Львів і область

Я так розумію картографічні дані шару Базова карта-схема належить Львівському комунальному підприємству “Міський центр інформаційних технологій”. Тобто ми можемо обводити ці дані і скопіювати дані по POI-точкам, вірно? :slight_smile:

Цікаво чи це затверджені назви зупинок?
Список не малий, але там все транслітеровано і у багатьох випадках неправильні назви.
Фіг з тим, думаю, головніші координати.
Хто вміє імпортнути і зробить це - то з дублікатами з часом розібрались би. З назвами прийдеться довше помучитись.

Список збирав «у полі» Антон, тому може відрізнятися від «офіційно затвердженого».

На прохання DimaZ я вивантажив усі зупинки.

Було досить багато описок у перекладах, довелося виправляти близько 100 найменувань.

Тепер треба уважно передивитися, повидаляти дублі.

Ченджсет: http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/14111654
Інструментарій: https://github.com/sev-/osm/tree/master/lviv

Ну ти б хоч подивився на ті зупинки. Хіба вони можуть бути на будинках?

Принципово не дивився. бо було проханя власне вивантажити, і інші люди почали то все оброблювати вручну. І якщо з 600 зупинок лише якісь 10 залізли на будинки, я вважаю, що не дарма витратив декілька годин свого продуктивного часу.

І хто тепер 600 зупинок передивиться?
Там ймовірно і дублікати є!

У конференц-залі Центру міської історії відбудеться семінар на тему “Історія міста на картах: можливості та виклики цифрової ери”.
На семінарі буде представлено три проекти: “Історично-топографічний атлас міст Сілезії”, “Історичний атлас Львова: карти, тексти, реконструкції” та оновлену версію веб-проекту “Карти міст”.
Ці проекти показують як цифрові, так і традиційні друковані можливості у виданні карт і дадуть змогу подискутувати про сучасний стан та виклики для дослідження та використання карт, особливо у Центральній та Східній Європі.
Детальніше про подію - http://lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=945

Онлайн-трансляція: http://www.youtube.com/watch?v=o0qQkTEn56g

цікаво. Молодці! Добре, що хоч хтось займається такими проектами.
В докір науковцям, та викладацькому складу не одного ВНЗ, професорам,
доцентам які свої роботи публікують а потім заставляють студіків купувати їх роботи за пару сот гривень.
Краще, протирали в б свої штани з користю і оцифрували свої бібліотеки,
і роботи талановитих студентів та виклали у вільний доступ.

Щойно побачив, що тайли Мапніка у Львові відкотились на декілька днів\місяців назад але дані актуальні.
Що за прикол?

Думаю, що тебе перекинуло на інший тайл-сервер, яких вже п’ять, а там тайли ніхто не запитував, от і старі рендери у кешу.

Хотів би звести усі ліси області і Карпат до єдиного вигляду. Вбачаю логічним замінити natural=wood на landuse=forest. Є хтось проти?

Як я розумію, natural=wood - це “дикий” ліс, який сам собі росте та ніхто його не проріджує, не обстежує, не слідкує за ним, а landuse=forest - це ліс, який посаджений людьми задля якихось господарських потреб: лісосмуги, лісові господарства, тощо.

Майже усі ліси на захід від України позначені як landuse=forest. Те саме в Білорусії. “Дикі” ліси на ОСМ переважають лише в Харківській області і Росії. При чому я сильно сумніваюсь у їх дикості. Є ж лісництва + активна господарська експлуатація населенням (вирубка деревини, пасовиська, гриби, ягоди, трави).

а хіба всі ліси України не розділені між лісгосподарсвами які зобовязані не тільки вирубувати їх?
а якщо не чистять і не обслуговують - халтурять

Ну, можуть бути невеличкі групи з кілька десятків дерев, які ростуть самі по собі.

