Walne Zebranie Stowarzyszenia 2016

Dzień Dobry,

W związku z tym że co roku mamy ten sam problem i ten sam zarzut ze strony komisji rewizyjnej, proponuję już dziś zacząć przygotowania do walnego zebrania stworzyszenia.

W punktach bo tak mi prościej :wink:

  1. Wieść gminna niesie, że Uniwersytet Śląski bardzo chętnie przyjmie nas ponownie.
  2. Proponowane terminy: 9, 15, 23 kwietnia. Zostawmy majowe weekendy na inne aktywności :wink: Jeśli uważacie to za stosowne, zróbcie ankietę.
  3. Wg mnie warto byłoby połączyć walne z szerszym wydarzeniem dla “nie-członków” - konferencją dla studentów, startapowców, etc. Tematyka: szeroko pojęty spatial, gis, database, computer vision.
  4. Jeśli będzie zainteresowanie z waszej strony - tym ostatnim mogę się zająć, rzucić ogłoszenie dla studentów z UŚ, UP Kraków, ATH Bielsko. Myślę że zaprzyjaźnione z OSM-PL firmy czyli Abakus czy GIS Support, koleżanki i koledzy z Yanosika też będą chciały się zaprezentować z swoimi zabawkami.
  5. Po spotkaniu z pracownikami WODGiK Katowice myślę że baaaardzo warto ich zaprosić, mają dużą wiedzę, są otwarci na OpenSource, nie są nam przeciwni.

I już proponuję swoje ew. prezentacje:

  1. OpenDroneMap w mikrokartowaniu i geomorfologii
  2. QGIS toolchain dla kartografii tradycyjnej

https://etherpad.wikimedia.org/p/walne-osm-2016

Z pozdrowieniami z śnieżnego Koniakowa

Żałuję, że dokładnie wtedy mam ślub przyjaciółki, ale wydaje mi się, że to faktycznie dobra okazja, żeby nie-członkowie się mogli spotkać i poznać projekt lub się wymienić doświadczeniami.

Ale o ile pamiętam stowarzyszenie było uznane za niepotrzebne (przynajmniej tu na forum takie zdanie mi się przypomina)?

Sroga to będzie impreza, jeśli będzie trwać 3 tygodnie :wink: A tak na poważnie - zrobi się ankietę i może akurat wypadnie w dobrym dla Ciebie terminie.

Zibi, no gdybyśmy mieli tematów i prezentacji na 3 tygodnie, oraz wątrobę na wymianę :stuck_out_tongue: Ale przepraszam za skrót myślowy, tam oczywiście zamiast przecinków powinno być lub/albo :wink:

Pewnie spojrzałem na proponowany termin na Etherpadzie. Na 9 i 15 nie mam planów w tej chwili i chętnie bym się wybrał.

Chętnie poprowadzę wykład o OverpassApi, który miałem na GisDay.

To wybieramy datę? Pewnie chcemy mieć czas na dostosowanie terminu.

Mogę poprosić o 15 a jeszcze lepiej 23 kwietnia?
W przyszłym tygodniu mam poważną operację, jeśli ją przetrwam, to chciałbym przyjechać, ale potrzebuję czasu na rekonwalescencję. Inaczej mnie lekarz udusi.

Edit, poniedziałek rano: Poza tym chciałbym Ws wszystkich serdecznie zachęcić do przyjazdu.
Uważam, że przydał by się ktoś nowy w zarządzie; to męcząca praca/ ciągłe odpowiadanie na sterty maili oferunjących nam sponsoring imprezy, usługi internetowe itd. Mogę sobie wyobrazić że niektórzy koledzy mogą być tym zmęczeni.

Poza tym chciałbym z Wami przedyskutować:

  • kwestię dalszego rozwoju OSM.
  • Jak zdobywać nowych członków,
  • czy chcemy współpracować ze strukturami państwowymi, jeśli tak, to na jakich zasadach.
  • Jak traktować importy kiedy otworzą się takie możliwości. W szczególności jak traktować budynki z importów.
  • Konflikty interpersonalne na Forum. Jak to uciąć bąź zredukować
  • Kwestia współpracy z OSMF. Rejestrujemy się u nich jako local Chapter?

Generalnie porponował bym, by strona formalna: przyjęcie raportu za pracę w zeszłym roku, wybór nowych władz, zajął najwyżej pół dnia a potem byśmy usiedli do dyskusji.
Chciałbym byście przyjechali Maraf, Domiss, Rowers2 i inni koledzy reprezentujący odmienne poglądy dotyczące OSM.
Pamiętajcie: Toczymy spory o to, co zrobić by mapa była lepsza. Więcej więc nas łączy niż dzieli.

Chciałbym Was prosić, żebyśmy się dzielili wiedzą dotyczącą JOSM i przeznaczyli na to jeden dzień: niektórzy z Was są mocni w pracy z plugInami których inni nigdy nie używali, warto by coś takiego nagrać na kamerkę i zostawić potem w sieci. Osobiście mógłbym np. zaprosić gościa z Norymbergi bardzo mocnego w modelowaniu 3D. Ma on parę bardzo łatwych do zrealizowania postulatów dot. rozszerzenia Kendzi3D i specyfikacji S3DB. JA mogę opowiedzieć o implementacji S3DB 2.0 w mojej firmie.
Co Wy na to?

