GPSMid - generowanie plików jar i jad

Witam,
Mam problem z generowaniem plików instalacyjnych. Mam na dysku plik Osm2GpsMid-0.6.jar, plik z mapą poland.osm.bz2, nie bardzo wiem jakie wpisać koordynaty dla regionu Polski w pliku konfiguracyjnym. Próbowałem wpisać dane jakie się wyświetlają po zaznaczeniu obszaru Polski na OpenStreetMap, ale niestety bez rezultatu. Efekt jest taki że jak uruchomię w terminalu polecenie:

java -Xmx1024M -jar Osm2GpsMid-0.6.jar poland.osm.bz2 mylocation

to tworzy mi się katalog tempxxxxxxxxxx (x-jakieś cyferki) w min katalog map i plik GpsMid-Generic-full-0.6.jar całość zajmuje kilka MB. Próbowałem całą operację wykonać z pominięciem pliku konfiguracyjnego, ale efekt jest taki sam. Może coś robię nie tak, ale wszystko oprócz tych koordynatów wydaje się być proste. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

A nie lepiej wziąć gotowca? http://nav.openstreetmap.pl/ :wink:

Używam tego gotowca, ale chciałbym sam móc takie cuda sobie wykonać:)

  1. Dodałem poland.properties którego używam do generacji pod http://nav.openstreetmap.pl/

  2. 1GB RAMu (java -Xmx1024M) to za mało dla Polski ja używam ostatnio:
    nice java -Xmx2048M -jar Osm2GpsMid-0.6.jar ~/geofabrik.de/poland.osm poland

Wielkie dzięki, za wstawienie nowych buildów i tego pliku poland.properties, no i ta wskazówka odnośnie pamięci też się przyda bo faktycznie wywalało mi błąd o zbyt małej ilości pamięci.

Pozdrawiam

PS. jest problem ze ściągnięciem pliku poland.propertis wyslaluje komunikat o braku dostępu “You don’t have permission to access /poland.properties on this server.” Chyba lepiej byłoby spakować ten plik lub zmienić rozszerzenie, bo traktuje go chyba jak jakiś plik systemowy.

Juz powinno byc ok, apache nie mogl odczytac pliku bo plik mial zaznaczony odczyt tylko dla wlasciciela.

Wielkie dzięki, wszystko się ładnie ściągnęło, no to teraz zabawę czas zacząć:)

Pozdrawiam

Próbuję uruchomić plik “Osm2GpsMid-0.6.jar” z polecenia: “java -Xmx2048M -jar Osm2GpsMid-0.6.jar” i dostaję komunikat: “Error occurred durring initialization of UM. Could not reserve enough space for object heap. Could not create the Java virtual machine.”
Majwiększa pamięć jaka uruchamia program na moim komputerze to 1600M. Mam Windows XP Prof. i 4MB RAM.
Czy może ktoś mógłby poradzić jak przydzielić większą pamięć dla tej aplikacji, np 2048MB?

Ja generuja na linuxie.
Spróbuj może z pośrednią wartością -Xmx2048M
np -Xmx1500M ?

Ale przy akutalnym tempie rozrostu OSM to może być ciężko, a pewnie niedługo będzie za mało i 2GB.

Możesz też kombinować z wycinkiem Polski poprzez wybór prostokątów mapy…

Sławek podesłał mi paczki do GpsMid i wrzuciłem je tutaj: http://openstreetmap.org.pl/gpsmid/

Pozwolę sobie zacytować komentarz z maila:

Paczka obejmuje obszar 49.109837,18.995361 → 50.555325,21.577148 , więc nadaje się do przemierzania sporego kawałka polskich (a także słowackich) gór. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, co dodać, zmienić czy poprawić. Proszę również o uwagi/informację, na jakim sprzęcie udało się/nie udało się midleta uruchomić. Planowany jest docelowo codzienny cykl wydawniczy. Póki co postaram się udostępniać aktualną paczkę co weekend.

Wiadomość dla miłośników Bieszczad: woj. podkarpackie z warstwą topo jest już gotowe do pobrania.

Wiadomość dla miłośników wypraw w Sudety: woj. dolnośląskie z warstwą topo jest już gotowe do pobrania.

Woj. opolskie z warstwą topo jest gotowe do pobrania.

A mogę dorzucać tam całą Polskę ? :wink:

A ile by to ważyło? Nie widzę problemu, jeśli tylko nam to nie będzie wykańczać hostingu. A nawet jeśli, to w zapasie mamy jeszcze mój serwer bez limitów.

158 MB, ale niestety :wink: ciągle rośnie …
-rw-r–r-- 1 osm users 1104 Mar 7 22:38 GpsMid-Poland-0.7.7-map69.jad
-rw-r–r-- 1 osm users 158892397 Mar 7 22:38 GpsMid-Poland-0.7.7-map69.jar

Na ile będzie wykańczać hosting to trudno mi określić, bo to zalezy bardziej od liczby ściągaczy.

To może dostęp upload po sftp/ssh dla klucza:

ssh-rsa AAAAB3NzaC1yc2EAAAABIwAAAQEAz6Af7MTkuyFm2ZoNGI+g8sIqSiKojd36B9xuV9W8p37xKN3bjWz4NIIHDxqh+HvEj611211XYrNbDJtP58cXLY9/aDiKnWZAySk4bt8Kyeu5ydxrVOz3wOCsaBKdRUlF5CdMmek/mu6TMEtcKsPZjzNjvhchUsQuAHEL1SiBFtpZgNdPvCG+QaPJqE05JZzTJ2bIv3ADHnBliGfnGRa844gzp7liz9zU+E8CQat8RgPiqWeI1EK8wnWVDcTyuhOabRVAJqb4Wsdcyd3Ef+bMNv6jpQ0fZgNtBS5C3G88CrmZCukmpkpo5VA+miY7IBQlvqoBMmek7dn4WyyVcAl/zQ== osm@appserver3

?

Najchętniej bym wrzucał nieregularnie bardzo średnio raz na tydzień.

A jakie są wady/zalety dzielenia na mniejsze części vs jeden duży plik? Podejrzewam, że chodzi o wydajność urządzeń, na którym będzie uruchamiana ta mapa?

Drugie pytanie - da się generowanie tych paczek zautomatyzować? Bo może lepiej by było, żebym to robił skryptem u siebie na serwerze i automatycznie wrzucałoby się na osm.org.pl? (jeśli nie wymaga to np. trzymania się prawą ręką za lewe ucho :wink:

Wg mnie można jednocześnie udostępniać dużą paczkę całej Polski i poszczególne województwa w mniejszych paczkach. Właśnie takim automagicznym skryptem generuję paczki poszczególnych województw, przy czym mój skrypt jest jeszcze w fazie alfa/beta i wymaga dopracowania.

Zalety małych paczek:

  • pobieranie i instalacja małych paczek trwa znacznie krócej, dlatego nawet codzienna aktualizacja nie jest uciążliwa,
  • szybsze przeszukiwanie bazy danych miast, ulic itp.
  • możliwość dołączenia warstwy topo jak również innych warstw np. geocaching itp.
  • mniejsze zasoby komputera potrzebne do wygenerowania paczek

Duża paczka ze względu na swój rozmiar nie muli się tylko na mocniejszych tele/smart/fonach.

Użycie dużej paczki jest uzasadnione, gdy często podróżujemy na długich dystansach, wówczas ciągłe przełączanie się pomiędzy paczkami może być uciążliwe.