Dobro došli/Welcome

Dobro došli na OpenStreetMap-Forum za Hrvatsku( i ostale zainteresirane)

Postoji nekoliko načina za komunikaciju među članovima

  1. Službena mail lista gdje se donose sve važnije odluke o načinu kartiranja u Hrvatskoj dostupna također kao (online arhiva), te kao (newsgrupa).
  2. Neslužbeni #osm-hr IRC kanal na irc.freenode.net dostupan također putem web sučelja koji služi za trenutnu komunikaciju među članovima, te kao mjesto za zabavu.
  3. Od danas ovaj forum na koji će se s vremenom prenijeti sve važne odluke sa mail liste te drugih izvora.
    Prednost ovog foruma je u tome što su svi već registrirani te koriste svoje korisničko ime i lozinku sa OSM projekta.

Dodatnu dokumentaciju možete naći na wiki stranicama predviđenim za Hrvatsku

Welcome to the OpenStreetMap-Forum for Croatia (and others interested)

There are several ways to communicate among members

  1. Official mailing list where all major decisions how to map in Croatia are made, it is also available as (online archive), as well as (newsgrup).
  2. Unofficial # osm-hr IRC channel on irc.freenode.net is also available via the web interface that is used for instant communication between members, as well as a place for fun.
  3. From now on this forum, which will eventually transfer all the important decisions from mailing lists and other sources.
    The advantage of this forum is that everyone is already registered and can use username and password from the OSM projec.t

Additional documentation can be found on the wiki pages provided for Croatia

dobar posao:-)

Još samo da zaživi :wink:

Što se mene tiče, zaživjelo je. Bookmarkat ću i provjeravati tuitamo. Svidja mi se forum više od mailing liste jer na listi znam da će desetak ljudi dobit mail sa mojim manje više inteligentnim pitanjem i zakolutat očima :smiley: Tu ću malo slobodnije spamat…

Pozdrav!

Pozdrav svim aktivnim članovima na ovom Projektu.
S obzirom da sam se tek danas registrirao u želji da sudjelujem u budućim ažuriranjima karti za HR, a potaknut nemogućnošću navigiranja na prilazu trgovini Ikea u Rugvici putem jučer instalirane OSM-Croatia na uređaju Garmin, ažuriranje za 2019. Stoga bih želio postaviti nekoliko pitanja iskusnim članovima ali na drugom topiku za koji još ne znam kako se zove, lp.