Ik meen me te herinneren bij de RWS meeting dat de 2015 beelden gemaakt waren, maar nog in verwerking waren. Ze zullen wel een keer verschijnen op PDOK.
Of dan de huidige 2014 vervangen wordt of er een nieuwe set naastgezet wordt (zodat je ook de verschillen met een jaar eerder kunt zien) weet ik niet.
even ter verduidelijking:
De foto van Den Bosch is actueel (maart 2015). Deze foto reikt tot net iets over de gemeente grens. De oudere foto waar Marc het over heeft is is een aparte laag die er onder ligt en als bron maar net iets beter is dan bing.
In de lufo app die Marc linkte bevat de laag die 2014 heet de foto van 2015. Tot eerder dit jaar zat daar gewoon de foto van 2014, maar toen de foto van 2014 vervangen is voor die van 2015 (in de wms en dus ook fufo app) is de app verder niet bijgewerkt.
Gebruik je deze in JOSM?
Ik heb me eigenlijk nooit zo verdiept in WMS. Gebruik altijd de standaard in JOSM beschikbare. Maar als ik deze url in JOSM invul om de wms server toe te voegen werkt het niet als hij de beschikbare layers wil ophalen… Ik doe vast iets verkeerd.
Of kun je dit niet in JOSM gebruiken?
Zou mij wel helpen met aanpassen landuse op plaatse waar wegen (vooral centrale as) bij ons in de buurt verandert zijn.
even de s bij https weghalen. wederom weer vergeten, verandert in eerste post.
Ik heb hem wel aan staan in Josm maar teken niet van over. 50 cm is eigenlijk ook te ver weg, niet echt bruikbaar voor tekenen. Geeft dus een indruk of er wat verandert is. Basis om naar. Ga dan naar AHN als die daar nog actueel is.
Bedankt, dat maakt het voor mij een stuk makkelijker. Die 50 cm luchtfoto’s zijn toch een stuk makkelijker dan een beetje gokken op basis van de gps-tracks en de bestaande niet aangepaste omgeving…
Welke projectie kan ik het best gebruiken? Ik krijg voor die luchtfoto’s een waarschuwing dat mijn projectie niet ondersteund wordt… Ik heb Mercator ingesteld in JOSM.
De AHN ligt daar jammer genoeg nog wat verder achter dan de luchtfoto’s. Is er voor de AHN ook een wms server? Ik kan er op de site niks over terug vinden… Levert wel mooie data… Je ziet zelfs alle bomen…