Автомобільні шляхи України

Може кому стане в нагоді: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Автомобільні_шляхи_України.
Заповнюю базуючись на відкритих джерелах, і посилання залишаю. Так що для можна використовувати в OSM.

http://euro2012highway.blogspot.com/ - колись надибав, цікава інформація про автошляхи України.

Де беруть інформацію про назви доріг (до С- включно) для своєї області?

В яких випадках назва пишеться через дефіс, а в яких - через пробіл? На табличках Е,М,Н без дефису, решту просто не бачив.

Що робити з розгалуженою дорогою? Р-63 - одна дорога і два відвітвлення. Якісь окремі ролі для відвітвлення потрібні?

Див в Класифікацію

Я трошки побавився автошляхами. Залишилося тільки дві М-ки.

Мав певні труднощі з оприділенням проходження М-12 через тернопіль, та М-03 у Харкові.

Тож було б непогано допомогти з рештою шляхів, тобто Н- та Р-.

Що я робив:

  • Додав теґи description, distance, wikipedia у відношення

  • Перевірив топологію уздовж всього шляху. Окрім розривів часто у відношенні була присутня дорога лише у одному напрямку для доріг з розділенними смугами. Валідатор це не знаходить

  • Встановив на всі веї (окрім кілець) правильні теґи ref, включаючи ті, які діляться між двома і більше маршрутів. Вони розділяються точкой з крапкою.

  • Ще раз перевірив, що літеру М у ref шляху написано кирилицею, а не латиницею

У планах додати якомога більше шляхів, та перевірити на цілісність Європейську Мережу (шляхи Е-), які проходять через Україну.

невже М-03 проходить через центр м.Харків, а не по північній чи південній околиці міста?

Справа в тому, що і там, і там.

дивно, адже

де ж тоді цей під’їзд до міста якщо траса проходить через місто?

А хто його знає. Я не знайшов якихось авторитетних джерел. Навіть на комерційних мапах і так і так. Якщо знайдеш нормальну схему, буду дуже вдячний.

я не в курсі, але можливо траса проходить по об’їздній, а під’їзд до самого міста з одного з боків включений в неї?

М-06 через Львів не проходить, здається. Натомість вона обходить місто по західній частині об’їзної.

М-11 - якщо дорога починається зі Львова, то її маркування починається з центру чи з межі міста?

так, той шматок що внесений у відношення від центру по Стрийській на південний виїзд з міста треба виключити з відношення і з вулиць познімати ref=М-06
до того ж там поруч(на південь від Львову) помилково в М-06 включено дорогу через Липники, теж треба виключити з відношення

з межі міста

З Липниками все гут, там одностороння вітка (від Львова). Тре буде нарешті позначити там односторонній рух.

тоді треба зняти з доріг в межах Львова до кільця з окружною

цікаво:)
і що, місцеві там не їздять по “зустрічній” якщо їм треба до сусіда 200м проїхати?
і на кожному виїзді на трасу стоїть знак “тільки направо”/“тільки наліво”?

Там цікавіше - там насправді двосторонній рух, але М-06 йде тільки в напрямку від Львова.

(І гугломапи тут неправду кажуть: http://maps.google.com/?ll=49.710259,23.998239&spn=0.009172,0.026157&hnear=L%27viv,+L%27vivs%27ka,+Ukraine&t=m&z=16 )

Додав всі національні дороги (мережа Н-). Залишилися регіональні, але їх трошечки багато… Допоможіть!

судячи зі знаку і іншого знаку М-03 проходить по кільцевій з північного боку м.Харків
при цьому

  • від західного виїзду з міста по південно-західній частині кільцевої проходить відгалуження М-03-02(Під’їзд до аеропорту м. Харків)
  • М-03-03(Під’їзд до м. Харків) знаходиться невідомо де:)
    Коди відгалужень взяті з http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1097.252.1&nobreak=1

Спробував зробити Р-60, виникли питання.

  1. Як визначити, якими саме вулицями дорога проходить через населені пункти?
  2. Я так зрозумів, що за новою класифікацією регіональні дороги - це primary? Але більшість доріг, що я поки що бачив - secondary. Міняти?
  3. Чи має бути виставлений name у веїв-учасників відношення? Якщо так, то який? Зараз багато веїв мають name типу Р-60, або Н-11, або T 12 34.
  4. Чи має бути виставлений name у відношення? Я так зрозумів, що ref цілком достатньо?
  5. Багато міжміських доріг в рауті Р-60 мають виставлений maxspeed=60. Я частиною Р-60 проїжджав минулого року і не пам’ятаю там між населеними пунктами ніяких обмежень швидкості. В Конотопі теж зустрічається maxspeed=60, хоча в населених пунктах це за замовченням. Що з таким робити?

Трохи інформації є в одній з постанов Кабміну

Так, міняти. Класифікацію прийняли, але багато існуючих дорогі ніхто не перекласифікував.

Такі name-теги треба переносити в ref.
name у ліній

  • містить назву вулиці, якщо дорога проходить через місто
  • відсутній на ділянках дороги за межами міст.

Достатньо, але тег name=“Автодорога Р-60” для відношення не буде зайвим.

Теж багато такого бачив. Знімав maxspeed=60 взагалі, там де був впевнений, що жодних обмежень немає.

Щодо дороги Р-60 Кролевець - Конотоп - Ромни - Пирятин: скоріш за все вона починається не з центру Кролевця, а з виїзду з міста, тобто від М-02.
Ось підвердження: “Шостка виїзд на Т19-07 - Т19-07 - Кролевець - ТІ9-07- виїзд на М02”
До відношення Р-60 бажано додати теги distance з rada.gov.ua i wikipedia з wikipedia

//del - не забувайте виставляти surface для тих primary, по яким проїжджали і вони виявились поганими, а то буде конфуз :slight_smile: