mapový podklad

Ahoj, chtěl jsem načmárat do openstreetmap jednu vesnici ale nezobrazuje se mi mapový podklad ve větším zoomu. Co s tím? Nešlo by přidat naříklad jako podklad mapy.cz?

Ahoj, vítej k dobrovolníkům tvořící openstreetmap. Důležité je, že OSM nesmí být kvůli licenci CC založené na komerečních zdrojích a neboť tyto zdroje bývají často špatně, kopírování by se i snadno poznalo :slight_smile:

Tedy vesnici, kterou chceš zamapovat, můžeš odvodit z volných zdrojů - nejspolehlivější je katastrální mapa, UHUL ortofoto a vlastní záznamy z GPSky - více viz na wiki.osm.org, pro editaci pomocí těchto zdrojů je však potřeba použít editor JOSM. Více též na wiki, nebo se zeptej.

Aha, ok přečtu návod :stuck_out_tongue: dík

Ahoj . Já používám pro orientaci otrofotomapu z CUZK, wms:http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ORTOFOTO_PUB/service.svc/get?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=GR_ORTFOTORGB&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}

Nefunguje mi to :(. V JOSM se mi jako podklad zobrazuje jen Bing, u ostatních se buď nezobrazí nic, nebo červený podklad s nápisem CHYBA. Co dělám špatně?
geoportal z minulého postu jsem si tam také přidal jako nové WSM a nezobrazuje se nic…

V novém JOSMu se už samy od sebe ukazují CUZK i UHUL (v menu Mapové podklady). Ale záleží na tom v jakém zoomu je aktivuješ. UHUL doporučuju v měřítku tak 100m, CUZK asi na 10m. CENIA je pouze ověřovací zdroj, čili lepší nepoužívat

Ty předvolené podklady jsem zkoušel jako první, ale bez ohledu na měřítko vidím jen:
UHUL - červený podklad s nápisem CHYBA
CUZK:KM - hranice katastralních území obcí

Skoro jistě tam děláš chybu - abys viděl něco jiného než hranice katastrálních území, musíš si nejdříve přizoomovat a potom až přidat CUZK vrstvu. S uhulem může být stejný problém…

Aha, tvou předchozí odpověď jsem nečetl dost pozorně! UHUL už funguje!
Díky!