Kijk hier naar OSM (links) en de werkelijkheid (luchtfoto 2015 - rechts):
Het gaat om het Grootmeer bij Vessem.
Dat Grootmeer lijkt op OSM een flinke plas water, maar in werkelijkheid (ik was er 5 weken geleden) is het een grote, droge vlakte vol met struiken en bloemen en de hoeveelheid water (in het rood omkaderd) is een plasje van 5cm diep, net voldoende om een ligbad te vullen.
Ik heb op OSM nu een note toegevoegd om aan te geven dat het meer in feite opgedroogd is.
Moeten we nu de kaart toch ook maar aanpassen aan deze nieuwe werkelijkheid?
De situatie is veroorzaakt door jaren achtereen weinig regenval, en als het de komende 10 jaar onafgebroken blijft regenen zal het wel weer een echt meer worden, maar in dat geval wordt er nog veel meer land in Nederland weer gewoon water.
Wellicht zit hier iets bij. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dwetland
In de Biesbosch kom ik hetzelfde probleem tegen. Soms weinig tot geen water in de gebieden voor “ruimte voor de rivier”.
Soms weer weken één grote watervlakte.
Op de kaart heb ik een mix gemaakt van land en water. De geulen water en de droogvallende gedeeltes als land gemapt. Daar zet ik dan weer stukken natural=wetland overheen om aan te tonen dat het ook een nat gebied kan zijn.
Een voorbeeld is bv de Tongplaat http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.7479/4.7020
Alles water klopt soms, maar vaak ook niet.
extra tags zijn ook mogelijk seasonal en in het rivieren gebied tidal…
'k Zie ook nog wetland=bog - A sip of water area fed by rainfall and groundwater, with peat accumulation
In de “Limestone”-gebieden van Ierland heb je bv Turloug’s. Sommige zijn gemapt als de watergaten in de droge tijd. Andere weer als een groot meer in de natte tijd. Ja… wat is wijsheid? https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.00168/-9.01750