Офтопік: вибираю автомобільний GPS-приймач, що порадите?

Вибираю зараз собі автомобільний приймач. До цього користувався тільки handheld-девайсами від Ґарміна, тому думав купити щось від нього ж.

В процесі вибору вперся в питання можливості запису треків такими пристроями - на жаль, в оф представника у Львові мені не змогли точно сказати, які з автомобільних приймачів можуть писати трек, а які ні.

Може хтось знає/користується - підкажіть.

Наперед вдячний. І сорі за офтоп.

В Гармінах і в пристроях з Навітелом можна використовувати карти з OSM. Чи можна і як писати треки, я, нажаль, не знаю.

Писати треки такими пристроями можна - по крайній мірі GARMIN для Windows Mobile дозволяє це робити, сам пробував.

Я для себе вирішив в майбутньому придбати в автомобіль не навігатор, а лише GPS-приймач, який буде під’єднуватися до нетбуку/ноутбуку.
Причини:

  • вільний вибір навігаційного ПЗ, а не тільки те що встановив виробник;

  • у нетбука/ноутбука більший ніж у навігаторів екран;

  • можливість, з меншими «викрутасами» (можливо), використання мап від osm-спільноти;

  • ну, і головне, можливість записувати треки.

Таки також оффтопік, але не знаю хто ще зможе допомогти:

Як візуалізувати набір точок отриманий різними шляхами на карту плюс нанести на нього градієнт.
І бажано це все візуалізувати потім якоюсь HeatMap
Є данні типу

pos: 50/30; level:50; class:1
pos:50.5/30.5 level:85; class:2

Вирішив спитати тут, шанс на те що тут люди такі ж повернуті на картах як і я набагато більший :slight_smile:

Треба подивитись http://leafletjs.com/ … може знайдеться відповідь

А какой это формат?

Формат буде свій, головне що там буде Lat/Long купа точок, і вже ці точки треба буде по вторинним параметрам деталізувати/відмалювати, рівень сигналу, висота і інше.

Подібне впринципі роблять гуглотаблиці, але там з цим трошки прімітивненько виходить. Ось я щось подібне туди заливав. Але хочеться щось більш просунуте з більшою купою можливостей.
Для прикладу є програмка така GNetTrack вона собі в лог пише активну приймаючу соту, координату точки, соти поряд, плюс стандартні: висота, швидкість, точність. І от передивившись купу класнозроблених карт на основі OSM захотілось собі зробити локально карту прийому по рівню сигналу активної соти, неактивних в зоні прийому, по точності прив’язки координати іт.д.

Формат я сам в Excel розберу під стовбчики/рядки так і зрозуміліше для сприйняття буде.

Про LeafJS я в загальному знав, але що він може теж з плагінами - не знав, треба буде покрутить. Дякую.
Але якщо є не web варіанти - то вони більш підходять, бо ця візуалізація потрібна тільки для мене.

З властного досвіду.
Користуюсь звичайним смартфоном із GPS-модулем, під керівниством Android 4, із встановленим OSMAnd Free.
Дозволяє:

  • працює в офлайн;
  • пише треки;
  • треки дозволяє відправляти на ОСМ (особисто не перевіряв, лень :frowning: )
  • широко коло налаштувань
  • працює майже нна всіх смартфонах (в мене не самий швидкий, кітаєць, Prestigio 4040)/

Що приваблює - зараз вся країна займає близько 550МБ. Оновлення бизько тижня. Працює стабільно.

До цього був Garmin Nuvi 1310 із локалізованим картами. Штатні – дуже слабка деталізація. Конвеертував із ОСМ. Деталізація значно покращалась. Але пристрій почав працювати нестабільно, “завісати”. Менш як за рік відмовився.

Щойно прїхав, шо можу сказати – 1) працює; та 2) потрібно далі деталізувати карту.

