Beste mappers,
Zoals sommige van jullie denk ik wel weten, ben ik bezig met een eigen op ArcGIS gebaseerde renderer. Nu viel mij bij een recente her-rendering van heel Nederland op, dat het stadshart van Den Haag ineens blank stond. ;(
Een beetje zoeken leverde de volgende relaties op:
http://www.openstreetmap.org/relation/3328155
Een “man_made=bridge” die complete waterlopen beslaat en ook nog onder het regeringscentrum doorloopt…? Ik volg het niet.
Het blank staan werd veroorzaakt door nog een andere relatie:
http://www.openstreetmap.org/way/293473286
met de tag “natural=water”. Ook deze mist duidelijk een “inner” om het stadshart droog te houden.
Er liggen hier echter nog veel meer van dit soort relaties op elkaar. Deze zijn van het type “type=bridge”. Een van de basisproblemen hier, lijkt de opname in al die “brug” relaties van een closed way te zijn (http://www.openstreetmap.org/way/144190520#map=14/52.0764/4.3138).
De bewerkingen lijken terug te voeren op de volgende (proposal) pages van de relatie van “type=bridge/tunnel”:
Relations/Proposed/Bridges and Tunnels
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relations/Proposed/Bridges_and_Tunnels
Proposed features/man made=bridge
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dbridge
Tag:man_made=bridge
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Simplify_man_made%3Dbridge_mapping
Toen ik deze pagina’s zag en las, was mij meteen duidelijk dat de schrijvers daarvan, nog nooit zelf met Mapnik / osm2pgsql een kaart kunnen hebben gerenderd. Deze voorstellen zijn zo complex, en gaan van dusdanige vergaande aannames uit - de lijnen van highways moeten straks alle relevante properties zoals “layer=x” van de type=bridge relatie erven, of de properties via een nog moeilijkere ruimtelijke / spatial operatie in een GIS / render database bepalen - dat ik uit ervaring weet dat dit nagenoeg niet te realiseren is in de huidige op RDBMS technologie gebaseerde render pipeline… Als het al in SQL statements te vatten is, dan is de performance daarvan waarschijnlijk abominabel.
En de schrijvers denken dat het “makkelijker” wordt:
"This will make it easier to keep the data consistent, easier to render man_made=bridge and avoid routing problems. "
Ik denk dat deze voorstellen een onontwarbare kluwen van bridge relaties gaan opleveren… dit is daar een voorbeeld van.
De voorstellen zijn ook met zoveel onduidelijkheden geschreven, dat ik er in ieder geval niet uitkom hoe een “bridge” nu precies getagged zou moeten worden. Ook het openlaten van bepaalde opties en / of niet verplicht stellen van bepaalde zaken, maakt het consistent taggen en een rendering daarvoor ontwikkelen tot bijna een onmogelijkheid. De volgende zin van deze pagina (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relations/Proposed/Bridges_and_Tunnels) is illustratief:
“If neither outline nor edge is given, the “across”/“through” ways would be used to derive a nominal outline for rendering purposes for example.”
Dus je mag ook doodleuk “outline” en “edge” weglaten. De renderer (Mapnik / osm2pgsql of enige andere) mag vervolgens op “magische” wijze maar uitzoeken hoe het probleem wordt opgelost… als voorstel door de bestaande highway lines over de brug aan elkaar te knopen als alternatief…
Kent iemand hier gebruiker “frenz” (http://www.openstreetmap.org/user/frenz), de maker van deze relaties? Hij / zij heeft al meer dan 8000 bewerkingen gedaan…