Het viel me op dat de NS bezig is met een redesign van hun website (zie hier), en als onderdeel daarvan hebben ze ook een mooie nieuwe interface voor de reisplanner, met een kaart waarop de geplande route wordt weergegeven.
Ik heb het vermoeden dat deze kaart voor de straten OSM-gegevens gebruikt; ik heb de tilelaag van de NS-kaart met JOSM over de standaard OpenStreetMap-laag gelegd, en de positie van de straten lijkt exact overeen te komen. Voor zover ik kan vinden, wordt OSM echter nergens op hun site genoemd, dus ik weet het niet zeker… Indien ze inderdaad OSM gebruiken, lijkt het me dat attributie noodzakelijk is?
yup de kaart is osm. Er staan details op (die ik zelf heb gemapt) die op geen enkele andere kaart terug te vinden zijn. en inderdaad: attributie is noodzakelijk.
Vriendelijk vragen. Een mailtje sturen dat je blij bent dat ze OpenStreetMap gebruiken, maar dat ze de “(c) OpenStreetMap Contributors” niet vermelden. Een link naar https://www.openstreetmap.org/copyright toevoegen.
@WillemI, heb je na een week ook een rapelletje gestuurd ? Of is de postafdeling besmet met het treinen - vertragings virus wat zoals xnyhps signaleerde de ontwerp afdeling ook bereikt heeft. Een rapelletje kan dan helend werken.
Hendrikklaas, de vertraging viel mee: ik kreeg op 10 november de reactie “[…] Uw reactie heb ik doorgestuurd naar de verantwoordelijke afdeling”. Ik zie echter inderdaad dat de nieuwe site nu officieel online is gegaan zonder attributie, dus intern lijkt een en ander wel vertraging te hebben opgelopen.
Omdat contact per mail zo langzaam gaat, kan misschien iemand met een Twitter-account proberen een bericht naar @NS_online te sturen? Ze lijken daar sneller op te reageren…
Ja ja Ik verlies zo langzamerhand de hoop dat dit binnen afzienbare tijd opgelost zal worden…
In ieder geval bedankt voor het contacteren
Dat was op de test-site in ieder geval niet zo; ik heb de tile-laag toen weten in te laden in JOSM (en inderdaad kwam alles precies overeen met Mapnik). Ze hebben er dus een extra check op gezet of zo?
@ligfietser, ik vond de oude ook beter, maar dat vind ik ook van de oude site van het knmi. Maar alles moet nu eenmaal anders, plat zodat het ook beter draait op mobiele telefoons.