Ik ben de afgelopen tijd een beetje met mkgmap aan het klooien geweest en heb een routerende fietskaart van Nederland voor de Garmin (Mapsource) gemaakt. Voor belangstellenden/testers wil ik die wel ergens neerzetten (121Mb), maar heb geen eigen server. Waar kan ik die het beste naar toe uploaden?
Tijdens het renderen stuit ik op een aantal problemen. Zal ongetwijfeld meer tegenkomen maar om een paar te noemen:
overstroomde gebieden langs de kust grenzend aan Duitsland en België (resp. NO Groningen en Zeeuws Vlaanderen liggen onder water ;-)). Ik gebruik voor m’n kaart de geofabrik extract “netherlands.osm”; het probleem is op te lossen door een uitsnede van europe.osm te maken en een stukje grensstreek D/B mee te nemen.
-een multipolygoon relatie van een meertje met een eiland, waarbij het eiland wordt getagd door natural=water (=inner) en de kustlijn van het meer door natural=water (outer). Bijvoorbeeld deze: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/11995
Als je zoveel vrije ruimte hebt bij je provider, op je website, kan je hem daar neerzetten. Wil eventueel wel als mirror dienen (of hoe je dat ook noemt) op de ruimte die ik heb bij mijn provider.
Is 45 dagen beschikbaar, vermoedelijk geen download limiet. De fietskaart bevat heel NL en is routerend voor fietsers. Het is een Mapsource exe installer voor Windows. Gebruik is op eigen risico
Dank je, ja google docs is dus een prima oplossing om dergelijke files te hosten.
Ik probeer nu wat ‘grensconflicten’ op te lossen maar de problemen worden alleen maar groter
De nationale grens verspringt hier en daar om onduidelijke redenen (waarschijnlijk door de splitter veroorzaakt?) en ook Zeeland en Groningen liggen nog onder water.
Hier een voorbeeld bij de grens nabij Emmen. Soms wordt de grens helemaal niet gerenderd, soms duikt die op de verkeerde plaatsen op…
Je kan de .exe file uitpakken met 7zip, www.7-zip.org, maar ik weet niet of je die kunt gebruiken. Google anders eens op “nsis unpacker” Wat betreft downloaden kan je het beste de link naar google docs proberen, die gigasize werkt niet goed.
In de laatste wijziging heb ik de grenzen goed kunnen renderen, staan Groningen en Zeeland niet meer blank en zijn ook delen van de Duitse en Belgische grensstreek opgenomen.
Het probleem komt me bekend voor. Ik had dat enige tijd geleden met de Cloudmade extracts. Toen heb ik een tooltje geschreven om de polygon(s) in de POLY file, die door Osmosis wordt gebruikt te vergroten met een buffer. Daarmee kun je zelf betere extracten maken. Nadeel is dat je dan eerst zelf een groter bronbestand moet zien te vinden (evt. planet.osm).
Misschien is ook ergens de extract te downloaden die op openstreetmap.nl wordt gebeuikt. Anderen weten dat beter.
Ik gebruik nu de planet-nl extract van http://hypercube.telascience.org/planet/ die een iets grotere rechthoek om Nederland bestrijkt. ook handig voor fietsers in de grensstreek
Verder heb ik de Nederlandse en provinciale grenzen gedownload in Merkaartor en als apart img kaartje gerenderd zodat ik geen onderbrekingen door de individuele tiles heb.
Ik heb het multipolygon probleem met de grenzen verder gedropt bij de ontwikkelaars van mkgmap, die gaan er verder mee aan de slag.
De aanpassingen/wijzigingen zijn:
-hoogtelijnen toegevoegd
-hoogteprofiel van de route (werkt vooralsnog alleen bij een losse hoogtelijnen kaart zonder osm data)
-gmapsupp bestand voor SD kaart / directe input in GPS
-gmapi versie voor de Mac
Op mijn Windows pc werkt de kaart voor zowel Mapsource als Basecamp goed.
Probleem bij de Mac versie:
is te alleen gebruiken in RoadTrip, te openen in BaseCamp maar wegen ontbreken
laat “MapInstall” meer of minder regelmatig crashen.
Ik heb mijn op een Windows pc geïnstalleerde kaart via Garmin Mapconverter omgezet naar Mac formaat.
Heeft iemand hier een oplossing voor?
Dank voor de complimenten!
Om een profiel te zien te krijgen is niet echt lastig. Gewoon een route maken met de routerende kaart, en daarna switch je naar de osm-loze hoogtelijnenkaart om bij de route-eigenschappen op “profiel weergeven” te klikken. Het hoogteprofiel is echter minder gedetailleerd als de commerciële topokaarten met DEM info, want de hoogtes zijn gebaseerd op de hoogtelijnen (om de 5m), maar beter iets dan niets