Ik zie dat van een bestaande BAG-import de adres-nodes zijn verdwenen. Het gaat om Laanweg 2-33, en Buiksloterweg 25-57, Buiksloterweg 9-19, Buiksloterweg 9B-9H, en Buiksloterweg 3-7, alle in Amsterdam.
Ja, dat begrijp ik, de reden waarom ze zijn weggegooid en misschien is er wel meer weggooit, wat terug moet.
Zag ook dat er wat met gebouwen geschoven was. Zie bovenstaand changeset.
Waarom de adres-nodes er niet meer zijn weet ik niet. Ik zou niet weten hoe dat te achterhalen.
In ieder geval zijn ze er nu niet, dus ik dacht, een her-import kan dat fixen - vandaar het verzoek. Ik ken het gebied daar wel, en ik heb niet de indruk dat er met de buildings zelf is geknoeid of dat er iets verdwenen is. Maar indien wel, is een herimport alleen maar meer gewenst.
Ik heb de adresnodes teruggezet. Maar user assaboya (1 edit) heeft wel meer beschadigd, zoals het verwijderen van straatnamen. Volgens mij klassiek voorbeeld van een vandaal, ik heb hem al een DM gestuurd. Terugdraaien was helaas niet meer mogelijk door maar liefst 25 conflicten. Jan, wil jij op basis van https://overpass-api.de/achavi/?changeset=30087970&zoom=17&lat=52.38363&lon=4.90601&layers=B0TTTFT kijken wat nog meer hersteld moet worden?
Ik heb alle edits en deletes nog eens doorgevlooid, en herstelacties uitgevoerd. Het meeste betrof namen van straten, gebouwen en restaurants e.d. Gelukkig ken ik het gebied vrij goed, dat scheelt. Ik denk het nu weer allemaal goed is ingetekend.
Dat leed is dus weer geleden. Blijft het toch wel een kwalijke zaak dat iemand blijkbaar er toch in slaagt ongemerkt dit soort vandalisme te plegen.
Ik hou mijn omgeving wel regelmatig in de gaten (met de pagina http://simon04.dev.openstreetmap.org/whodidit/?zoom=12&lat=52.38543&lon=4.79785&layers=BTT&age=1, die overigens vandaag niet werkt).
Daar heb ik al diverse beginnende mappers en vandalen mee kunnen afvangen, maar er glipt natuurlijk altijd wel wat tussen door.