Het ligt vast aan mij, maar in Nederland en Luxemburg is alle openbaar vervoerdata CC-0. Waarom niet GTFS als uitgangspunt nemen, shape matching uitvoeren, en vervolgens de halte nummers gelijk houden zodat je in routeplanners er ook nog wat aan hebt? Dan kun je ook nog als een route verandert een berichtje genereren dat er wat gewijzigd moet worden.
Is alle vervoersdata van Nederland dan beschikbaar als GTFS? Op http://gtfs.ovapi.nl/ ontbreken zo te zien maatschappijen met buslijnen (Arriva bijvoorbeeld).
Hi Sander, weet jij wie er het diepst in OV lijnen zit ? Er komen steeds meer Mapsme meldingen aangaande vervallen of in onbruik geraakte halte borden. Wat te doen verwijderen of wachten op een update ?
Mijn idee:
Als een halte daadwerkelijk niet meer bestaat: weghalen
Als een halte niet meer aangedaan wordt door een bus maar er nog wel een bushalte is: laten staan.
Voorbeeld: de Calamiteitenhaltes in Uithoorn, deze zitten niet in een reguliere buslijn maar worden gebruikt als de busbrug (oude spoorbrug) het niet doet.
Dan is nog de vraag: “Wat is een halte”. Die Finse Mark heeft duidelijke haltekommen, maar juridisch is het geen bushalte omdat het haltebord ontbreekt.