Urlop okolicznosciowy

Chodzi o skasowane drogi bedące elementami relacji, czy o coś więcej?
Bo jeśli tylko o drogi, to znów automatyczny raport o spójności relacji byłby lepszy na teraz i na później.
Skasowane drogi i tak trzeba narysować od nowa i dodać do relacji, nie za bardzo widzę jak tutaj można cokowliek ratować?

Podejrzewam, że to wynik dyskusji na #osm-dev

http://www.openstreetmap.org/user/Redaction%20Account%20Bugfix
:slight_smile: hihihi…
Czy ktoś coś wie w ogóle o tych rewertach ?

Archiwum osm-dev niewiele zawiera, zapewne ktoś subskrybuje tę listę - dlaczego jesteśmy “dziwni”? :wink:

Zawsze jest szansa, że usuniesz drogę, narysujesz nową i dodasz do relacji bo wiesz jak szlak leciał, po usunięciu już tej możliwości nie ma, bo brakuje tylu dróg, że sam nie wiesz którędy mógł lecieć szlak. Wtedy to jedynie ponowna wyprawa w teren.

Nie masz tych tracków? Ja trzymam wszystkie od początku mojej zabawy z mapowaniem, ładnie poorganizowane.

No to jak nie wiesz, to i tak nie możesz naprawiać/“ratować” na podstawie danych z niekompatybilną licencją.

Mariusz, pamięć jest zawodna. Co z tego, że ktoś ma tracki, jeśli już pewne rzeczy wyleciały z głowy?

Jeśli relacja jest na ODbL to czemu z niej nie skorzystać? Owszem geometria drogi i tagi muszą zostać tajemnicą.

Racja. Jeśli mówimy o utrwaleniu tego, co się samemu wprowadziło, to nie mam obiekcji. Dzięki za klaryfikację.

Tracki + geokodowane zdjęcia i wszystko da się odtworzyć. Ale i tak mnie szlag trafia na taką durną robotę. Ulepszałem coś przez rok, nic już nie było tak jak w pierwotnym imporcie, a i tak trzeba rysować od nowa. Kryteria są śmieszne. Korygowałem drogę główną i położenie skrzyżowań z bocznymi, przebieg bocznych zostawiając na później - i tak poleciało wszystko. Korygowałem drogę główną i z jakiegoś powodu dzieliłem na kawałki (np. żeby część włączyć do relacji) - te ogryzki zostały, bo to “nowy” obiekt. :expressionless:

Czy metoda taka, żeby coś co sam własnoręcznie rysowałem skopiować z zasejwowanego pliku josm jest “czysta”? Mówię tylko o czymś, co własnoręcznie wprowadziłem w 100%. Ale czy jakiś bot nie stwierdzi za chwilę, że taki obiekt ma punkty w 100% pokrywające się z obiektem usuniętym?

Tak się teraz spostrzegłem, że kiedy jakieś dwa lata temu pracowicie rysowałem lasy z Landsata w okolicach Namysłowa i Bierutowa, ktoś beztrosko zamienił je lasami z UMP, które teraz zostały wyrzucone. Też można się trochę zdenerwować…

Relacje na ODbL to mamy po przejściu bota.
To co jest przed - jest na CC-by-SA.
Skoro uzupełniając dane ODbL sięgasz do danych CC-by-SA to (cytując klasykę) po coś to robisz, prawda ?

Swoją drogą, ciekawym przypadkiem moze być, co jak ktoś był na jakimś szlaku, zapomniał, potem spojrzał na mapę CC-by-SA i przypomniał sobie.
Czy teraz jego dane w głowie są na CC-by-SA :wink: ? Czy tez może je wprowadzić do ODbL :slight_smile: ?
I nie namawiam tu absolutnie do jakichś machinacji udających “przypominanie”, tylko faktycznie jak ktoś był na miejscu relacji.

A były te dane już na changesetach ? Może da się taki changeset zaaplikowac jescze raz ?

To nie jest tak. Te relacje były na dwóch licencjach.

O ile dobrze pamiętam (bo pamięć już nieświeża, dawno temu było), to było jeszcze przed wprowadzeniem API 0.6 i rozłożone na kilka edycji. Jak będę miał chwilę czasu to zobaczę jeszcze, czy coś da się z tym zrobić, ale na razie może warto poczekać aż bot skończy siać spustoszenie, bo ten obszar jest póki co ‘failed’. Może po re-runie sam przywróci, jeśli skasował non-agreer? Byłoby miło. Zobaczymy. Po tweetach @redactionbota wnioskuję, że to się prędko nie wydarzy.

A propos urlopu, Tom-tom placi chetnym za mapowanie tropikalnych wysp i mile spedzanie wakacji, mozna jednoczesnie wprowadzac dane do OSM. Ktos chetny? http://map-paradise.tomtom.com/ :smiley:

Mysle ze dobrze by to wyslac do ludzi z OSMF. Czy wyspy nalezace do Korei Pólnocnej tez sa jednym z celów podrózy?

TomTom nie wie jeszcze o istnieniu takiego kraju jak Polska…

Mylisz sie bardzo! Bezkonkurencyjna swego czasu technologia pomiarowa uzywana przez TomTom zostala rozwinieta wlasnie w Polsce!
Firma która to rozwinela ( siedziba w Warszawie, technologia z Lodzi- Chlopaki z Polibudy) zostal kupiona przez Teleatlas i dalej rozwijana.
Osrodek polskiego Teleatlasu ( jak wiemy TomTom go kupil) zostal zredukowany do roli klepaczy map a Polacy jezdzili po calym swiecie zbierajac slady dla TomTom´a.
Niestety takie firmy jak TomTom osrodki rozwojowe wola miec u siebie, wiec Polaków wyciszyli bardzo szybko.

Kto robil pierwsze modele 3D POI? Polacy. W roku 2001 jeszcze. Teraz w Indiach to sie robi, 10 lat pózniej…
Kompleksy te niech sobie inni maja. Ma naprawde nie musimy.

spróbuj w takim razie wypełnić formularz konkursowy… i wybrać kraj… z krajów na P jest Portugalia…