Kan iemand helpen om de problemen bij de verbreding van de N279 op the lossen? Een enthousiaste mapper heeft hier een hoop aanpassingen gedaan die het geheel niet ten goede komen. Ik heb geprobeerd wat dingen terug te draaien, maar ik eindigde met een changeset die ik niet durfde oploaden.
Enkele voorbeelden van aanwezige problemen:
wegen verwijderd en opnieuw ingetekend, ipv ze enkele meters op te schuiven.
Heb je al contact gehad met de mapper zelf?
Een vriendelijke mail met argumenten kan de mapper tot inkeer brengen, anders is het gevaar aanwezig dat hij niet bewust is van zijn acties, waardoor het verder gaat.
Dat heb ik nog niet gedaan. Nadat ik heb geprobeerd een aantal verwijderde wegen terug te krijgen en de resultaten van mijn survey van vandaag te verwerken eindigde ik met een aantal kapotte relaties in mijn changeset en heb ik besloten om die changeset niet te uploaden. Daarna was ik niet zo in de stemming om rustig te gaan zitten en een vriendelijk mailtje te typen. (mocht je je geroepen voelen, mag je dit gerust zelf doen, graag zelfs)
btw, dvdhoven is hier ook bij betrokken, die heeft ook nog recent een aantal van de betrokken wegen bewerkt. (iets met fiets routes geloof ik)
Who did it, geeft dat in dit gebied geen edits hebben plaatsgevonden na edits die verkeerd zouden zijn.
Ik stel dan ook voor even geen edits in deze omgeving te verrichten.
Contact op te nemen met de mapper, je kunt deze vraag evt op de changeset stellen. Met de vragen wat de reden van zijn mutaties in deze changeset zijn geweest, geef eventueel een link naar dit topic. Hij kan natuurlijk ook hier reageren
Het verzoek aan hem om de changeset terug te (laten) draaien.
Inmiddels zie ik dat het om meer changesets gaat, ik ben in de omgeving niet bekend, maar ik neem aan dat er omtrent de N279 (in werkelijkheid) behoorlijk wat veranderd is. Met deze gedachte ga ik ervanuit dat Hans alleen maar goede bedoelingen heeft gehad, en nu zaak is dat de foutjes ontdekt gaan worden en gecorrigeerd.
Zo te zien is deze omgeving ook behoorlijk gewijzigd (in werkelijkheid en ook op OSM)
Dat klopt, ik heb de fietsknooppuntroutes hersteld, daarvoor heb ik op een aantal plekken wegen/fietspaden moeten doorknippen.
Ik zie in het overzicht van VMarc, geen fouten op dit moment voor het Groene Woud. VMarc heeft een stand van 2016-07-31 20:07:02
Het is (volgens mij) geen doen om alles terug te draaien, mede omdat latere changesets van andere editors dan ook teruggedraaid zouden moeten worden.
Om Hans inzicht te laten krijgen in zijn veroorzaakte problemen (die ongetwijfeld goed bedoeld zijn geweest) zet ik hierbij in chronologische volgorde de changesets op een rijtje.
Het is nu (volgens mij) zaak om Hans mee te laten denken over de oplossing.
Op geen enkele beschikbare JOSM layer is de nieuwe situatie in te zien, OSM is zo te zien erg actueel in deze.
Wel moeten alle fouten hersteld worden die veroorzaakt zijn.
Ik stel dan ook voor dat Hans hier op het forum meedenkt, maar zelf in dit gebied even geen edits doet.
De laatste changeset is 3 uur geleden geupload.
Zo te zien worden de wijzigingen met ID uitgevoerd, en is Hans zich er bewust van dat het, zoals hij het zelf verwoord, “tekentechnisch” niet is zoals het hoort.
In de omschrijving wordt namelijk onderstaande tekst meegegeven:
Toch wil ik benadrukken dat deze openheid in dit forum in aller belang is, en misschien nog wel het meest voor Hans zelf.
We hebben allemaal fouten gemaakt, maar misschien zijn we niet allemaal zo rigoureus te werk gegaan, waardoor het zeer lastig wordt om het te herstellen.
Ik wil me inzetten om samen met Hans en andere mappers de omgeving weer te gaan herstellen zoals het in werkelijkheid is.
De werkelijkheid zal in de ogen van Hans dan ook wel “getekend” zijn, maar er zijn veel aanverwante problemen ontstaan.
Jammer dat de causaliteit (oorzaak en gevolg) niet onder ogen wordt gezien.
Het is nu zaak om probleem visueel in kaart te brengen en te herstellen, hiervoor kan de reverter alleen gebruikt worden om in te zien hoe het was, en niet om de reverts te uploaden.
Technisch is het terugdraaien best mogelijk, maar dan zijn ook alle goed bedoelde edits verloren. Tevens de latere edits die door anderen zijn verricht dienen dan te worden teruggedraaid. Wel in omgekeerde chronologische volgorde.