З власного досвіду: більшість смартфонів з GPS мають погану антену GPS, та для роботи потребують доступ до інтернет для роботи системи A-GPS.
Записувати треки смартфоном не рекомендую. Ліпше взяти щось зі звичайних навігаторів. Наприклад, Garmin Etrex 20 за якістю прийому радіосигналів GPS “втре носа” будь-якому смартфону.
Але для автомобільної навігації я б Гармін не порадив. На відміну від китайців на WindowsCE та планшетів на Андроід, у гарміна невесела ситуація з вибором карт. Там неможна поміняти навігаційну програму, і ви будете обмежені лише гармінівським форматом карт.

І яка точність прийому в навігаторах? Просто так для порівняння.
Бо в моєму HTC Desire HD, в якому gps багонутий одразу з заводу, і інженери “відзначились розумом і винахідністю” точність скакала на відкритій місцевості від 5м до 15м і то було норма. Після того як він зовісім перестав працювати, я зколхозив man_made=antenna з 20см куска дроту і завив його по типу телефоного дроту, точність стала 1-2м. Для мене то вже суперточність, тому й цікавить буває ще краще?
І чи мав хтось досвід роботи на смартах з зовнішніми 10hz приймачами?

У моего Sony XPERIA V при условии:
1. Открытого пространства (поле или частный сектор)
2. Отсутствия над ним деревьев
3. Нахождения не в кармане или сумке, а именно снаружи, на воздухе
точность определения местоположения - несколько метров.

Наверное, ещё можно в условия добавить ясную погоду. И, кстати, я не использую никаких внешних антенн или подключаемых устройств.

Тоже считаю это суперточностью :slight_smile:

нууу… “несколько метров” то поняття розтягнуте. 6м це також “несколько”. Але 6м для карти як на мене то занадто.
Я вчора їздив по околицям, то трек з 3м точністю скакав туди/сюди, правда це було в режимі “пішки”, коли на авто і смарт під лобовим склом 1-3м з штатною антеною. Але здається мені що це також недостатньо.

Хлопці, а як ви визначали ту точність “6 метрів” чи скільки воно там у вас показувало? У вас був еталонний трек? Чи, може, ви порівнювали з геодезичним GPS-приймачем? Може, хоча б зробили декілька треків за одним й тим же маршрутом та порівняли їх між собою?
Бо та “точність”, що видає приймач у вигляді повідомлень “Точність … метрів” зазвичай є занадто оптимістичною. Навіть у Гармінів.

Можливо, але наступні “точки” лягають саме всередині цього кола точності.
Повторюсь: ніхто зовнішні 10hz приймачі не юзав?

А які це “наступні точки”? Ви проходили тим самим маршрутом декілька разів?

Наступні точки - це коли ти стоїш і показана точка ось на зараз, а наступна через 1сек, завжди в межах кола точності. Тобто моє положення = const, і жпс показує моє положення в рамках свого ж відхилення, наступні точки не через 10 метрів і не через 20, - точність - 5м значить точки лягають в радіусі 5м.
при неспішній ходьбі це навіть краще видно

Ви не забувайте, що GPS-приймач “компенсує” нестачу точності своєю хитрістю. :slight_smile:
Коли ви стоїте на місці, приймач “відкидає” ті точки, що виявилися дуже далеко від “середньої” позиції, бо розуміє, що людина не може несподівано стрибнути на 15 метрів.
А у деяких приймачів навіть є такий собі режим Static Navigation, коли при швидкості менше приблизно 5 км/год навігатор покзує, що ви стоїте в одній точці, не рухаючись ні на метр. Смішно буває, коли з таким режимом ти повільно проповзаєш метрів 40, а навігатор “стоїть на місці”. А потім, схаменувшись, різко стрибає на нову позицію. :slight_smile:

Треба не стояти на місці, а пройтися по одному й тому ж маршруту двічі або тричі. А потім порівняти треки.

Тоді підкажи який програма пише ще й точність в трек. Юзав завжди OruxMaps то на виході в будь-яких форматах точності немає.

Треки записані в OsmAnd мають параметр HDOP який і показує точність в кожній точці (можна побачіти в JOSM, якщо туди завантажити записаний файл - не з сервера, а локально)