Tutaj wybieramy datę Walnego Zebrania i towarzyszącego mu spotkania mapowiczów:

http://doodle.com/poll/tmbrtxayr59pts5v

Dodajcie odpowiadające Wam terminy jeśli już je znacie.

Ale w ten sposób nikt nie przyjdzie bo to długi weekend 30 kwietnia.

Zdaje się, że nadal nie wiemy, czy Stowarzyszenie widzi sens dalszego istnienia. Choć akurat sam mam swoje ulubione prace przy OSM i mi wystarcza tego, do formalnych ciał nie mam ciągu ani dodatkowego czasu, to ciekaw jestem, bo to też tworzy część ekosystemu OSM, który mnie interesuje w całości.

W kwestii konfliktów personalnych: też mi czasem na oko wygląda jakby świat się kończył, a jak się zastanowić, to wszyscy robimy sobie coś fajnego razem i tylko w jednym czy dwóch punktach się różnimy (albo w stylu). Podejrzewam, że realnym sposobem byłoby zwiększenie liczby kobiet/dziewczyn w naszej społeczności. Mam ciekawe doświadczenia zarówno w społecznościach, gdzie przeważają kobiety, mężczyźni oraz gdzie nie ma wyraźnej przewagi - konflikty się zdarzają wszędzie, ale ostrzejsze spory są tam, gdzie facetów jest więcej. W innych układach jest więcej bezinteresownej życzliwości i po prostu bardziej przyjazna atmosfera. Nie mam niestety pomysłu jak te proporcje zmienić w OSM.

Oczywiście trzymam kciuki za twoją operację - zdrowia życzę i spokojnej rekonwalescencji!

Po to jest zrobiona ankieta na doodle, żeby właśnie wybrać optymalny termin :slight_smile:

Ludzie kochani, gdyby nie stowarzyszenie, to nie byli byśmy tam, gdzie jesteśmy teraz. Jako jedna , niewielu społeczności OSM na świecie mamy dostęp do państwowych danych, kroi się nam bardzo o obiecująca współpraca z Geodezja, jesteśmy partnerem dla wielu firm. Nie doceniacie tego co jest. Niemcy nam zazdroszczą, nie tylko oni zresztą. Dla mnie powstaje po prostu pytanie o rotacyjność zarządu. To męczące odbierać spam, propozycje sponsoringu i wiele innych bzdur. Ale to także odpowiedzialność. Czasem trzeba się gdzieś udać, z kimś porozmawiać, kogoś przekonać. Według mnie OSM powinno trafić do szkół jako element kształcenia, powinniśmy rozmawiać z ministerstwem oświaty. Tyle że jako obywatel Iksiński niewiele zdziałamy. Musimy mieć osobowość prawną. To tak pokrótce ze szpitala…

Widzę, że jest niewielu chętnych na walne. Mamy tylu aktywnych mapowiczów, ale prawie nikt nie chce wspierać idei wspólnego spotkania się i porozmawiania o OSM w realnym świecie. Szkoda, bo gdyby było więcej chętnych to z czasem mogłoby to się rozwinąć to formy wykładów, wspólnego mapowania oraz hackathonów, a nie tylko nudnego obradowania i wybierania nowego zarządu.

Chyba problemem jest też sposób przedstawienia propozycji. Sam zrozumiałem że jako szary mapowicz nie powinienem się wpisywac na powyższą listę, a na spotkanie o ile czas pozwoli pojechałbym.

Błędne założenie. Sam byłem na jednym ze spotkań, co prawda nie na walnym, ale było bardzo fajnie, poznaliśmy się, opierniczyliśmy pizzę i było parę fajnych wykładów. To nie jest hermetyczne towarzystwo, pomimo faktu, że na forum rozmawiają o skomplikowanych sprawach GISowskich czy programistycznych, z prostego faktu, że podstawy znają. Ale na spotkaniu podstawami się chętnie podzielą.
Plusem jest również fakt, że przestajesz być anonimowym userem.

Prawda chłopaki?

Prawda :slight_smile:
Na spotkanie może wpaść każdy mapowicz i każdy, kto jest zainteresowany cokolwiek tematyką OSM.
Walne zebranie członków jest tylko jednym z punktów całości spotkania i nie-członkowie też mogą na nim być (jeśli mają taką chęć) - jedyna różnica jest taka, że nie mają prawa głosu w sprawach dotyczących stowarzyszenia.

Kiedyś może za rok, dwa pisał bym się i ja. Obecnie realizuję plan odwiedzenia wszystkich 97 rezerwatów na terenie Podkarpacia i każdy wolny weekend jest dla mnie zajęty tym nadrzędnym zadaniem zwłaszcza na wiosnę gdy jest to najlepszy termin by odwiedzić rezerwaty florystyczne. Choć oczywiście kibicuję, że stawi się jak największa liczba uczestników

Na pewno przyjadę, moja operacja serca. przebiegła pomyślnie, również osoby nie będące członkami stowarzyszenia powinny przyjechać. Przyjezdzajcie wszyscy, mam sporo ciekawych rzeczy do opowiedzenia.

Yanosik się zgłasza. Z chęcią przyjedziemy.
Czy termin jest już wybrany?