"Śląskie" spotkanie OSMowiczów

Padła propozycja spotkania wszystkich zainteresowanych rozwojem osmapa.pl, oraz usług takich jak nominatim, osrm, grafika strony.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Proponowany termin: 24 sierpnia, godziny popołudniowe
Proponowane miejsce: Śląsk Cieszyński lub Bielsko-Biała.

Czekam na wasz odzew…

Tomek

Lista uczestników:

  1. Jendrusk
  2. pbabik
  3. SQ9NIT

Pierwszy :slight_smile:

Niestety pracuję 8-16 więc w bielsku najwcześniej o 17, w Cieszynie koło 18. Jeśli w bielsku mógłbym się podjąć znalezienia jakiegoś lokalu (niekoniecznie dosłownie) żeby się spotkać.

Zgłaszam się :slight_smile:

Niestety pewnie nie dam rady się tam pokazać. Ale chętnie dorzucę parę groszy do rozmowy przed spotkaniem :slight_smile:

Mnie też nie będzie ze względu na ekspedycję. Utworzyłem event na G+: https://plus.google.com/events/cej7hj2j0pfq90a1cooq6gps1jc/114747328088551502310

Link na wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/%C5%9Al%C4%85skie_%282012-08%29

Zainteresowany jestem bardzo ale jeszcze dziecko w szpitalu bedzie :frowning:
No ale mysle, ze to dopiero poczatek czegos wiekszego…

Napisze luzno co mysle i dosle.
Wazne zeby ktos z Was protokól spotkania prowadzil zeby przemyslenia nie poginely.

Marek, Yarl, Dotevo - czas jakiś temu poznałem dobrodziejstwo telekonferencji… jak będą warunki techniczne to nie widze problemu żeby taką zestawić między nami (spotkaniem) a resztą, która nie mogła się stawić :slight_smile: Choćby za pomocą skype…

OK, Jendrusk slusznie. Jesli to mozliwe, wchodze w to.
Dobrze by bylo moc sobie na ekranie peceta szkice pokazywac.
W firmie tego regularnie uzywamy, ale nigdy sie nie troszczylem o technike która to umozliwia.
A jesli tak sie nie da, to warto, by kazdy przygotowal jakis dokument z opisem, ponumerowany jednoznacznie tak, by mozna bylo lapac o co komu chodzi.

Marek, Skype zaproonowałem z rozpędu, w firmie używam na przykład team viewera - prowadziłem za jego pomocą szkolenia na 20 użytkowników jednostronnie, przekazując głos + zawartość ekranu. Tutaj dużo zależy od możliwości technicznych, obawiam się że konieczne byłoby jakieś rozsądne łącze albo LTE… z doświadczenia wiem na przykład, że nie da się zrobić takiego szkolenia na 15 osób na uploadzie 512k, ale gdyby to miało być kilka osób to może nawet modem 3G by to dźwignął… do spotkania trochę czasu jest więc możemy to przetestować i ustalić formę i zakres. Przy kilku osobach można by nawet zrobić to w trybie zdalnej pomocy, a nie prezentacji i wtedy taką sesję można nagrywać… wszystko do ustalenia i przetestowania.

Aaaa tam, będziecie kombinować z telekonferencjami :stuck_out_tongue: - więcej zachodu niż pożytku z tego.
Spotkajcie sie po prostu na żywo i obgadajcie interesujące tematy - reszta musi obejść się smakiem.

Cytujesz moja prababcie która byl przeciwnikiem traktorów.
Dobrze pamietam jak moja babcia sie z tego smiala :wink:

Marek, walnąłeś porównanie jak “łysy grzywką o parapet”.
Chłopaki chcą się przy piwku spotkać i pogadać, a Ty chcesz robić wielką telekonferencyję… może jeszcze media zaprośmy?

O tym to my juz sobie pogadamy. Nikt nie zabrania zrobic telekonferencji przy piwie :sunglasses:

No, gadajcie sobie, gadajcie…

Bardzo pradodpobone, że będę mógł się pojawić na spotkaniu 24-go. Preferowane miejsce dla mnie to Cieszyn.

Szybkie pytanie do wszystkich, którzy planują się pojawić… Prawdopodobnie będzie mocna ekipa z mojej firmy (Adam, Łukasz, Krzysztof). Jeśli spotkanie będzie nam kolidowało możemy wyjść z pracy wcześniej jakieś 2h, dodatkowo jeśli spotkanie byłoby koło 15 to mógłby się pojawić Mariusz. W związku z tym pytanie czy wszystkim pasuje godzina 15, czy jest możliwość załatwienia miejsca od tej godziny (Tomek) i czy zwalenie się z taką ekipą nie rozwali planowanego tematu spotkania?

Dla mnie 15:00 jest OK.

Czy zapadła już decyzja co do miejsca spotkania?

Tak, już miejsce zamówione…

Pizzeria Liburnia
ul. Liburnia 10

Parking przy Castoramie i przed wejściem do Castoramy skręcamy w lewo :wink:

http://www.openstreetmap.org/?lat=49.7522467374802&lon=18.6355939507484&zoom=18

U mnie sytuacja się niestety trochę zmieniła, ale postaram się dotrzeć choć na część spotkania.