OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

#1 2012-11-01 08:38:50

název města

Při úpravách jsem název města omylem přepsal na městský úřad. Když jsem si toho všiml, přepsal jsem to zpět. Název města se zobrazuje při větším přiblížení, v posledních třech nejmenších přiblíženích, kdy je ještě název města viditelný se zobrazuje městský úřad. Nevím čím to může být, nic kromě přepsání názvu jsem s tím nedělal. F5 jsem zkoušel a kontroloval jsem to i na jiném pc. Mohli by jste se na to prosím podívat? Jde o Českou Třebovou.

#2 2012-11-02 01:01:47

Re: název města

To je v pořádku, mapa se obnovuje v různých intervalech (dle sledovanosti konkrétních oblastí/přiblížení).  Nejpozději do týdne by to mělo být opravené všude.

#3 2012-11-08 18:00:31

Nebude to caschí prohlížeče? Stává se mi to taky, ael při novym načtení je vše vpořádku

#4 2012-11-09 00:44:04

Spíš to je tak, že první načtení vytvoří požadavek na "překreslení" a druhé načtení už vidí překreslenou verzi obrázku. Ale pravda cache může hrát taky roli.

#5 2012-11-25 10:31:59

Takže když něco upravím. Nebude se to nikomu zobrazovat? Nebo se to jen nezobrazuje mně? Když dám reload tak se to zobrazí. Jak to je u ostatních?

Respektive musí každý uživatel dát reload aby se to přepočítalo, nebo stačí aby dal požadavek na přemalování jeden uživatel a už se to bude zobrazovat všem?

#6 2012-12-30 20:23:29

Platí to tak, že stačí jeden požadavek a pak už se to přemaluje všem. Někdy to snad funguje i bez toho požadavku.

#7 2013-01-05 01:53:03

vlkator wrote:

Takže když něco upravím. Nebude se to nikomu zobrazovat? Nebo se to jen nezobrazuje mně? Když dám reload tak se to zobrazí. Jak to je u ostatních?

Respektive musí každý uživatel dát reload aby se to přepočítalo, nebo stačí aby dal požadavek na přemalování jeden uživatel a už se to bude zobrazovat všem?

Chjo ... investuj tech par (2) minut a zjisti si jak funguje cache ... pokud je vse nastaveno korektne, tak cache (cehokoli) ma dva casy - jeden urcuje jeji platnost (= prohlizec ani nezjistuje, a rovnou to pouzije) a druhej jeji zivotnost (= prohlizec se zepta, zda je zmena, a pokud ne, pouzije cache). Takze pokud v krakty dobe neco zmenis, mas v cache platny data => bez donuceni prohlizec novy nacitat nebude ani v pripade, ze existujou. Kapis?

S tim, zda se data vyrenderuji, to nema nic spolecnyho. OSM (pokud vse funguje) renderuje zmeny v radu jednotek minut. Pokud neco nefunguje/probiha udrzba/..., muze to samo trvat dyl.
Viz http://munin.openstreetmap.org/openstre … ml#renderd
Specielne http://munin.openstreetmap.org/openstre … delay.html

Board footer