Tagowanie elementów związanych z wodą

Bry

Lato idzie wielkimi krokami więc dzisiaj chciałem zmapować okoliczne ‘kąpieliska śródlądowe’ i okazało się, że chyba nie potrafię szukać… Nie wiem jak zmapować:

  1. Kąpielisko otwarte (oczywiście mówimy o strzeżonych) - czyli jakaś plaża nad reką czy jeziorem z ratownikiem gdzie można się kąpać
  2. Wieża ratownicza
  3. Podest Ratowniczy

Dodatkowo zauważyłem, że wejścia na plażę nad Bałtykiem (z oznaczeniem numeru) są otagowane dość dziwnie bo numer wejścia wpisany jest jako nazwa drogi… czy to na pewno dobra forma mapowania?

Pewnie znajdzie się jeszcze kilka propozycji co można by tagować w tym zakresie więc proponuję wpisać do tego wątku będą zebrane w jednym miejscu co pewnie ułatwi mapowanie podczas letnich wycieczek

Jeśli chodzi o wodę i okolice, to sporo obiektów uwzględniłem tutaj:
http://etherpad.wikimedia.org/p/osm_water

Wiedzę że nie ma zainteresoania tematem, więc tak:

wieża ratownicza - znalazłem (było bez tłumaczenia i niepodpięte pod kategorię) więc podłączyłem i przetłumaczyłem (emergency=lifeguard_tower)
podest ratowniczy - zrobię analogicznie do do wieży tylko lifeguard_platform
kąpielisko - nie znalazłem nic w wiki więc utworzyłem po konsultacjach leisure=swimming_area

Cały czas zastanawiam się nad wejściami na plażę - widzę to jakoś na punktach raczej, może entrance=beach + ref (+ name )?? Nic innego mi do głowy nie przychodzi…
Jakieś propozycje?