex zo graag trappen wil befietsen
Met deze extra hindernis is de kans 50% kleiner dat er een fietser over een trap wordt gestuurd.
Ik was even vergeten dat er nog trappen met bicycle=yes bestonden, dacht dat alle trappen waar gefietst op kon worden ramp:bicycle=yes moesten hebben maar die Heinenooordtunnel was ik even vergeten. De maastunnel routeert wrsch wel maar dan in omgekeerde richting weer niet?
Ik zal die oneway regel maar herzien, als er bicycle=yes staat geen oneway dus.
Tunnel=yes is het zeker niet dus die tag kan je weer terugzetten.
hi wat is het verschil tussen de heienoord en de st annatunnel ? De open structuur van de 1e, beiden hebben een lift en roltrap, maar dan is dat bij de anna ingebouwd of is dat een vraag voor be ?
Die Antwerpse tunnel geeft niet de werkelijkheid weer. Rolstrap en lift ontbreken op de osm. De OFM zal altijd routeren. Overigens was de tunnel oorspronkelijk alleen bedoeld voor voetgangers. Fietsen mag nu ook. Als je de situatie goed kent kun je toch een lift toevoegen. Zelf weet ik niet waar die precies zit, maar neem aan in het gebouwtje wat je ziet op de luchtfoto. Nog opgeblazen aan het eind van WOII.
highway=elevator
bicycle=yes
De lift was ooit ook bedoeld voor ambulances, maar dat zal nu niet meer de bedoeling zijn.
De eerste roltrappen waren van hout en in die tijd een nieuwtje.
Ik heb een vraagje over deze weg: http://www.openstreetmap.org/browse/way/26393326
Ik probeer hier overheen een fiets route te plannen met de OFM.
Ik het auto profiel wat ik normaal gebruik lukt dat niet. (niets vermijden)
Als ik het fiets profiel gebruik lukt dat wel (niet vermijden)
Dit vind ik vreemd aangezien op de website van OFM staat dat het kwa routering niet uitmaakt. (auto of fiets)
Iemand een idee hoe dit komt?
Ik zie het probleem niet, in de stand ârijdenâ (autoprofiel) gaat de route gewoon over de LF2; inde stand âFietsenâ niet, zoals voorspeld (vanwege carpoolstroken vermijden die standaard aan is).
Beetje vreemde route zie ik op jouw screenshot, hij gaat dwars door het veld waar niet eens wegen zijn. Zet je de viapunten wel op de goede plaats?
Ja, is inderdaad vreemd. Snellere tijd gaat prima, kortere afstand neemt een zandpad meer naar het westen met omweg. Met een viapunt op de LF2 maakt BC er helemaal een puinhoop van. Je kan ook âwegen in woonwijkenâ vermijden aanvinken. Dat gaat ook goed (dan vermijdt die de voetpaden, niet de residential roads). Onverhard vermijden zou normaal ook een optie zijn ware het niet dat de LF2 hier als unpaved is gemapt. Maar wat betekent unpaved hier? Is dat goed verhard grind, gebruik dan liever surface=fine_gravel. Of is het een zandpad?
Bedankt voor de support! Ik weet niet precies wat voor weg het is. Via google street view lijkt het meer op surface=fine_gravel of surface=compacted. Ik fiets er zaterdag langs, en zal het daarna eventueel aanpassen.
Als je voor de eerste keer op een site komt, dan vallen je dingen op die wellicht de duidelijkheid niet ten goede komen, je hebt nog verwonder/verbaas momenten, je mist info etc. etc. Het zijn de zaken die je kunt gebruiken om een site te verbeteren, als daar behoefte aan is.
Ik merk nu al dat ik gisteren dingen drie keer moest herlezen, maar nadat het gelukt was om de kaart te installeren, ik ook al niet meer zie waar ik nu eigenlijk wat moeite mee had. Het gaat toch vaak om de precieze pagina/zinsopbouw etc, ook dingen waar je vaak met zijn allen eindeloos over kunt door emmeren.
Waar ik me nog wel over verbaas is dat de site niet ook een nl versie heeft (of mis ik die?), daar zal toch wel de grootste doelgroep zitten?
Wat ik mis (of over het hoofd zie), zijn plaatjes van hetzelfde gebied, een met light en een met uitgebreide kaart, om het verschil te kunnen zien. Je voelt wel aan wat het verschil is, maar zichtbaar is het niet (althans).