Існують місця, де господарська діяльність неможлива в силу об’єктивних причин - рельєф місцевості (круті схили, пагорби), характер ґрунтів (заболоченість, прирічкові зони) і т.д. І на великих площах.
Приклади таких можу назвати навіть у нашій, відносно рівнинній області (навіть далеко від міста від’їжджати не треба). Що вже про Карпати говорити…
Тому не треба все гребти під одну гребінку.
Однакове воно все лише через монітор комп’ютера, більше бувайте на повітрі - там таке розмаїття! :slight_smile:

От і мені здається, що офіційно безхозних лісів у нас нема.

Це як “самі по собі”? По яких ознаках відрізняти дикий ліс від недикого? Як визначати межі двох лісів якщо вони ростуть поруч або один в одному? Як визначити історію виникнення лісосмуги біля дороги (штучне насадження чи природнє утворення?) Я відверто не розмію різниці між лісом і лісом за яким слідкують. Та й як визначити, що за ним слідкують? Який % мають займати буреломи і хащі аби ліс важався безпритульним?

Ніхто не заважає вам займатись збиранням грибів чи ягід в лісоповалах чи на пагорбах. Господарська діяльність йде там повним ходом. Та й Карпати рубають дуже навіть ефективно, навіть в заповідниках. Ну не існує в Україні аналогів дикої тундри.

Та й сусідні країни переважно використовують landuse=forest. Чим наші ліси гірші?

Капець, люди, ви від моніторів очей ніколи не відриваєте? Природу бачите тільки на екрані чи через віконне скло вагона/автомобіля?

Ну як так, то це навіть на супутникових знімках видно - штучні насадження роблять рядами. Навіть якщо вони насаджувалися дуже давно і тепер перетворилися на хащі, лінійну структуру зверху все рівно чітко видно. Ніхто не стане маскувати захисні смуги під дикі ліси, розсаджуючи дерева хаотично :slight_smile:
Або якщо ви бачите монокультурну лісосмугу, та ще й не надто характерну для певного місця (наприклад, суцільна акація) - теж явна ознака штучності, природі властиве розмаїття.

Не пересмикуйте. Мова ж не про те хто де що може робити. Я ловив рибу у калюжі, умовно кажучи, три на три метри, але не став її мапити як озеро, і зовсім не тому що тоді при собі не мав GPS :slight_smile:
Тег landuse застосовують до спеціально виділених під організовану господарську діяльність місць.

Пропоную не кидатися в крайнощі. Ніхто не стверджував, що тег natural створений для дикої тундри або аналогічних місць, де нога людська не ставала. У нас своя чарівна природа, до якої, на щастя, місцями загребущі руки не дійшли і навряд чи коли дійдуть. Повторюся - в силу об’єктивних причин.
Це не просто територія яка тимчасово недоглянута. Місцевість там така - пагорби, круті схили, яри, заболоченість, заливні луки і ще багато чого. Там навіть просто пройтися проблемно, не те що гриби-ягоди збирати, тим більше технікою орудувати.

Якщо продовжуватимете наполягати на уніфікації, не полінуюся знайти час щоб перелопатити свій фото-відео-архів з минулого року і продемонструвати такі місця наочно.

Очевидно, у них є на те вагомі аргументи. Це може свідчити про те, що в них ліси, де ведеться господарська діяльність, переважають в силу більшого рівня індустріалізованості і кращої організованості.
Термінологія “гірші-кращі” тут не підходить. Наші будуть правильніші, якщо ми мапитимемо не на основі здогадок чи особистих відчуттів, а на основі фактів.
Якщо я бачу, наприклад, щось подібне:

Та ще й з такою смачною схемою:

Тоді це залізобетонний факт, landuse=forest без роздумів і з чистою совістю! Truth on the ground як воно є. Ви бували в наших промислових лісах або в мисливських угіддях? Вони з усіх сторін ознаковані так, щоб ні в кого і сумніву не виникло, що тут є господар. Ще й усі заїзди-проїзди-виїзди в застережних знаках і шлагбаумах. Такі ліси явно виділяються.

Застосовувати до всіх лісів однакові теги - це рівнозначно твердженню, що будь-яке місце, де ростуть дерева, являється лісом, ідентичним зображеному на фото вище. Я на таке ніколи не погоджуся, бо це не відповідає дійсності.