mysz do rysowania - którą polecacie?

Panowie rysowanie wymaga sporo kliknięć i tak oto udało mnie się lewy przycisk myszki doprowadzić do stanu nieużywalności już w trzecim kolejnym egzemplarzu. Były to jeden tani Logitech, jeden Logitech ze średniej półki i jakiś biurowy Dell dobry dla tych co tylko piszą maile na klawiaturze. Nawet nie chcę myśleć ile by mnie to kosztowało złorzeczeń gdyby nie wtyczka Tracert2 do JOSM, która wspaniale ogranicza konieczność kliknięć.
Tu rodzi się pytanie jaki model polecacie by wystarczyła na 1mln kliknięć lub więcej i przy tym była na tyle duża by móc na niej w końcu oprzeć wielką łapę :wink:

Nie wiem jak z wytrzymałością, ale żeby oprzeć ergonomicznie, to pewnie najlepsza jest myszka pionowa - znajoma taką ma i nie miałem problemu żeby się przyzwyczaić:

http://www.quittingsitting.com/the-best-ergonomic-mouse-why-you-need-to-go-vertical/

Też mam zwykłego, taniego Logitecha. Mam wrażenie, że chyba nie ma to większego znaczenia, jaka myszka, bo podzespoły są takie same. Niektórzy producenci chwalą się większą ilością kliknięć ale jak to ma się do rzeczywistości, to nie wiem.

Ja już od dłuższego czasu nie kupuję nowych myszek, bo te które mam bardzo mi pasują. Jedyne, co robię, to przelutowuję ze starych mikrostyki. Pewnie w jakichś elektronicznych sklepach można dostać nowe - nie szukałem, a nowe starczą pewnie na dłużej:-)

Używam Della z drugiej ręki.
Zrobiłem ok. 5 mln milionów kliknięć i nigdy nie czyściłem w niej mikrusów.
Jedynie myszka straciła ogonek i zdaje się czeka ją kolejne skrócenie kabelka

Polecam Logitech - Performance Mouse MX
Duża, dokładna i profesjonalna,
Od kilku lat ją używam. Świetnie pracuje pod SolidWorks i AutoCAD.

Polecam lutownicę i wymianę mikrostyku. Koszt: 1 zł i 10 minut roboty :slight_smile:

Ja od ponad 10 lat używam nieprodukowaną już niestety Logitech MX510 (chociaż można jedną kupić na Amazonie w jakiejś absurdalnej cenie) i muszę przyznać, że jest ona po prostu niezniszczalna, działa jak nowa mimo że używam jej codziennie.
Wydaje mi się, że porządna myszka gamingowa się sprawdzi, one są projektowane na dużą wytrzymałość przycisków, żadnego mapowania nie da się porównać z grą w League of Legends jeśli chodzi o intensywność wykorzystania lewego przycisku.

Polecam coś A4tech. Moim zdaniem najlepszy kompromis ceny do jakości. Sprawdzone.