Не перший раз стикаюсь з проблемою “покращення” по Бінгу. Ось наприклад траса M-06
Зовсім навіть не новачки чомусь довіряють знімкам більше за GPS треки. В багатьох містах ситуація ще гірша. Наприклад, у тому ж Львові (мені навіть братись не хочеться щось там правити - наскільки воно все криве). Бінг і Mapbox лягають на треки зовсім по різному (що й недивно), але треки ігноруються і обєкти з похибкою множаться - посунути то все вже зараз непосильна задача. І чим далі - тим гірше.
Я вважаю, що як мінімум, дороги мають бути чітко привязані до треків (там де їх багато), а вже при нанесені будинків та інших обєктів відштовхуватись від них. Ці всі бази зміщень не мають жодного змісту, якщо в результаті навігатор показує, що машина їде крізь будинки чи в 10-20 метрах від траси по полю.
Ці всі бази зміщень мають велике значення, якщо їх використовувати і поповнювати, але багато хто вважає, що замість пів години парива з прив’язкою до треків, краще замапити сотню км дороги трьома точками. Все зло в швидкісному спрощеному мапінгу. Я взагалі заборонив би мапити без прив’язок і там, де немає треків. Але декому нейметься замапити все, зразу і трьома точками:( Я вже не кажу про newbies, то окрема історія…
При чем тут смещение?! (в данном случае автор “улушения” выровнял как смог) Но дело в том, что дорога была сделана точно по трекам (их там за сотню), а потом приходит кто-то и начинает двигать по Бингу. А так как снимок не ложится точно на треки, треки игнорируются и десятки километров дорог переделываются под Бинг исходя из допущения, что треки врут, а Бинг - самый точный источник. И никто не задумывается, что фото может быть устаревшее и сильно искаженно.
Немного (местами до 10-15 метров) - только ведь суть не в этом. Пользователи искренне думают, что Бинг/Mapbox точнее треков и тратят N количество времени на такого рода “улучшения”. И к какому авторитетному источнику их отсылать, где бы говорилось, что так делать не надо?
Тоже самое касается единого смещения для большого НП. Если местность гористая - на выходе получаем такие же погрешности
Надо учить на стадии регистрации. Хоть это было и не так давно но я не помню как начал и на какую страницу пришел первую, потом влез читать мануал, единственное что понял - это пользоваться JOSM рекомендовали. (а некоторые и им не пользуются, поэтому дороги до дорог не дотягивают).
Пошел читать мануал и смотреть видео. Помню первый страх сделать первую правку, больше не видел чтобы кто то так просил проверить его
Хорошо что попался Husim и начал мне объяснять и показывать, но сейчас он что то не мапит…
Вот где то на этой стадии и надо объяснять…
п.с. Хотя, как я уже говорил, для меня это мелочи, потом поправится.
Не поправится. Трассу сравнительно легко поправить. А вот если начинается застройка с тысячами объектов - это уже на века (легче все удалить и с нуля нарисовать)
Складається враження, що тут не тільки проблема зміщення знімків, а ще й проблема застарілості треків.
Судячи з бінгу/мапбоксу/гуглу зустрічні смуги нещодавно розвели і засіяли між ними травичку?
Навпаки. Це знімки Бінга застарілі. А цей приклад я навів лише через його наочність. Проте проблему спотворення знімків ніхто не відміняв - там похибка не така вражаюча, але всеодно комусь не лінь перетягувати десятки км дороги з метою синхронізації з Бінг.
Если писать заметку неизвестному мапперу, то в note=. fixme= предназначен для другого. А именно, для сообщения мапперу, что здесь нужно что-то исправить. А в данном случае нужно не исправлять, а наоборот не ломать
І така ситуація по усьому Франківську, який багато хто з учаснків форуму допомагали мапити. В багатьох інших регіонах країни те саме. Поясніть мені, чому замість привязки до GPS використовуються якісь фейкові бази зміщень (при чому суто під Бінг). А коли Бінг чи Мапбокс оновить знімки? Буде інше спотворення. Ніхто ж не буде пересовувати сотні тисяч точок. Як на мене, це повна халтура - їдеш по дорозі, а навігатор показує, що крізь будинки.
вибачте, щось з Dropbox - ніби вже показує. Але в будь-якому випадку, давайте щось вже вирішемо. в OSM ми обмальовуємо за спотвореними знімками Бінга (бо так простіше новачкам), чи все ж за фактичними GPS-треками? Адже проблема глобальна - більшість найбільш замаплених регіонів країни страждають нездоровою тягою обмалювати Бінг та ігноровувати фактичний стан речей. І в цьому ОСМ вже зараз програє комерційним постачальникам мап. ОСМ перетворився в банальну обмалюйку типу вікімапії. Тому на майбутнє пропоную наступне:
Визнати, що ідея “Баз зміщень” - це ідіотизм, про який треба забути.
Треба більше GPS-треків, а не лайно-обмалюєк. Не займатесь детальним мапінгом допоки у вас не буде точної привязки