De Gemeente Vught heeft deze weg voor fietsers voorzien van fijne rode gravel en ik kan met zowel de race als mijn track fiets nu redelijk/ prima fietsen.
Het is ook een doorgaande knooppunt route
Ben benieuwd. Ken het weggetje wel daar. 'k heb er ook nog aan gemapt en dat dubbele spoor op de kaart gezet waar je over dat smalle asfalt gedeelte rijdt…
Overigens heet dat eerste stukje de Pickensteeg… what’s in a name., maar ja… dat is keurig geasfalteerd.
en nu kan ik me ook herinneren dat dit stuk ook al eens aan de orde is geweest.
@florijn11: bedoel je het stuk tussen de Bergenshuizenseweg en de Sparrendaalseweg? Mogelijk komt dat doordat daar een onverharde weg én een fietspad naast elkaar liggen?
@eggie: Dat deel (bij nr. 6) van de Esschebaan is inderdaad onverhard en ik zie in de geschiedenis van dat deel dat er nogal wat verschillende opvattingen hebben bestaan over wat het moet zijn:
De naamgeving klopt volgens mij wel . Ooit het ik het op gravel gezet vanaf de kruising tot de Pickensteeg. Toen was het nog echt gravel. Maar Marc… voor jou een leuk ritje.
Zal even zoeken op het forum.
Ja het is voor mij fine gravel met een aantal te omzeilen gaten.
het is ook deel van de veelgebruikte fietsknooppunten route Esch-Helvoirt
Waar het me om gaat wanneer is fine_gravel in OFM verhard ?
@ Eggie :Zou het komen omdat het geen fietspad is?
Denk dat je gelijk hebt zie hooibrugpad bij mij om de hoek.
Gelijke surface voor fietspad.
Zou het komen omdat het geen fietspad is? http://www.openstreetmap.org/edit#map=18/51.61118/5.33001
We gaan natuurlijk niet taggen voor de renderer, maar ik zou er geen moeite mee hebben en het lijkt mij beter ook als dat fine_gravel stuk Esschebaan zou worden omgetagd naar highway=track ; tracktype=grade2 ; surface=fine_gravel
tracktype2 routeert wel als je onverhard vermijden instelt. https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.61965/5.27637
tracktype grade2 Way Voornamelijk vast. Veelal een onverharde weg met een oppervlak van steenslag (gemalen gesteente) vermengd met zand, klei of slib.
zie http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Key:tracktype
Ben benieuwd hoe Ligfietser er over denkt (combinatie unclassified en fine_gravel routeert niet?) en hoe Marc het interpreteert. Mijn vrouw is op dat stuk afgestapt omdat er toen niet te fietsen viel. (Grof grind toen.)
Omdat fine_gravel een twijfelgeval is tussen onverhard en verhard (helaas ondersteund garmin geen halfverhard) heb ik alleen voor fietspaden dit laten routeren als verhard. BTW de OFM rekent highway=path met bicycle=designated ook tot fietspad.
Volgens mij is dat bord “onverplicht fietspad” niet meer aanwezig. Ik heb het nooit zien staan, wat wel zou kunnen, want ik fietste van zuid naar noord. … en achterom kijken in het leven doe ik eigenlijk nooit… behalve dan over dit routeerprobleem. … en naar mijn vrouw die toen lopend aankwam.
Ik maak er voorlopig dit van… Dan routeert het tenminste en ligt het dicht bij de waarheid.
Mag Marc kijken of dat bordje er nog staat.
highway=track
tracktype=grade2
surface=fine_gravel
bicycle=designated
Dat bord staat daar (ik ga binnenkort kijken of het er nog staat, streetview is van 2009) omdat in een ver verleden er inderdaad een fietspad op dat deel van de Esschebaan lag. Feitelijk was het het een - door een grasrand gescheiden - smalle strook waarop beter te fietsen viel dan op de hoofdrijbaan. Dat fietspad is geleidelijk verdwenen door landbouw- en autoverkeer op dat stuk. Er liggen nog wat sporen van het pad.
Florijn redelijk verhelderend, het is dus op de foto een steenslagweg (7 jaar terug), onverhard het stof hangt nog in lucht. Wat is er nu dan veranderd ?
Ligt er toch asfalt met een rode deklaag, maar de gaten zouden dan gevuld zijn geworden. En nee geen aanliggend fietspad, persoonlijk is of was dit goed fietsbaar met redelijke (normale) banden, een wielrenner kiest er niet voor. Highway=track, tracktype=grade2, het is een zandweg met van oudsher een puinbed van gemalen boerderij stenen, in de kuilen, tot ze er een verharde klinkerweg (klinkers - kinderkopjes (steenweg)) of asfaltstraat van maakten.
Klopt ook, want dat is inmiddels een fietsstraat geworden. De foto geeft een verkeerd beeld.
Ik neem dat mee in mijn verkenning binnenkort. Zet ik ook alles direct op Mapillary.
Goeie vraag Jan, zou kunnen, maar ik laat die liever op pedestrian omdat men anders denkt dat de situatie verkeerd is getagd op OSM als zo’n weg als fietspad op de OFM staat terwijl in werkelijkheid er een G7 bord staat (muv fietsers als onderbord). Qua routeren zou dat niet uitmaken, dergelijke paden zijn vrijwel altijd verhard.